Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GO Babetta 210

Zdravím Vás po dlouhé době.
Někdy na přelomu července a srpna jsem psal dotaz na naši babettu ohledně seřizování karburátoru. Ten se mi nakonec podařilo úspěšně nastavit. Nějak mě to chytlo, a tak jsem si řekl že udělám kompletní GO motoru a vlastně celé babetty. :-)
Při opravách jsem narazil na nějaké problémy :-/

1) Nejdou mě pěkně slisovat kartery k sobě. Tzn. píst jde ztuha. Prosím Vás o radu, jak tomu pomoci. (poklepání přes kulatinu po karteru jsem už vyzkoušel)

2)Když táhnu (tlačím) babettu dozadu, tak zabírají spojky i motor. :-/ Čím to může být?

Díky za Vaše rady. :beer:

U slisování je potřeba postupovat stejnoměrně a snažit se dodržet stejně širokou spáru.
Příliš velké vychýlení může poškodit plochy pro ložiska a znemožnit slisování.
Na doklepávání karterů bych použil tvrdé dřevo a v místech kde je trochu víc materiálu.
Myslím si, že největší odpor bude kolem ložisek.

Odkaz na videa montáže motoru nepomohl?

Zdravím, podařilo se mně slisovat ty kartery k sobě (a píst ve válci už také běhá). Všechno mám složené, odmaštěné (všechny dosedací plochy), ale když chci nastartovat tak to prostě nechytne. Palivo do motoru jde, svíčka jiskru háže, ale prostě ani ťuk. Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuju.

Takže jestli se pamatuji, tak něco podobného jsme řešili minule. Jiskru jsi tedy zkoušel na svíčce nebo na kabelu? To, že svíčka dává jiskru vůbec nic neznamená. Jelikož je potřeba, aby jiskra přeskočila i za vysokého tlaku je potřeba zkoušet na kabelu, tak, aby jiskra byla za normálních podmínek dlouhá alespoň 7mm. Pokud je tedy jiskra takto v pořádku, pak jsi nejspíš špatně sestavil zapalování a jiskra přeskakuje jindy než několik mm před horní úvratí. O dalších možnostech špatného sestavení motoru by se dalo spekulovat...

Možná se to zdá hloupý, ale - co palivo? Není nějaké staré? Měl jsem podobný problém s Koradem, nechtělo furt "chytnout" a bylo to tím, že jsem měl staré palivo z kanystru, staré víc jak rok. A podobně i u motorové sekačky, kdy jsem ji chtěl nastartovat po zimě, na palivo, které měla v nádrži přes zimu. Vypustil jsem je, nalil čerstvé a bylo po problému. Byl jsem z toho překvapenej, nikdy dřív se mi to ještě nestalo. ;-)

Jestli se palivo dostává v dostatečné míře do válce a svíčka nezapaluje, musí být svíčka po startování a vymontování mokrá. Pokud je mokrá a nenastartuješ, pak jedině ten předstih, nebo vadná svíčka. Pokud mokrá není, nejde do válce dostatek paliva. Pak kontrola karburátoru, trysek, jeho seřízení a sání.

Urcite mas naopak nasazeny celisti. Kdyz jsi je menil, tak jsi je nasadil opacne na cepy. Zkontroluj si orientaci celisti, to je s tim, proc se to roztaci pri tahani zpet, jinak i hodne utazena matice na radicich celistech. Ohledne zapalovani v jine poloze pistu je bud prohozena civka u magneta, nebo mas spatny snimac polohy tiristorovyho zapalka. Myslim, ze je to zlutej drat z male kostky na drzaku civek,kterej jde myslim na tiristor. Zkus jeste vytahnout zarovky popripade vypnout osvetleni.Kolikrat to pomuze dat vetsi jiskru. Jiskru ti to hodi, ale ikdyz mas nastaveny predstih, muze to hazet jiskru ve spatne poloze. Coz nepojede, dokud nedas civku do spravne polohy na drzak civek. Ja tam mam 3 . Dve jsou na svetla, jedna je na zapalovani. Delaly se i se 4 civkama skrz blinkry a houkacku. Treba se tim jeste zabyvas. Je to jednoduchy a pokud mas kompresi a benzin a jiskra jsou pritomny ve valci, pak to musi hazet jsikru v jine poloze, nebo se ti to "prechcava". Jede to i bez vyfuku, ten si zkontroluj taky, jestli neni pricpany.