Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Sám s tím nemám zkušenost, takže pouze názor. Myslím, že to bude docela problém. Ani ne tak z hlediska elektrody, ale co se stane tepelným vlivem s pružinovou ocelí. Zejména, pokud by měla být zachována zatížitelnost a pružnost za spojem. Vyhřátím pružiny u sváru buď dojde k vyhřátí a materiál tam bude měkký a při zatížení se ohne, nebo naopak dojde k rychlému odvedení tepla do okolí a materiál se zakalí a ztvrdne. Tím ale i zkřehne a praskne. Netroufám si tedy odhadnout jak se ten daný materiál zachová. Asi pokus - omyl a uvidí se. Pokusit se spoj vyžíhat a přesně zakalit a popustit, to asi je dost věda. Ale jak píšu, jen úvaha, třeba se někdo najde, kdo tomu rozumí víc.
To sa ti nepodari, 1) uhlikova ocel sa neda zvarat (resp. len veeelmi tazko), 2) ked to aj privaris tak sa to zakali a je to vacsinou take krehke ze len sa na to skaredo pozres a uleti to. Mozes sa pokusit ten zvar potom vyzihat ale velku nadej tomu nedavam. Radsej to spolu zosrobuj.
Elektródou žiadnou. Jedine plynom.
robim pokusy s eb 420=vyzera to slubne
Viděl jsi někdy někde listovou pružinu přivařenou?
Nemusí to upadnout hned, ale při zatížení to praskne, ani plyn nepomůže.
Plynem se popustí větší šířka materiálu kolem svaru.
Pokud je to jen na pokusy klidně pokračuj, ale pokud to chceš zatěžovat tak riskuješ.....úměrně dle použití výtvoru.
Jistota připevnění je stahovací objímka ve tvaru listové pružiny plus jeklu.
Presne!Ako píše kecal.
aaa neslo by to specialnymi elektrodami na neznamy druh ocele,alebo na kalitelne ocele?
Ale to ti prostě nepomůže - problém je ve struktuře kovu, která se teplem při svařování naruší (přemění), tím se změní i mechanické vlastnosti, a při zatížení to praskne (buď ve svaru, nebo těsně vedle). Pružinovou ocel nevařit, ale přichytit "mechanicky" (cokoliv ostatního nevydrží).
Pružiny opravdu nejdou svařit, aspoň v domácích podmínkách.
Proto je vždy lepší pružinu vyměnit, nebo pokud přeplátovaný spoj nevadí, tak snýtovat.
Ale vždy bude pevnost spojené části menší než pevnost původního listového pera.
Závěr DOPORUČUJI vyměnit za nové. A basta fidli.
na svarfore maju iny nazor ale
názor iný mať môžu,ale v realite je akékolvek zváranie pružín a per,ktoré majú ďalej slúžiť svojmu účelu nepoužitelné,už to tu bolo spomínané,zváranie naruší štruktúru kovu a péro alebo pružina stratí svoje pôvodné vlastnosti a bude sa deformovať alebo praskať a tomu nezabráni žiadny iný názor na inom fore,teoria je teoria,realita je realita,zvariť to ide,pokial sa jedná len o samotné zváranie,ale pokial to má ďalej slúžiť svojmu pôvodnému účelu,je to nepoužitelné....
Jdou svařit a jsou použitelné. Za komančů standartní oprava, bo nedostatkové zboží. Kerýsi ročník ve velkém lepili na Dakaru. Myslím že 89, tehdy tam měli poprvé Tatru osmikolu. Ty pera jim na zadku popraskaly snad všechny.
a ked nebude zatazovane ,len semtam tlak asi 100 kg,bez narazov,malo by to byt ok?=nikdy uz nemusi perovat,len raz a navzdy bude navarene na profil U a jakel beznej konstrukcnej ocele natvrdo...
Ale proč si lámat hlavu s nejistým výsledkem .Zadej do vyhledavače a firma ti listové pero vyrobí na zakázku.Ovšem všechno je otázka peněz.