Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (ne)Použití nerezové oceli pro auta,aby nerezly?

Proč se nepouživá nerez pro karoserie aut a další věci (branky na pozemky, vrata)? Pak by odpadl problém s rezivěním...

V čem je háček?
# Nemožnost svařování
# Nedrží na tom barva
# špatné mechanické vlastnosti (jaké)
# stejně to rozleptá sůl (týká se jen aut)
# Nemožnost vyrobit/tvarovat nerezové kusy v požadovaném tvaru a tloušťce
# cena

Je to drahé, blbě na tom drží barva a hlavně to nemá smysl vzhledem k tomu, že dřív nebo později se na autě začne s*át všechno ostatní.
Dvacet let to vydrží s pozinkovanýma plechama a pak už je to na odpis.
Nebo bys chtěl dneska stále jezdit Š100 s padesát let starou výbavou, bez klimy, ABS, Airbagů, třikrát repasovaným motorem, druhou převodovkou, mžourajícími světlomety,... ?

100 zrovna ne, ale rozhodně bych chtěl jezdit 120, Minorem, Pobědou, Volhou, CX, MB 123, VW T2, Wartburgem 353,...
Vše odešlo na korozi a s láskou na ně vzpomínám, kdykoliv mi začne pípat auto kvůli nezapnutým pásům.