Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (ne)Použití nerezové oceli pro auta,aby nerezly?

Proč se nepouživá nerez pro karoserie aut a další věci (branky na pozemky, vrata)? Pak by odpadl problém s rezivěním...

V čem je háček?
# Nemožnost svařování
# Nedrží na tom barva
# špatné mechanické vlastnosti (jaké)
# stejně to rozleptá sůl (týká se jen aut)
# Nemožnost vyrobit/tvarovat nerezové kusy v požadovaném tvaru a tloušťce
# cena

Nedrží na ní magnety! Před několika desítkami let okolo roku 1970 se uvažovalo o tom, že nárazníky aut budou muset bez poškození pohltit náraz do cca 30 km/hod. Jakby to ale dopadlo, mnoho lidí by bylo bez práce a tak to přeci nejde svět by se neposouval k světlým zítřkům a nerezové auto by bylo po několika letech morálně zastaralé. Jinak na doplnění druhů nerez ocelí je víc jak 60 a některé též reznou.

Nevím jak je to možný, ale u Tvý odpovědi se ukázalo, že s ní nesouhlasím. A já to určitě nezaškrt!!! 3-[ Nevím, jak se to mohlo stát. Naopak, víceméně plný souhlas!!!:-D
Tak jsem to opravil. Osobně jsem si kdysi na Dacii 1300 svařil kompletní výfuk z nerezu, včetně potrubí. A když se už skoro rozpadala, vejfuk byl stále jako nový.:-D

Přesně tak, to hlavní je, že není potřeba dělat "trvanlivé výrobky" vše ostatní je podružné, jde o to aby životnost výrobku jednoho dne skončila a vy jste si musel koupit nový nebo ho opravit což se zase = nákupu opravných prostředků, tj. náhradních dílů a různých komponent nátěrů apod. čili = zase se prodává vyrábí kupuje a tak stále dokola.............

Je to drahé, blbě na tom drží barva a hlavně to nemá smysl vzhledem k tomu, že dřív nebo později se na autě začne s*át všechno ostatní.
Dvacet let to vydrží s pozinkovanýma plechama a pak už je to na odpis.
Nebo bys chtěl dneska stále jezdit Š100 s padesát let starou výbavou, bez klimy, ABS, Airbagů, třikrát repasovaným motorem, druhou převodovkou, mžourajícími světlomety,... ?

100 zrovna ne, ale rozhodně bych chtěl jezdit 120, Minorem, Pobědou, Volhou, CX, MB 123, VW T2, Wartburgem 353,...
Vše odešlo na korozi a s láskou na ně vzpomínám, kdykoliv mi začne pípat auto kvůli nezapnutým pásům.

Zásadním problémem je obrobitelnost . V práci něco děláme pro automobilky . Stříhá se z 0,6 plechu a razníky a matrice jsou povlakovány titanem . Bezproblému to už nastříhalo okolo milionu kusu a nebrousilo se , kromě nějakých havárek . Děláme i z nerezu a je to velký problém . Třeba 2mm plech se stříhají takové podlouhlé lišty bez ohybu jen s dírami a razníky vydrží 2 nebo 3 tisíce kusu . I když se používají speciální materiály . Prostě se něco utrhne , zadře atd. Pak to projede postupovým nástrojem a zdemoluje zbytek. Zkuste do nerezu třeba jen udělat závit, at máte trochu ponětí.