Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký kabel k televizi?

Jaký kabel mám použít k připojení DVD přehrávače k nové televizi? u původní televize jsem měl propojení kabelem Scart - Scart.Nyní,u nové TV
vstup scart není.Jsou tam vstupy 1xAV,komp.vstup Y/Pb/Pr,3x HDMI,2xUSB,Ethernet,plus nějaké výstupy.nevím jaký typ kabelu si mám koupit

No,nejsem zrovna žádný odborník a neviznám se v názvech jednotlivých vstupů a výstupů ale na dvd je výstup skart a výstup žlutý,červený bílý a černý Cinch.Nevím,jak se tento výstup označuje.Televizi si půjdu teprve kupovat,tak nevím,jak které vstupy vizuelně vypadají.

Na pytel jsou kvůli ceně (~1000Kč), jinak fungují bezproblémově.
https://www.suntech.cz/produkt/350485-premiumcord-prevodnik-z-hdmi-na-kompozitni-signal-a-stereo-zvuk/
https://www.suntech.cz/produkt/372082-premiumcord-prevodnik-av-kompozitniho-signalu-a-stereo-zvuku-na-hdmi-1080p/

Toto se mělo řešit při výběru televize, aby měla potřebné vstupy. Tak jako si člověk nekoupí auto, které se mu nevejde do garáže. Já taky když jsem kupoval monitor, jsem si musel ohlídat, aby měl i VGA pro starý počítač (tím jsem vyřadil o něco levnější modely). Televizory jsou zatím stále v hojné míře analogovými vstupy vybavované (někdy dokonce i analogovými tunery, ale to už je vzácnější).

Jinak by se radilo lépe, kdyby otázka zněla: "...Mám televizi TypXYZ a video TypFGH...," pokud není možné (a v silách nezasvěceného) vypsat všechny relevantní konektory.

nedoporučuju ten dvd krám vůbec znovu zapojovat, ztráta času.
má jen zastaralé analogové výstupy s nízkým rozlišením a hlavně se starou tevizní extrémně úzkou šířkou pásma = rozmazaný obraz. dále má už zastaralý dekodér videa, málokterý formát přes to dnes přehraješ.
zajdi koupit nějaký low-end brd přehrávač, hdmi kabel bude možná v ceně, jinak opět stačí levnější, žádný nesmysl se zlaceným nápisem 4k.

No.do teď jsem přehrávač používal z televizorem Philips,5 let starým s LED obrazovkou propojení scart-scart a vše makalo výborně.Teď mně ale televize klekla a tak si kupuji navou Samsung,také Led obrazovka.Tak uvidím,jak to půjde.Přehrávč je Philips DivX.

Jenže Philips DivX není označení přehrávače, to je obchodní název. Typové označení najdeš na jeho zadní straně na štítku a má formát DVP28****, přičemž hvězdičky jsou další dvě čísla, lomítko a případně ještě dvě další čísla. Jedině z přesného označení se dá zjistit jakými výstupy přehrávač disponuje.

už 2 roky nekoupíš telku bez dvb-t2, to bys musel týden hledat jen mezi výprodeji, tak neplaš.

tazateli hlavně přeju aby už něco konečně objednal, včetně nového brd přehrávače. rozmazaný signál ze scartu na velké obrazovce fak není dobrá odměna za novou telku - to si jiří_63 dělá srandu.

Srandu si nedělám, pouze odpovídám konkrétně na konkrétní otázku. Tedy na možnost, jak stávající DVD připojit na novou TV. Pochopitelně, pokud už investuji do nové TV, tak je třeba dobré řešit i lepší přehrávač.
Ale dnes už, vzhledem k tomu, že TV mají USB a na flešky, SD karty (se čtečkou) a ext.HD je možno natáčet a z nich přetáčet i jinde získané filmy a videa, pak ten starý přehrávač, na přehrávání starých DVD, případně DVD s archivními (domácími) videi, třeba bude uživateli stačit.
Tak ať to vyzkouší. Ten kablík stojí pár kaček. To už je každého volba. Ne?:puff:
P.S.
Já používám, pro stejný účel, proti TV Smart Samsung, také starý přehrávač GoGen a docela to jde. Ale pochopitelně to není HD.
A dokonce to mám propojený ještě scartem i se starým videorekordérem HomeTech, s možností přehrávání VHS ze starých archivů.
I když důležité věci (rodinné filmy z 8-mičky, stará i 40 let a videa na kazetách VHS stará skoro 30 let) už mám převedená a zgarbovaná do digitálu a uložená na HD v NB a na archivním ext. HD a s možností přehrávání na TV z flešek a toho ext.HD. :-D

pouze odpovídám konkrétně na konkrétní otázku. Tedy na možnost, jak stávající DVD připojit na novou TV

to však neznamená, že budeš tazateli cpát tu nejhorší možnost a alibisticky se skrývat za: "já nic, on se tak ptal, proč bych se obtěžoval vysvětlit že je to špatně"

takže ještě jednou a pomalu:
dnešní televize mají vysoké rozlišení a velkou zobrazovací plochu. čistě jen z nudy jsem si teď nahradil starou telku 32" novějším krámem 43" (dvbt2, smart, znáte to). mám už věk, 4k je pro mou generaci nesmysl, telka zmákne cca 2 milióny pixelů, digi protokoly umí obsloužit i tuto šířku pásma (nekomprimovaný datový tok 25mbit) a zobrazí ji na ploše cca 50dm2.

scart výstup je sice z dvd, ale určený pro analogovou telku. ten vyhovoval pro tehdejší vysílání s reálnou rozlišitelností cca 300t. pixelů (7x méně), kdy se počítalo s šířkou videopásma 5mhz (8.5mhz i se zvukem, jednostranně ořezaných s potlačenými údajně zbytečnými detaily). to šlo jakž takž snést na ploše tehdejších tv max 18dm2.

kdo má po ruce kalkulačku: na 2.5-3x větší ploše se schopností rozlišit 6-7x víc detailů se zobrazuje 5x horší signál -> o to u scartú nebo dalších analogových výstupů běží.

i pár roků starý dvd přehrávač má pro takové připojení správný patřičně dimenzovaný hdmi výstup.
10 let stará troska třeba ne, ale ta patří bez milosti vyhodit - malá násobilka ho i propagátora analogové tkaničky právě usvědčila ze zbytečnosti jeho existence.

řečnická otázka:
toto má být odměna za nákup nové tv? spíš naprostý výsměch od podobných jirků, kteří si kutilsky pomohou jak v 19.století, ale normální člověk si raději koupí novější přehrávač s parametry použitelnými pro jeho tv.

Naopak, v době, kdy začínalo DVB2 naostro (tj. zhruba před rokem) jsem se schválně podíval do Planea, jestli jejich leták nekecá (z 15 televizí v letáku měla DVB-T2 jen jedna). A výsledek - v nabídce asi 30 typů měly toto jen dva nebo tři. Někdy v létě jsem tento výlet zopakoval, televizí s DVB-T2 bylo o něco více, ale ještě netvořily ani půlku. Od té doby jsem to nesledoval. Já bych to formuloval opačně Minimálně dva roky není rozumné pořizovat si přístroj bez DVB-T2
Signál ze scartu nemusí být rozmazaný, to bývalo z VHS a vůbec z analogové televize. Pravda, měl jsem trochu strach, když jsem kupoval konvertor HDMI na Scart, ale výsledek překvapil, tak ostrý obraz jsem na té staré televizi ještě neviděl. Na jiné televizi jsou analogové vstupy taky v pohodě a to používám ty nejlevnější kabely, co existujou. Pokud jeden z přístrojů nebude chtít demonstrovat zastaralost analogu (nebo neodfláknul příslušnou část), neni důvod, aby byl rozmazaný. Přes RGB (případně RyBy) se dá přenášet dokonce i HD, přes kompozitní vstup to není běžné, tam se furt udržuje kompatibilita se signálem z předminulého století.

Můžeš použít kompozitní výstup z DVD Scart s redukcí na AV-3xcinch (samec). Třeba viz odkaz. To bylo používáno na TV Samsung do r.v. 2016. Byl u nich přiložen. Na novějších TV Samsung je vstup AV proveden 3,5 mm, 4 pól. jackem. A je k nim přiložena i redukce 3 x cinch (samice)- jack AV. Tu redukci scart-3 x cinch by jsi si musel dokoupit. Redukce scart přímo na na jack se asi nevyrábí, ale dala by se zhotovit. Jestli je to tak na všech typech TV Samsung sice nevím, ale snad ano.
Odkaz na redukci scart-3x cinch:
http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=2276

Tak jsem se zase,po delší době ,zase dostal sem,do poradny a vše jsem si přečetl.Televize zatím šlape??!! až na ten manuál,to je tedy KONGO.tam je,jak telku nastavit na příjem tel.signálu a tim vlastně je vysvětleno vlastně vše.Nějaké podrobnosti k dalšímu nestavení si musíš najít někde na internetu,což jsem udělal a mám.Jak jsem psal už předešlě k tomu přopojení přehrávače k telce .tak mám propojení kompozitním kabelem (y,Pb,Pr) ale telka jde jen černobíle a zrnitě ,bez zvuku.Tak-že to bude asi chtít opravdu nový přehrávač.Chtěl jsem původně take od f.Samsung ale jsou poměrně dost drahé tak nevím jakou značku a aby to také s ní fungovalo.nechci žádnou super kvalitu z mnoha možnostma ale abych si moh přehrát dvd disky,kterych mám"neurekom".Díky Vám všem za užitečné rady.Těžko mohu posoudit,ktera z nich byla ta úplně nejlepší,tak nebudu žádného označovat.Doufám,že se na mně nebudete zlobit!
Ještě dodávám že z přehrávače je výstup kompozitní y,Pb,Pr a vstup na TV Jack z vývody samice 3xCinch.

"Proti gustu žádný dišputát". Je to na Tobě a novým přehrávačem s HDMI určitě nic nezkazíš. Akorát to bude trochu dražší.
Ale proč ještě nezkusíš to propojení kompozitním kabelem s redukcí scart-cinch-jack, jak jsem Ti popsal? Mi to funguje, taky na Samsungu, a OK. S barvama i se zvukem. A jak píšeš, na DVD scart máš a ten kablík 3 x cinch na jack v TV taky. Ten jack vstup na TV asi není y,Pb,Pr, ale Vid./L/R. A zřejmě proto Ti to nejde.
Nemělo by jít o propojení komponentem (y,Pb,Pr) ale kompozitem Vid./L/R. Pro informaci můžeš kouknout na odkaz, kde je popsán rozdíl mez různými možnostmi propojení.
http://sat.kbnet.cz/informace/vyber-vhodneho-kabelu,-schemata-zapojeni,-vseobecne-info/
Ale jak říkám, je to na Tobě. Ber to opravdu pouze jako radu. Nic nikomu nevnucuji, jak to tu "někdo" presentuje. Zdravím.