Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešenoAnketa Jaký vybrat "průmyslový" (víceúčelový) vysavač na hrubé nečistoty?

Přeji všem dobrý den,
rád bych pořídil vysavač na vysávání hrubých nečistot, zejména po sekání drážek pro elektriku/vodu, vrtání do zdi a na vysávání podlahy např. v dílně nebo garáži. Můžete mi prosím nějaký doporučit nebo napsat vaše zkušenosti? Cenovou relaci bych si představoval do 2500,- Kč, ale za odpovídající kvalitu a výkon mohu i připlatit.

Můj tip je Karcher WD 3 Premium, je to dobrá volba?
https://www.okay.cz/karcher-wd-3-premium/

Dále byl v letáku OKAY tento za poloviční cenu:
https://www.okay.cz/professor-pp1200/

A v nabídce místního obchodu u nás ve městě mají tento:
http://guede.cz/VINTEC/VINTEC/V3050-Vysava%C4%8D+pro+mokr%C3%A9such%C3%A9+vys%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD+WT+120030+SI

Který vybrat - nebo nějaký úplně jiný? Děkuju za každou reakci.

Jaký vybrat víceúčelový vysavač?

36%
9%
55%
0%

Už nikdo nic? Zatím to teda vypadá na ten Güde WT 1200/30, kvůli poměru cena/výkon.
Líbí se mi i ten Narex VYS 21-01, ale nemá zásuvku pro připojení nářadí a dočetl jsem se, že to nevyrábí přímo Narex, ale nechávají si je vyrábět u firmy Nilfisk-ALTO. Když už, tak je lepší koupit přímo u nich.

Tak jsem nakonec koupil průmyslový vysavač Proteco 1400W, který měli u nás ve městě v místním obchodě. Cena (v akci) 2899,- Kč. Měl jsem ho zapnutý zatím asi jen pět minut, překvapil mě vysoký sací výkon - ten samozřejmě bude klesat, až bude zanesený filtr.
[80569-proteco-vysavac-prumyslovy-1-400-jpg]

Vysavač průmyslový PROTECO o příkonu 1400W, je určen pro mokré i suché vysávání s použitím vhodného filtru. Vysávat lze běžné nečistoty, prach a vodu. Vysavač je vhodný pro odsávání prachu vznikajícího při práci s ručním elektrickým nářadím, pokud to konstrukce nářadí umožňuje. Komfort zvyšuje automaticky spínaná zásuvka na vysavači. Po zapnutí nářadí dojde automaticky ke spuštění vysavače. Maximální příkon připojovaného elektrického nářadí je 2.000 W. Nerezová nádoba vysavače o objemu 30 l je vybavena uzávěrem pro snadné vypuštění vysáté vody. Pro vysávání vody je vysavač vybaven molitanovým filtrem, prach lze vysávat přímo do nádoby vysavače za použití skládaného filtru, nebo do papírových sáčků. - napájení 220-240V / 50 Hz - příkon 1400 W - automatická zásuvka pro připojení elektrického nářadí do příkonu 2.000W - výfukový otvor s možností připojení hadice - teleskopická sací trubice - kombinovaná a štěrbinová hubice - flexibilní sací hadice, délka 3m - pojezdová kolečka - objem nádoby 30 l