Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řezačka na polystyren pomoci PC zdroje.

Mám zdroj z PC a chci si udělat řezačku na polystyten pomoci odporového drátu. Pořadí někdo jak přesně na to. Někde jsem četl že se má na hlavní svorkovnici propojit 4 zelený a 5 černý drát, ale nevím přesně... děkuji za pomoc.

Zmeraj výstupy napríklad vhodnou žiarovkou (12V-24V/H4) . Beztak budeš nútený paralelne zapojiť s odporovým drôtom žiarovku. Napríklad H4 do série na obe vlákna, nech ti hodia vlákna príkon (110W) + tenký odporový drôt.

Hlavně záleží JAKÝ zdroj to je. Pokud něco staršího či paskvilnějšího, budeš muset zatížit i ostatní větve než tu, kterou využiješ pro drát.
Pokud je zdroj moderní s DC-DC konverzí (tj. vše jde z 12V větve), zátěž na ostatní větve dávat nemusíš.
Jak píše Nuda, bude vhodné omezit max. proud.