Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybíjení Autobaterie

Zdravím,

V Červenci po tom co mi auto stálo na parkovišti asi 5 dní jsem nedokázal nastartovat z důvodu vybité autobaterie. Tu jsem dobil a dále jezdil. Včera se ale problém opakoval. Můj dotaz zní jestli je vadná pouze autobaterie a musím koupit novou nebo se mám nejdřív nějak přesvědčit že mi něco v autě nežere proud i po vypnutí. Díky

Po Googlení jsem přišel na to, že problém nejspíš bude to, že baterie už je jednak poměrně stará (5 let) a jednak tím, že s autem jezdím převážně jen do práce a na nákupy tzn. krátké trasy. Kdy se nemá baterie šanci dobíjet. Rád bych byl ale i za vaše názory. Díky

Baterie stará 5 let ? No,to není mnoho,nejsme v době embéček,kdy akec nevydržel ani dvě zimy. Baterii zkontroluj,jak se dříve dělávalo,elektrolyt,poměř jednotlivé články a pak uvidíš. Já,pokud bych dvakrát nenastartoval,tak kupuju novou Vartu. Je také rozdíl v čem ta baterie je. V BMW starém 5 let,nebo Trabantu z roku 1980.

Přidám jednu kuriozní závadu, způsobující vybíjení autobaterie. Kolega v práci se s tím potýkal snad 2 měsíce, auto několikrát v servisu....vše proměřovali....a vše vždy OK.....ale párkrát do měsíce třeba po půl dni odstavení, baterie vybitá do mrtě, jeden akumulátor zničený úplně.........a nakonec se podařilo zjistit, že to způsobovalo žhavení (má diesel), které po nažhavení po nastarotvání žhavilo stále, a to i když auto po dojetí odstavil. Jednou za čas prostě zůstalo "přilepené" relé, spínající napětí na žhavící svíčky, takže ani kontrola žhavení nic nesignalizovala. Dohledáno jen díky tomu, že se to konečně stalo jednou i při hledání závady v servisu. Taková pěkná "vymrdávka".