Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Postel svepomoci

Zdravim. Mam v planu vytvorit jednoduchou vlastni postel jako docasne reseni - ja sam vazim 150kg a postel musi zvladnout unest i lepsi polovicku :)

Kazdopadne muj "naivni" zamer je postel slozit z rezanych hranolu 8x8cm. V podstate mam v planu vyrobit 9 podper o delce 40cm. Vzdy pres tri podpery (dve na kraji, jedna uprostred) prelozit vodorovne hranol 180cm cimz bych mel ziskat tri zakladni dily postele a pres ne potom kolmo hodit tri 200cm dlouhe hranoly (dva na kraj jeden doprostred) ktere povedou nad temi vzperami. Na to uz pak jenom nabouchat fosny :)

Moje otazka se tyka spojovani podper s temi vodorovne polozenymi hranoly. Mam v planu to spojit uhelnikama. Uhelnik nebude slouzit jako nosny prvek, jen jako spoj. A moje otazka se tyka, jak ty uhelniky k tem podperam a tramkum prichytit. Libilo by se mi aby se cela konstrukce dala rozlozit, ktakze me napdalo ty podpery provrtat skrz a uhelniky k otmu pripojit sroubama. Je toto mozne ? neni v tomto konstrukcnim navrhu nejaka bota ktera postel posle k zemi pri prvnim dosednuti ? Diky!

Řešení:

OK, ale ty úhelníky by to do stran neudržely. Buďto úhlopříčně křížem "něčím" zavětrovat, ale pokud by jsi to provedl tak, že by jsi dal, u vrchu podpěr, ta širší prkna (nemusí to být přímo fošny) a ta našrouboval v rozích a ještě i uprostřed na ty podpěry vruty cca 8 mm síly, zapuštěná hlava a délky cca 60-70 mm, tak si myslím, že by to bylo jednoduché, pevné a snadno demontovatelné.

Řešil bych to jinak bez úhelníků, ale boční fošnou - šíře cca 150mm. Středový díl dvě boční fošny.
Všechny spoje šroubované plus lepené včetně horní a boční fošny.

Bota v tom je.:-D Nějak musíš celou konstrukci podélně i příčně "zavětrovat". Při běžném pohybu vpřed a vzad podélně v posteli, pokud si, s Tvou lepší polovičkou trochu zašpásujete, tak se Ti postel, pokud nebude opřená o zdi aspoň z obou kratších stran, složí.;-)
A nebylo by jednodušší zhubnout a mít normální postel?:-p Ale píšeš že jde pouze o dočasné řešení, takže třeba o tom uvažuješ, ne?:-D

Ano docasne, v planu je poradna postel z masivu, ale az za par mesicu, neb vybavujeme nove pronajaty barak a 40K za postel je moc :)

Kazdopadne ja jsem si myslel ze ty uhelniky kteryma bude cela konstrukce sesroubovana pricne i podelene by prave ten pohyb mely udrzet :) Kor kdyz neponesou zadnou vahu a budou to jen drzet pohromade...

Pokud by ty úhelníky byly jako úhlopříčky, pak by to bylo OK. Ale špatně by se křížily, to spíše pasovina. Z popisu nebylo jasné, kde by a jak byly uchycené.
Jinak, je možno a bylo by i jednodušší a lepší, jak píše Kecal, ty tři podpěry spojit z boků, ale i na čelech, širšími prkny cca 15-20 cm, třeba i přímo u vrchu, a ta přišroubovat silnějšími vruty do noh těch podpěr a tím by byla celá konstrukce dostatečně stabilní. A mohly by na nich končit a opírat se i ta vrchní prkna (nebo třeba OSB deska), na kterou by přišly matrace.

OK, ale ty úhelníky by to do stran neudržely. Buďto úhlopříčně křížem "něčím" zavětrovat, ale pokud by jsi to provedl tak, že by jsi dal, u vrchu podpěr, ta širší prkna (nemusí to být přímo fošny) a ta našrouboval v rozích a ještě i uprostřed na ty podpěry vruty cca 8 mm síly, zapuštěná hlava a délky cca 60-70 mm, tak si myslím, že by to bylo jednoduché, pevné a snadno demontovatelné.

Poslyš, co si tak ušetřit práci? Tady je za 4 K a hotová a určitě by stačila. A máš to hotový kompletně. Pokud by jsi měl obavy že Tě ten lamelový rošt neudrží, pak akorát pod ty lamelové rošty (nebo místo nich) udělat normální laťový rošt z prken 27/10 cm, nebo na celou plochu desku z lamina , nebo laťovky a musí Tě to bezpečně udržet i do 200 kg.:-D A pokud budeš kupovat na tu dělanou veškerý materiál + matrace, vyjde to asi dráž.;-)
https://www.sbazar.cz/slavek.bazar0/detail/53047512-prodam-dvojpostel-bor-masiv-2-noc-stolky

Nejednoduší a nelevnější řešení jsou palety dvě po délce za sebe a po třech na sebe a je jedna postel , tzn 12 palet na dvojlůžko , pokud bys měl strach ,že se rozjedou tak stáhnout ráčnovým popruhem , znám lidi co by neměníly za jinou postel , chce to jen dobré matrace, nejlépe jednu vcelku