Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastní palírna

Dobrý den, chtěl bych si pořídit vlastní palírnu. Nemáte nějaký tip? Každý rok mám cca 10-15 beček (50l). Máte z tím někdo zkušennost? Není potřeba dlouholetá praxe? Je to opravdu tak snadné, že koupím něco takového a jdu pálit?
Díky

Pokud dodrží určité zásady pro destilaci ovocných kořalek tak nic na tom nebezpečného není.No a pokud pálí pro sebe tak to také není proti zákonu.Pokud toho dělá víc a něco prodá tak pokud není žalobce tak není soudce.Dříve za minulého režimu bylo trestné byť jenom vlastnit destilační přístroj.Dříve i za komančů se na každé vesnici pálilo o stošest.Z komínu se hulilo z každého baráku.Akorát z kostela ne.I ti soudruzi toto respektovali.

Když koupíte něco takového, tak je to skutečně tak snadné. Jen to chce elektrické míchadlo, ovocný kvas je dobře míchat a dobře je míchat jakýkoliv kvas. Aby se celý objem prohříval pomalu a v celém objemu. Všechny postupy jsou na netu..

Vlastní pálírna má hodně úskalí. Prvním problémem je legálnost. Pálení sice není trestný čin, ale přestupek stále ano. Pokud by jste to nekomu prodal, byť i jednu lahev, krátíte daň a to je trestný čin. Udat vás může kdokoliv a nečekaně. Čili minimálně tomu druhému se určitě vyhněte obloukem. Ke kvalitě - pokud pálíte na kvalitu a ne na kvantitu, tak vás výsledek domácí pálenky asi zklame. Zařízení z odkazu je taková hračka. Pěstitelské pálení mají velmi dobře řízenou teplotu, kvalitní kolonu, katalyzátor, atd. Obecně mají i lepší výtěžnost. Pokud máte 15 beček, tak počítejte se značným kvantem výpalků. Nehezky smrdí, je toho hodně, a taky se někdo může zajímat jak jste k tomu přišel. Otravy se bát nemusíte. Ovocné kvasy obsahují methanolu málo. Domácí pálení osobně nedoporučuji.