Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Radiátor ani po odvzdušnění nefunguje

Zdravím vás,
obracím se s dotazem, co dělat s radiátorem, který ani po odvzdušnění netopí?
Na jaře jsme částečně rekonstruovali náš RD, včetně topné soustavy. Před měsícem jsem napustil antizámraz, dopustil do soustavy vodu a postupně všechny radiátory odvzdušnil (odvzdušňovacím ventilem). Chvíli to zabralo, až nakonec byly všechny radiátory vyladěny, topily, laicky viděno v normě. Nyní jsem zjistil, že jeden radiátor (který při předchozím topení normálně hřál) je totálně "zamrzlý" - studený (ani vlažný, prostě studený), z odvzdušňovacího ventilu hned po uvolnění teče voda, takže tam není žádný vzduch, kohout samozřejmě puštění na topení:). Tlak na kotli je při studeném stavu 2,1 baru, při zatopení stoupne na 3 (cca). Poraďte mi prosím, co s tím? Zaráží mne, že jednou funguje, potom najednou nic. Přitom jsem s tím nijak nehýbal, radiátor není sice úplně nový, před rekonstrukcí byl osazen a fugoval cca 5 let. Dům máme k rekreaci. Díky moc.

Dobrý den, měl jsem ten samý problém, po rekonstrukci přestal jeden radiátor topit. Přečetl jsem fora a všude je že jsem blbej a neumim odvzdušnit radiátor. Přemejšlim jestli když se vypustilo a napustilo topení tam není nějaká nečistota. Potom šáhnu na trubky a přívod teplý, zpátečka studená už u spodního uzavíracího ventilu. Vzal jsem imbus uzavřu spodní ventil, znova otevřu, znova uzavřu, znova otevřu a hle, ten bordel se uvolnil a radiátor začal zase topit. Tak to je vlastně vše jako odpověď na otázku proč netopí , když předtím topil :D

Neb jsem zapomněl přihlašovací údaje, tak alespoň takto...jasně, problém už vyřešen výměnou kotle (ne kvůli původnímu problému, ale vyšla kotlíkovka) a komponentů, trubky, radiátory zůstaly. Topení topí jak má, takže spokojenost. Jinak, u původního jsem fakt zkoušel všechno možné a nemožné, dokonce i nějaký ten bordel jsem vyčistil a ono nic. Nakonec dle topenáře byl problém (asi) v expanzní nádobě, těžko říct. Každopádně díky:)