Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škrtící klapka u dieselu a jejich funkce?

Dobrý den, jaká je přesná funkce škrtící klapky u dieselu? Je tam jen kvůli tomu aby když se chcípá motor tak aby uzavřel přivod vzduchu a motor se méně klepal? To je celkem kravina ne? U benzínu přidavame vzduch a tim zvysime vykon, ale u dieselu? Kčemu tam je a jaká je její přesná funkce? Např.: na mé alfě 147 1.9 jtd kde je to ovládáno podtlakem.. Děkuji

Je to opravdu jen kvůli kultivovanějšímu doběhu, aby motor nezatřásl celým autem. U atmosférických dieselů se ještě tato klapka používala i ke zvýšení podtlaku v sání, aby byla zajištěna lepší funkčnost EGR ventilu - lépe se přes něj nasávaly výfukové plyny.

Ještě mě napadlo nemá to jeste nejakou souvislost s egr ventilem? Ja tu klapku mam pred egrem tak jestli trosku neucpava privod vzduchu aby slo vice spalin z vyfuku do sani a tim se snizily emise, ze by ta klapka jako kdyby regulovala privod noveho vzduchu do sani..

Nesmysl, ta klapka je tam kuli chcípání to ano, ale hlavně kuli EGR. Díky turbu je v sání přetlak a v určitých provozních režimech by při otevření EGR nešly spaliny do motoru ale tlak vzduchu v sání by se tlačil do výfuku a proto je tam tahle klapka která se přivře a změní proudění a je možné přisát spaliny do motoru.