Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace výměny elektroměru a HDO

Dobrý den všem,
nemáte prosím někdo zkušenost s vyreklamováním práce provedené přímo technikem ČEZ Distribuce? Jde o to, že mi před cca třemi týdny vyměnil elektroměr včetně stykače HDO, a právě tento stykač teď začal při sepnutí bručet. Na zákaznické lice mě poslal kamsi s tím, že technik vše vyměnil a odzkoušel a tím to pro něj končí (takto doslova). Záruku na provedené práce tedy podle dámy ze zákaznické linky nedrží a opravu si mám zajistit sám a taky sám zaplatit. Je to normální?

Díky za případné odpovědi

Než sa naťahovať, čakať, vypisovať, onanovať sa, vymeň si stykač za nový.

Lenže aj nový nemusí tesne doliehať v cievke elektromagnetu, ak je to šmejd, vadný odliatok plastu z fabriky.
------------------------------------
Cievka špatne dolieha, je voľná preto robí 50Hz brum, ktorý sa prenáša z plastu stykača na plech skrine.

Možno bude stačiť povoliť stykač alebo vypodložiť ho medzi plechom a plastom nejakou pružnou látkou, guma, pryž v prípade, ak je uchytený priamo na skrutky do zadného plechu skrine.

Ak je osadený v koľajnici ( http://ix.sk/LPZ5B ) skus ho podložením nejak tiež zafixovať, aby nedrnčal o plechy.

Problém bude otestovať stykač zrovna v tom období, ak nedostal impulz z merača na prepnutie na spodnú tarifu (el. boiler, akumulačky, apod. zariadenia v chalupe).

Musíš vyčkať než diaľkovo prepnú tarifu.

Tu by si mal byť zručnejší v elektrike.

Toto mě už taky napadlo, v elektrice zručný jsem, i když to není moje profese, ale jen hobby. Kdyby nebyl pod plombou, tak už bych ho vyměnil sám, podobný typ mám ve své sbírce elektrokomponent :-)

Spíš mě nadzvedla ta věta: "náš technik jen provede montáž a tím to pro něj končí". Takhle bych chtěl podnikat taky :-)

Budeš nútený prizvať elektrikára, ktorý je kompetentný vymeniť plomby za nové po výmene stýkača v rozvodnej kastni.

Alebo:
Na plombu zakrývajúc iba solitérny plech nad stýkačom a ističmi sa vybodni, prípadne ju mierne roztiahni, povoľ a po úspešnom odstránení brumu drát v plombe podlep sekundovým lepidlom, nech vypadá plomba spolu s drátom neporušená, ako nová z Burdy, kúpená v Tuzexe za ťažké valuty. Tiež sa dajú zohnať pod rukou pombovacie kliešte s príslušenstvom (ak nemáš dobrého kamaráta v tomto odbore), lebo ako jednorazovka sa neoplatí takáto mastná investícia.

Partyzánštině tohoto typu bych se raději vyhnul, ČEZ je na to citlivý. Napadá mě spíš, že seženu relé, strhnu plomby, vyměním a zavolám na ČEZ a přiznám se s tím, že jsem mě obavu z prodlení, vyhoření apod. Ať pošlou plombéra a zaplombují to znova. Je to taky partyzánština, ale co mě můžou za tohle udělat?

ČEZ má svého ombudsmana dá se vyhledat na jejich stránkách. Nevím zda Vám to ale pomůže. Já jsem se svoji stížností nedopadl, jelikož u ombudsmana pracují právníci a ne technici. Stížnost bych postavil na tom, že se Vaší reklamací nikdo nechtěl zabývat a že si takové jednání se zákazníkem nepředstavujete.