Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svod deštové vody do kanalizace

Nedavno jsme koupili novostavbu, ktera ma destovou vodu svedenou do vsakovaci nadrze 3 m3. Pri velke prutrzi se nam jiz stalo, ze nadrz byla plna a voda odtekala z gajgru.

Prvni reseni je udelat ze vsakovaci nadrze prepad v pripade preplneni destovou vodou. Tento prepad bude sveden do zahrady pomoci dlouhe drenazni odvodni trubky.

Jeste lepsi reseni je napojit se na kanalizaci a svest destovou vodu do ni. Otazka par hodin prace a pro me nejjednodusi.

Ted prichazi otazka. Je mozne dle dnesnich platnych zakonu svest vodu do odpadni kanaliza? Jde to vubec legalne??? Ma cenu se domluvit z čov popř. Zajit na obec s timto pozadavkem???

Diky za vase pripominky a zkusenosti.

Tomas

Předmět Autor Datum
Nejjednodušší řešení s pohledu "papírování" je vykopat ten trativod. ČOVka nemusí kapacitně stíhat v… nový
Kachlík 05.07.2018 22:55
Kachlík
Nekdy to VoK povoliliy pokud to bylo nekde na konci vetve kanalisace,kvuli proplachu.Nutno zjistit. nový
Kenav 05.07.2018 23:19
Kenav
Neviem, ako v ČR, ale u nás sa z plochy strechy odvedenej do kanalizačnej prípojky spol. VaK, a.s. p… nový
Nuda 06.07.2018 06:45
Nuda
Jsu na spodním konci kanalizace před čističkou . Správně by měla jít do čističky špinavá voda (sračk… nový
jenda d 06.07.2018 09:36
jenda d
co bych za to dal, mít 3 kubíky vody na zalívání! :-) edit: u nás nepršelo 7 týdnů, včera konečně b… nový
touchwood 06.07.2018 17:46
touchwood
co je gajgr? Geiger/garáž? nový
gofor 07.07.2018 13:26
gofor
gajgr neplést s geiger mullerovým počítačem nový
jirka44 07.07.2018 16:38
jirka44
Jde o to zda máte oddílnou kanalizaci ( děšťovou a splaškovou). Pokud máte pouze splaškovou tak by t… nový
nerady 07.07.2018 14:06
nerady
Tomas,řešil jsem podobné ,zašel na stavební v obci a našli jsme řešení . nový
E250TD 08.07.2018 18:13
E250TD
Vzhladom na silnejuce sucha by som naopak vodu zachytaval. Ja mam dva trativody (jeden dopredu, jede… poslední
fleg 10.07.2018 09:16
fleg

Nejjednodušší řešení s pohledu "papírování" je vykopat ten trativod. ČOVka nemusí kapacitně stíhat v případě velkého průtoku, tak se může stát, že povolení nedostaneš (u nás - Jihlava - to možné není). Zkus se informovatna obci, nebo přímo na čističce, ale moc šancí tomu nedávám.
A bacha na sousedy, mohlo by se stát, že jestli to zkusíš načerno, tak tě někdo "uvědomělý" napráší…

Neviem, ako v ČR, ale u nás sa z plochy strechy odvedenej do kanalizačnej prípojky spol. VaK, a.s. platí, ako za odpadovú vodu zo zrážok. Majú tabuľky zrážkových lokalít presne vypočítané na mm/m2. Aj ak by celý rok nesprchlo, bumága drží, bumága náda.

Dôvod platby: Majú náklady. Nejaký echt eštébák dostal darom od boľševickej mafie megazlodejov hotové potrubia vybudované z daní poplatníkov z pred rokom 1989 pod zemou, ale dnes má konateľ ukrutné náklady. Dovolenky na Floride, vila v Kalifornii, jachta, šesťmetrové SUV 8x8 12Vbitturbo, lyžovačky v Alpách s celou zlodejskou, komunistickou pakážou a napelešenými komunistickými panghartmi am blok.

Radšej sa nikomu nezver, čuš ako voš pod chrastou, lebo ťa začnú vodárne a kanalizácie ošklbávať ak sa im pripojíš a ešte prípoj z vlastnej vôle nahlásiš. Alebo to sprav s pripojením úplne potichu, akože robíš len vsakovaciu drenáž na svojej parcele. Potom rýchlo špupito-presto skonči prepad do verejného kanála.

Daj si rúšku alebo škrabošku na ksicht pri výkope, kopaj rigól po polnoci, nech ťa nepoznajú a nevidia ani susedia. Do rána máš zasypaný, zarovnaný jarok, posadené v inkriminovanom miesta lúčne kvetinky, či natiahnutý trávnatý koberec, samozrejme zavlažený.

Jsu na spodním konci kanalizace před čističkou . Správně by měla jít do čističky špinavá voda (sračky) . Ale někteří chytráci do kanalizace si zavedli deštovku a kanalizace při dešti nestíhá a je zaplavená . Takže stav je takový , že z kanalizační šachty před domem se valí při dešti voda a tečou sračky do strouhy a do rybníka.
Dalším efektem odkanalizování , je že se vysušuje krajina . Voda nezustane tam , kde by se měla vsáknout a odteče rychle pryč. Dusledkem je pomalé vysušování krajiny , kdy vysychají prameny , usychají lesy atd.

Jde o to zda máte oddílnou kanalizaci ( děšťovou a splaškovou). Pokud máte pouze splaškovou tak by tam děšťovou vodu neměl nikdo pouštět. V současné době je podpora vsakování a povolení do splaškové Vám asi oficiálně nikdo nedá.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru