Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký kabel k televizi?

Jaký kabel mám použít k připojení DVD přehrávače k nové televizi? u původní televize jsem měl propojení kabelem Scart - Scart.Nyní,u nové TV
vstup scart není.Jsou tam vstupy 1xAV,komp.vstup Y/Pb/Pr,3x HDMI,2xUSB,Ethernet,plus nějaké výstupy.nevím jaký typ kabelu si mám koupit

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
nedoporučuju ten dvd krám vůbec znovu zapojovat, ztráta času. má jen zastaralé analogové výstupy s n…
ledníbrtník 13.03.2018 23:24
ledníbrtník
No.do teď jsem přehrávač používal z televizorem Philips,5 let starým s LED obrazovkou propojení scar…
mikor 14.03.2018 12:22
mikor
Ten navod k televizi si si teda uz pozrel? Televize nema modelove oznacenie ze by si ho sem aspon na…
MMnereg 14.03.2018 17:22
MMnereg
Telka je Samsung UE 40MU 6172. nový
mikor 18.03.2018 14:16
mikor
Tak pozor aby to mělo DVB-T2.
sHpy00n 14.03.2018 23:13
sHpy00n
už 2 roky nekoupíš telku bez dvb-t2, to bys musel týden hledat jen mezi výprodeji, tak neplaš. taza…
ledníbrtník 15.03.2018 00:49
ledníbrtník
Naopak, v době, kdy začínalo DVB2 naostro (tj. zhruba před rokem) jsem se schválně podíval do Planea… poslední
ml1 22.03.2018 16:37
ml1
100%-ný súhlas s lednim brtníkem.Nech nový televízor dostane kvalitný signál. nový
fade 18.03.2018 18:52
fade
Můžeš použít kompozitní výstup z DVD Scart s redukcí na AV-3xcinch (samec). Třeba viz odkaz. To bylo…
George63 14.03.2018 21:54
George63
Tak jsem se zase,po delší době ,zase dostal sem,do poradny a vše jsem si přečetl.Televize zatím šlap… nový
mikor 18.03.2018 14:36
mikor
"Proti gustu žádný dišputát". Je to na Tobě a novým přehrávačem s HDMI určitě nic nezkazíš. Akorát t… nový
George63 18.03.2018 19:44
George63

nedoporučuju ten dvd krám vůbec znovu zapojovat, ztráta času.
má jen zastaralé analogové výstupy s nízkým rozlišením a hlavně se starou tevizní extrémně úzkou šířkou pásma = rozmazaný obraz. dále má už zastaralý dekodér videa, málokterý formát přes to dnes přehraješ.
zajdi koupit nějaký low-end brd přehrávač, hdmi kabel bude možná v ceně, jinak opět stačí levnější, žádný nesmysl se zlaceným nápisem 4k.

už 2 roky nekoupíš telku bez dvb-t2, to bys musel týden hledat jen mezi výprodeji, tak neplaš.

tazateli hlavně přeju aby už něco konečně objednal, včetně nového brd přehrávače. rozmazaný signál ze scartu na velké obrazovce fak není dobrá odměna za novou telku - to si jiří_63 dělá srandu.

Naopak, v době, kdy začínalo DVB2 naostro (tj. zhruba před rokem) jsem se schválně podíval do Planea, jestli jejich leták nekecá (z 15 televizí v letáku měla DVB-T2 jen jedna). A výsledek - v nabídce asi 30 typů měly toto jen dva nebo tři. Někdy v létě jsem tento výlet zopakoval, televizí s DVB-T2 bylo o něco více, ale ještě netvořily ani půlku. Od té doby jsem to nesledoval. Já bych to formuloval opačně Minimálně dva roky není rozumné pořizovat si přístroj bez DVB-T2
Signál ze scartu nemusí být rozmazaný, to bývalo z VHS a vůbec z analogové televize. Pravda, měl jsem trochu strach, když jsem kupoval konvertor HDMI na Scart, ale výsledek překvapil, tak ostrý obraz jsem na té staré televizi ještě neviděl. Na jiné televizi jsou analogové vstupy taky v pohodě a to používám ty nejlevnější kabely, co existujou. Pokud jeden z přístrojů nebude chtít demonstrovat zastaralost analogu (nebo neodfláknul příslušnou část), neni důvod, aby byl rozmazaný. Přes RGB (případně RyBy) se dá přenášet dokonce i HD, přes kompozitní vstup to není běžné, tam se furt udržuje kompatibilita se signálem z předminulého století.

Můžeš použít kompozitní výstup z DVD Scart s redukcí na AV-3xcinch (samec). Třeba viz odkaz. To bylo používáno na TV Samsung do r.v. 2016. Byl u nich přiložen. Na novějších TV Samsung je vstup AV proveden 3,5 mm, 4 pól. jackem. A je k nim přiložena i redukce 3 x cinch (samice)- jack AV. Tu redukci scart-3 x cinch by jsi si musel dokoupit. Redukce scart přímo na na jack se asi nevyrábí, ale dala by se zhotovit. Jestli je to tak na všech typech TV Samsung sice nevím, ale snad ano.
Odkaz na redukci scart-3x cinch:
http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=2276

Tak jsem se zase,po delší době ,zase dostal sem,do poradny a vše jsem si přečetl.Televize zatím šlape??!! až na ten manuál,to je tedy KONGO.tam je,jak telku nastavit na příjem tel.signálu a tim vlastně je vysvětleno vlastně vše.Nějaké podrobnosti k dalšímu nestavení si musíš najít někde na internetu,což jsem udělal a mám.Jak jsem psal už předešlě k tomu přopojení přehrávače k telce .tak mám propojení kompozitním kabelem (y,Pb,Pr) ale telka jde jen černobíle a zrnitě ,bez zvuku.Tak-že to bude asi chtít opravdu nový přehrávač.Chtěl jsem původně take od f.Samsung ale jsou poměrně dost drahé tak nevím jakou značku a aby to také s ní fungovalo.nechci žádnou super kvalitu z mnoha možnostma ale abych si moh přehrát dvd disky,kterych mám"neurekom".Díky Vám všem za užitečné rady.Těžko mohu posoudit,ktera z nich byla ta úplně nejlepší,tak nebudu žádného označovat.Doufám,že se na mně nebudete zlobit!
Ještě dodávám že z přehrávače je výstup kompozitní y,Pb,Pr a vstup na TV Jack z vývody samice 3xCinch.

"Proti gustu žádný dišputát". Je to na Tobě a novým přehrávačem s HDMI určitě nic nezkazíš. Akorát to bude trochu dražší.
Ale proč ještě nezkusíš to propojení kompozitním kabelem s redukcí scart-cinch-jack, jak jsem Ti popsal? Mi to funguje, taky na Samsungu, a OK. S barvama i se zvukem. A jak píšeš, na DVD scart máš a ten kablík 3 x cinch na jack v TV taky. Ten jack vstup na TV asi není y,Pb,Pr, ale Vid./L/R. A zřejmě proto Ti to nejde.
Nemělo by jít o propojení komponentem (y,Pb,Pr) ale kompozitem Vid./L/R. Pro informaci můžeš kouknout na odkaz, kde je popsán rozdíl mez různými možnostmi propojení.
http://sat.kbnet.cz/informace/vyber-vhodneho-kabelu,-schemata-zapojeni,-vseobecne-info/
Ale jak říkám, je to na Tobě. Ber to opravdu pouze jako radu. Nic nikomu nevnucuji, jak to tu "někdo" presentuje. Zdravím.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru