Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 230-400V

Mám el. sporák se sklokeramickou deskou, v návodu uvádí, že je možno zapojit na 230 či 400V. Je však prý možné, že s troubou nebudou hřát ploténky - či naopak? Můžete někdo poradit? I z vlastní zkušenosti? Díky

Velký příkon sporáku (když běží víceméně všechno) vyžaduje spíš připojení na víc fází (tím se myslí to 400V). Máš doma tři fáze, nebo jen obyčejných 230V? Pokud nemáš tři fáze, nebudeš moc zapnout všechno najednou.

Moderne sklokeramiky uz maju v sebe kopec elektroniky, ktora automaticky obmedzi prikon pri pripojeni na jednu faze 220-240V tak, ze bud je mozne pustit vsetky 4 platne napr na polovicny vykon, alebo len dve na plno . . . . teda tak, aby to bezny istic 16A vydrzal . . . .

Máte-li možnost, zavolejte si k zapojení elektrikáře, protože jsem osobně NĚKOLIKRÁT řešil zničené trouby i varná hnízda sklodesky, když někdo nezvládl připojení 4/5 vodič, verzus propojení svorkovnice pro použité napětí sítě. Jednofázové zapojení je do jisté míry omezující, ale přes to použitelné v praxi. Pokud budete například péci na plný výkon a současně vařit na několika plotnách také na plný výkon, je pravděpodobné, že vypadne jistič...