Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak uřezat výfuk

Ahoj, chtěl bych se poradit, jaký použít nástroj na uřezání 50mm tlustého výfuku pod autem? Je tam špatný přístup takže z běžnou pilkou na kov by to bylo velmi zdlouhavé a fyzicky náročné a s flexou tam moc dělat jiskry nechci, když je to benziňák a budu řezat tak 40 cm od nádrže...

Tak na to bych si přímočarkou osobně teda asi netroufl, ten kmit je dost dlouhej a pružnej do stran, alespon u té mé potvory ... ale pokud jsi extrémně šikovný, why not ...
... ale to už bych asi zkusil spíš tu flexu, pokud se tam s ní dostaneš .-.. a obalit hadrama / alobalem vše v okolí proti jiskrám ... a svoje oči taky ! :-)

Pokud benzín neprosakuje nebál bych se ničeho.I plastová nádrž vydrží hodně.Než tady vymýšlet nějaký skopičiny s wolframovým lankem.
Takže první varianta flexa, druhá sundat výfuk komplet dolů a opravit a třetí vypustit benzín plus varianta číslo jedna.

Origo asi kompletně spojen nebyl.To ho spojil asi nějaký bývalý majitel.Většina aut má výfukovou část na několik dílů.Parohy, katalyzátor, střední tlumič, koncový tlumič.Pokud potřebujete řezat někde u nádrže, myslím že potřebujete vyměnit koncový tlumič.O jaké vozidlo jde?

Vypustit benzín nestačí. Pokud se bojí výbuchu, bohatě stačí i ty výpary, co tam v nádrži zůstanou. Ale i tak bych to fiknul flexou, pokud má strach z jisker, tak tam vrazí kus plechu na ochranu. Snad to pak nehodlá svařovat zpátky. Ještě jsem neviděl komplet vařenej vejfuk, aby nešel rozebrat.

Si to ti výrobci usnadňují co nejvíc, aby se pak napakovali ne servisu, OMG. Tož v tom případě dvakrát měř a jednou řež. Vem to flexou a nádrž zakryj kusem plechu, pokud se bojíš, že ji fikneš, proti jiskrám stačí kus kartonu. Pokud hodně panikaříš, postav si vedle sebe hasičák.

Normálně flexu, vždycky se to dá nasměrovat tak, aby na nádrž nelítal přímo proud jisker a občas nějaká jiskra tomu nevadí, pokud benzín nikde neprosakuje, jak už psal někdo nade mnou. Spíš to chce dát někam na nájezdy nebo na zvedák, ať se pod tim pohodlně a bezpečně pracuje.