Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 230-400V

Mám el. sporák se sklokeramickou deskou, v návodu uvádí, že je možno zapojit na 230 či 400V. Je však prý možné, že s troubou nebudou hřát ploténky - či naopak? Můžete někdo poradit? I z vlastní zkušenosti? Díky

Máte-li možnost, zavolejte si k zapojení elektrikáře, protože jsem osobně NĚKOLIKRÁT řešil zničené trouby i varná hnízda sklodesky, když někdo nezvládl připojení 4/5 vodič, verzus propojení svorkovnice pro použité napětí sítě. Jednofázové zapojení je do jisté míry omezující, ale přes to použitelné v praxi. Pokud budete například péci na plný výkon a současně vařit na několika plotnách také na plný výkon, je pravděpodobné, že vypadne jistič...