Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je řešené obohacení směsi u startu motorové pily Partner 351?

Přestal mi fungovat motor u výše uvedené motorové pily. Zjistil jsem, že praskla a uvolnila se mezipříruba mezi válcem a karburátorem. Vyměnil jsem ji, vyčistil karburátor a vše dal do pořádku. Při pokusu o start se ale nedala nastartovat.
Má čerpací startovací pumpičku a sytičovou klapku. Ať jsem nastavoval regulační šroubky pro nízké otáčky, pro vysoké otáčky i doraz plynu jakkoliv. start se nedařil. Karburátor je ale určitě v pořádku, membrána i ventilky. Svíčka byla vžda suchá, ať jsem čerpal pumpičkou a měl i zavřenou klapku sytiče. Tak jsem vstříkl injekční stříkačkou benzin přímo do difuzeru karburátoru.
Pak motor chytl, podařilo se mi jej provozně seřídit a pokud je motor teplý jede OK. A pokud je motor teplý, startuje (bez sytiče) rovněž bez problémů.
Pokud ale schládne, nedaří se nastartovat jiným způsobem, než opět vstříknout benzin stříkačkou do difuzeru karburátoru. Zkrátka je potřeba obohacení-vstříknutí paliva do difuzeru.
Při zjišťování funkce karburátoru a pak i funkce startovací pumpičky, jsem přišel na zajímavou věc. Pumpička nenasává benzin z nádrže a nevstřikuje jej do difuzeru (jak by to podle mě mělo být), ale nasává palivo ze spodní části karburátoru a taky asi vzduch dírkou z difuzeru za sytičovou klapkou (kde by spíš měla palivo vstřikovat) a tlačí jej do nádrže a nádrž tlakuje. Při odpojení přívodní hadičky od karburátoru z ní totiž stříká benzin. A i činost ventilků v pumpičce takto funguje. Sací je na karburátor, výtlak do nádrže.:-?
K přehození hadiček, ani na pumpičce, ani na karburátoru určitě nedošlo. Není to možné, jsou jiného průměru. Funkce ventilků v pumpičce je taková, jak píšu a jejich změna také snad možná není.
Kdyby pumpička vstřikovala palivo do difuzeru, pak by to, podle mne, nastartovat určitě šlo. Ale takhle je to nějaké divné.:.(
Zajímavé je, že před poruchou a opravou studený motor startovat šel. A při opravě nemohlo být nic přehoženo a mělo by být zapojeno vše jako původně.:-/
Hlavně mi není jasná ta funkce startovací pumpičky.3-[ Podle mě čerpá obráceně, než by měla.
Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky za odpovědi.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je pravda, že ani pila, ani křoviňák, zejména po delší odstávce, mi také nikdy nestartuje na první z… nový
Zerozero 29.07.2018 23:17
Zerozero
Malou plastovou stříkačku mám na lanku přivázanou u 3 l kanystříku s benzínem, takže vždy, pro první… nový
George63 30.07.2018 23:55
George63
Proč tak složitě když je tu výrobek "Start sprej" a stříknout do sání. V minulosti éter. Měl jsem be… nový
nerady 31.07.2018 23:20
nerady
A při každým studeným startu sundávat kryt na karburátoru? 3-[ O to, v tomhle řešení, jde. A pro ten… nový
George63 01.08.2018 18:05
George63
No, my jsme používali zapálené noviny... nový
vernon 05.08.2018 12:08
vernon
Fotky pro "Versala". Nešly vložit do soukromé zprávy a tak je přikládám zde. Pro ostatní. Jde o prop… poslední
George63 16.11.2020 13:37
George63

Je pravda, že ani pila, ani křoviňák, zejména po delší odstávce, mi také nikdy nestartuje na první zatáhnutí.
Stává se mi, že u pily musím někdy zatáhnout i několikrát, než chytne. Proto nápad s nastříknutím paliva přímo do difuzéru nemusí být špatný, asi to vyzkouším. Asi bych to ale realizoval trochu jinak, použil bych třeba pumpičku z "pumpovacího" spraye. Přidělal bych to nějak stabilně jako součást pily a pumpička by nasávala benzín z nádrže. Tím by odpadla manipulace s injekční stříkačkou. Před startem by stačilo jen zmáčknot sprejovou pumpičku a ta by dala dávku do difuzéru.
Překonávat při několikanásobném pokusu o start kompresi 55 kubíkového motoru je docela rozcvička. A já jsem tvor línej, takže usnadnění by mělo smysl. Až bude čas, tak to vyzkouším. :puff::beer:

Proč tak složitě když je tu výrobek "Start sprej" a stříknout do sání. V minulosti éter. Měl jsem benzínovou sekačku a vždy při začátku nové sezóny jsem ji nebyl schopen nastartovat. Vyměnil palivo, vyčistil filtry kontroloval zapalování a nic. Soused měl ten samý problém a řešil to tímto výrobkem. Když mi to řekl, chytil jsem se za hlavu a oznámil mu, že jak jsem starej tak si nic nepamatuji (jak Tatru 111 tak Pragu V3S jsem startoval pomocí éteru) poděkoval mu a měl jsem každý rok začátek sezóny bez problému. Po čase motor odešel do věčných lovišť a s novým motorem se problém ztratil.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru