Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompresor kovopodnik NYMBURK - KS 20p

Zdravím a prosím o radu..

Pořídil jsem si tento kompresor a když dotlakuje a vypne se, tak vzduch uniká pravděpodobně přes sací ventil a filtrem ven, zároveň uniká i přes ten červený válec pro nalévání oleje.

Chtěl bych se zeptat jestli někdo neví kde koupit náhr. díly, popř. budu rád i za jakýkoliv manuál, prospekt k tomuto kompresoru.

Díky,

M.S.

[83649-sse-jpg]

Předmět Autor Datum
Návod nevím, ale zjistil bych, jestli náhodou příruby na tl. nádobě, kam vedou ty hadice, neobsahují…
Zerozero 22.10.2018 01:01
Zerozero
Vývody z komresoru do tlakové nádoby spojit pomocí "T kusu do jednoho a před vstupem do nádoby dát z…
fafin 22.10.2018 07:43
fafin
Ano, i tak to lze udělat. Ale pro mě je to něco, jako když kape vodovodní kohoutek a tak dám za něj…
Zerozero 22.10.2018 12:34
Zerozero
Máš samozřejmě pravdu,ale co není problém pro mě,nebo pro Tebe,bude zřejmě problém pro tazatele,jina…
fafin 22.10.2018 18:35
fafin
Nevík kde jsi k němu přišel , ale za přírubou má být zpětný ventil , respektive dva pro každý válec…
Peru 22.10.2018 18:43
Peru
Prajem pekny vecer Podarilo sa Vam pozhanat suciastky do toho kompresora?Mam doma taky isty a tiez z…
maros8888centrum.sk 16.11.2018 20:41
maros8888centrum.sk
Prajem pekny vecer Podarilo sa Vam pozhanat suciastky do toho kompresora?Mam doma taky isty a tiez z… poslední
maros8888 16.11.2018 20:42
maros8888

Návod nevím, ale zjistil bych, jestli náhodou příruby na tl. nádobě, kam vedou ty hadice, neobsahují nějaké zpětné ventily. Pokud ne, tak to vypadá, že zpětný tok vzduchu drží jen výtlačné ventily v kompresoru, eventuelně ještě mohou být nějaké zpětné ventily v hlavě, ale asi ne. Usuzuji jen z obrázku, jinak to neznám.
Řekl bych že je kompresor už dost oběhaný, tedy že netěsní ventily, ani dobře píst. Potom vzduch jde zpět přes vadný výtlačný ventil, částečně přes netěsný píst do klikové skříně a částečně přes vadný sací ventil do filtru.
Může to dělat jeden válec, nebo druhý, nebo oba.
Asi bych odšrouboval hlavy válců a zjistil, kde je chyba. Ventily, záleží na provedení, by mohly jít opravit, třeba vyčištěním, nebo zabroušením. Po dlouhé nečinnosti by mohly být i orezlé a podobně. Asi bych i vyndal písty a podíval se jak vypadají kroužky. Ale mírná netěsnost pokud by to nebylo až takové, že by kompresor nedal tlak, by se dala tolerovat. Asi by šlo po opravě ventilů zkusmo přidělat hlavu a zkusit to, bez demontáže pístů. Pokud by kompresor dával tlak, tak bych písty nedemontoval.
Jestli se na to dají sehnat díly nevím, ale zkusil bych to nejdřív opravit bez nich. Netěsnost ventilů může způsobit i jen usazená nečistota.

Nevík kde jsi k němu přišel , ale za přírubou má být zpětný ventil , respektive dva pro každý válec , tím dojde k odlehčení kompresoru při rozběhu , ty příruby a hadice nejsou origo ,má tam být tlaková gumová hadice odolná oleji

Prajem pekny vecer
Podarilo sa Vam pozhanat suciastky do toho kompresora?Mam doma taky isty a tiez zhanam suciastky do oboch hlav kompresora.Moj kontakt je maros8888@centrum.sk Za kazdu radu vopred dakujem.

Prajem pekny vecer
Podarilo sa Vam pozhanat suciastky do toho kompresora?Mam doma taky isty a tiez zhanam suciastky do oboch hlav kompresora.Moj kontakt je maros8888@centrum.sk Za kazdu radu vopred dakujem. Ozaj budem velmi vdacny za kazdy postreh.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru