Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svod deštové vody do kanalizace

Nedavno jsme koupili novostavbu, ktera ma destovou vodu svedenou do vsakovaci nadrze 3 m3. Pri velke prutrzi se nam jiz stalo, ze nadrz byla plna a voda odtekala z gajgru.

Prvni reseni je udelat ze vsakovaci nadrze prepad v pripade preplneni destovou vodou. Tento prepad bude sveden do zahrady pomoci dlouhe drenazni odvodni trubky.

Jeste lepsi reseni je napojit se na kanalizaci a svest destovou vodu do ni. Otazka par hodin prace a pro me nejjednodusi.

Ted prichazi otazka. Je mozne dle dnesnich platnych zakonu svest vodu do odpadni kanaliza? Jde to vubec legalne??? Ma cenu se domluvit z čov popř. Zajit na obec s timto pozadavkem???

Diky za vase pripominky a zkusenosti.

Tomas

Jsu na spodním konci kanalizace před čističkou . Správně by měla jít do čističky špinavá voda (sračky) . Ale někteří chytráci do kanalizace si zavedli deštovku a kanalizace při dešti nestíhá a je zaplavená . Takže stav je takový , že z kanalizační šachty před domem se valí při dešti voda a tečou sračky do strouhy a do rybníka.
Dalším efektem odkanalizování , je že se vysušuje krajina . Voda nezustane tam , kde by se měla vsáknout a odteče rychle pryč. Dusledkem je pomalé vysušování krajiny , kdy vysychají prameny , usychají lesy atd.

Jde o to zda máte oddílnou kanalizaci ( děšťovou a splaškovou). Pokud máte pouze splaškovou tak by tam děšťovou vodu neměl nikdo pouštět. V současné době je podpora vsakování a povolení do splaškové Vám asi oficiálně nikdo nedá.