Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sádroš místo omítky.

Zdravím, máme vedle domu garáž která jednou zdí přiléhá k domu, záda jsou pod úrovní terénu a vnější zeď je polovinou v úhlopříčce pod úrovní (břeh se schody). Vnitřní zeď která přiléhá k domu lehce vlhne (asi spodní voda, veranda která je nad garáží má novou izolaci). V garáži jsou omítky naprosto kaput a tak řeším jak zjednat nápravu s novou elektroinstalací a jedním radiátorem pro lehké vytápění. Byl tu kamarád a měl dobrý nápad, místo omítek hodit na zdi sádroš. Teoreticky by to bylo levnější, rychlejší a elegantnější.

Myšlenku mám takovou, že by se vnější zeď která je klidnější (nevím o velkém vlhnutí) osadila sádrošem s odskokem 1,4cm (výška profilů na zeď) a pod sádroš by se dala tenká tepelná izolace (asi polystyren). Zadní stěna a stěna přiléhající k domu by se nechala volně (tedy ze zadní strany by byla 1,4cm mezera), tak aby za ní proudil případně vzduch a zeď větrala. Ta by se teoreticky dala osadit i mřížkou na spodní a horní straně se síťkou prodi lopaťákům (naši supr pavouci co nejdou zabít ani když je mlasknete lopatou).

Jaký máte názor?? Podle mě by tak vlhčí zeď lépe větrala, navíc bych to mohl snadno udělat i samo domo. Zdění není má superschopnost a na zedníka by asi teď taky nebylo. Navíc stěna vlhne a za pár let by bylo po omítce. Sádroš by ale byl od zdi odsazen a vše by tak větralo.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Stačí prohledat trochu internet a je jasno http://www.vodouch.cz/vlastnosti_sadrokartonu.php Na kon…
jenda d 28.04.2018 09:02
jenda d
A co koupelnový sádrokarton ??? Ten je přeci jen stavěn na vlhkost....
IkaSGC 01.05.2018 12:03
IkaSGC
Ano, ale ne na trvalou. poslední
radek2 01.05.2018 14:29
radek2

Stačí prohledat trochu internet a je jasno
http://www.vodouch.cz/vlastnosti_sadrokartonu.php

Na konci článku je to jasně napsáno :
Do vlhkých sklepů nebo místností s výskytem zemní vlhkosti nelze
sádrokartonové konstrukce doporučit vůbec.

Upravim Nudu. Sadrokarton má lepší faktor difusního odporu než cihla . Lépe tedy dýchá :-) . Ale tam je to spíše technická věc , jak se poskládají vrstvy ve stěně.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru