Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešenoAnketa Jaký vybrat "průmyslový" (víceúčelový) vysavač na hrubé nečistoty?

Přeji všem dobrý den,
rád bych pořídil vysavač na vysávání hrubých nečistot, zejména po sekání drážek pro elektriku/vodu, vrtání do zdi a na vysávání podlahy např. v dílně nebo garáži. Můžete mi prosím nějaký doporučit nebo napsat vaše zkušenosti? Cenovou relaci bych si představoval do 2500,- Kč, ale za odpovídající kvalitu a výkon mohu i připlatit.

Můj tip je Karcher WD 3 Premium, je to dobrá volba?
https://www.okay.cz/karcher-wd-3-premium/

Dále byl v letáku OKAY tento za poloviční cenu:
https://www.okay.cz/professor-pp1200/

A v nabídce místního obchodu u nás ve městě mají tento:
http://guede.cz/VINTEC/VINTEC/V3050-Vysava%C4%8D+pro+mokr%C3%A9such%C3%A9+vys%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD+WT+120030+SI

Který vybrat - nebo nějaký úplně jiný? Děkuju za každou reakci.

Jaký vybrat víceúčelový vysavač?

36%
9%
55%
0%

V cenové relaci 2500.-Kč to nebude velká hitparáda a všechny výrobky +- stejné. Karcher není špatná značka, ale v této relaci neporadím. V práci používáme vysavače "issa" - obrovský sací výkon, ale i příkon (okolo 3,2kW).
Soused má vysavač od Bosche s automatickým oklepáváním filtru - lepší věc jsem na vysavači neviděl a silně doporučuji vybírat vysavače s tímto systémem. Problém je, že se opět nevejdeš do cenové relace.

PS. Koukám v novém enginu poradny je menší chybička s procentuálníma výsledkama v anketách = bílé písmo na bílém podkladě :-)

Děkuju za odpověď. Jak jsem psal, když to bude opodstatněné, lze cenový strop posunout. Třeba o nějakém automatickém oklepávání filtru jsem nevěděl. Na druhou stranu vysavač bude využívám nárazově, párkrát do roka, tak nepotřebuju nějaké "dělo", stačí mi hobby třída.

Děkujeme za upozornění na chybičku.

Vysavač s príkonom pod 2kW nie je vysavač, ale prdítko, hlavne pre kobercovinu a poťahy pre majiteľov nemej tváre či ostatných štvornohých, chlpatých cicmavcov chovaných doma. (hydinu snáď doma nikto nechová). Ak má vysávač umývateľný hepa filter s nano priepustnou mriežkou v tom prípade ani 2kW motor s lamelovou osemstupňovou turbínou pri 100-tich otáčkach za min. nestačí.

K nezaplateniu ju centrál s hadicami zasadené v murive interiéru s príkonom motora 6kW pre komplet chalupu s vývodom výtlaku potrubím von, smer do nádoby uchytenej na fasáde exteriéru chalupy. Tam sa môže vyfúknutý roztočový binec či jemný prach, ktorý nezachytil plátený mech s filtrom, veselo spláchnuť z chodníka vodou, hadicou z točky. Neviem si centrál vynachváliť, hlavne moja polovička.

Už nikdo nic? Zatím to teda vypadá na ten Güde WT 1200/30, kvůli poměru cena/výkon.
Líbí se mi i ten Narex VYS 21-01, ale nemá zásuvku pro připojení nářadí a dočetl jsem se, že to nevyrábí přímo Narex, ale nechávají si je vyrábět u firmy Nilfisk-ALTO. Když už, tak je lepší koupit přímo u nich.

Tak jsem nakonec koupil průmyslový vysavač Proteco 1400W, který měli u nás ve městě v místním obchodě. Cena (v akci) 2899,- Kč. Měl jsem ho zapnutý zatím asi jen pět minut, překvapil mě vysoký sací výkon - ten samozřejmě bude klesat, až bude zanesený filtr.
[80569-proteco-vysavac-prumyslovy-1-400-jpg]

Vysavač průmyslový PROTECO o příkonu 1400W, je určen pro mokré i suché vysávání s použitím vhodného filtru. Vysávat lze běžné nečistoty, prach a vodu. Vysavač je vhodný pro odsávání prachu vznikajícího při práci s ručním elektrickým nářadím, pokud to konstrukce nářadí umožňuje. Komfort zvyšuje automaticky spínaná zásuvka na vysavači. Po zapnutí nářadí dojde automaticky ke spuštění vysavače. Maximální příkon připojovaného elektrického nářadí je 2.000 W. Nerezová nádoba vysavače o objemu 30 l je vybavena uzávěrem pro snadné vypuštění vysáté vody. Pro vysávání vody je vysavač vybaven molitanovým filtrem, prach lze vysávat přímo do nádoby vysavače za použití skládaného filtru, nebo do papírových sáčků. - napájení 220-240V / 50 Hz - příkon 1400 W - automatická zásuvka pro připojení elektrického nářadí do příkonu 2.000W - výfukový otvor s možností připojení hadice - teleskopická sací trubice - kombinovaná a štěrbinová hubice - flexibilní sací hadice, délka 3m - pojezdová kolečka - objem nádoby 30 l