Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem polysteren lepení

Dobrý den , prosím , potřebuji pro psa do kánoe Samba udělat palubu ( jak je kýl dovnitř tak mi neustále přesedal a měnil těžiště) extrudovaný polysteren se taky na hranách drobí, ale nekteré spotřebiče jsou baleny v bílé hmotě podobné miralonu ( prý druh polysterenu) prosím o přesný název , nebo typ kde sehnat desku 60x80cm o síle cca 8 cm ,případně radu čím slepit . zkoušel jsem chemoprén,alkaprén a silikon a vždy se sloupne z jedné nebo druhé strany i po zdrsnění a odmaštění ,tavná pistole taktéž. Menší kusy cca 20x60cm bych sehnal od spotřebičů , pokud by byla rada čím slepit . kusy o síle 2cm jsem prošil provázkem ,ale již druhý den se provázek prořezal a desky se rozdělovaly. předem děkuji za typy a rady

polystyren sa dá lahko lepiť pomocou "lepidla" vytvoreného zo zbytkov polystyrénu rozpustených v acetone,do acetonu sa primiešava a rozpúšťa také množstvo polystyrenu,až sa vytvorí "roztok" hustoty medu,podobne sa dá lrepiť plexisklo,celuloid,kde sa pomocou acetonu a zbytkov príslušného materiálu vytvorí lepidlo,alebo pokial to financie dovolia,tak zakúpiť špeciálne lepidlo na polystyrény Humbrol Poly Cement

Dobrý večer tak aceton tu bílou hmotu ( pravděpodobně miralon) vůbec neleptá , a bohužel i montážní pěna se z této hmoty lehce sloupne. nejblíž mám OBI a tam mají miralon silný max 15 mm , takže to neřesí výrobu bez lepení to bych potřeboval desku silnou 7 cm o velikosti 60x80cm
děkuji

Pokud jde skutečně o Mirelon, pak je možné použít asi jen kontaktní lepidlo, tedy Chemoprén nebo něco podobného i když nevím jak úspěšně. Mirelon te totiž pěněné PVC a PVC se skutečně velmi špatně lepí. Prodává se chloroprenové lepidlo na Mirelon (Mirelon-therm), ale to je vhodné zřejmě jen na lepení Mirelonu na řezu. Povrch Mirelonu je jinak steně hladký jako igelit (což vlastně Mirelon je) a ani kontaktní lepidlo k němu moc nepřilne. Určitě by fungovala oboustranná lepící páska, ale tady půjde asi o cenu.
Jo a bez záruky, moc jsem to neštudoval, ale mám pocit, že v Uni Hobby měli desky tak okolo 40 - 50mm.

Dobrý den , tak ani polyuretanové lepidlo na polystyrén na Miralonu nedrží, Chemoprén ani alkaprén taky ne , respektive trochu ,ale to neřeší pevné spojení desek na palubě pro psa, zkusím ještě lepit na řezu a sehnat lepidlo Mirelon ( ptal jsem se v několika instalatérských potřebách a provozovnách a nikdo miralon nelepí , maximálně stahují páskou kolem trubky) .zatím děkuji a dám vědět

Lepidlo na Mirelon (Mirelon-therm) je zhruba totéž co chemoprén (chloroprénové kontaktní kaučukové lepidlo) a tak bude asi držet či spíš nedržet podobně, v popisu píší lepení podélného spoje rozříznuté trubice a lepení čel jednotlivých trubic. Mám obavy, že jediné použitelné řešení je oboustranná lepící páska případně nějaké přijatelné mechanické připevnění.

Dobrý večer ,tak jsem vyzkoušel tavnou pistoli a miralon pod lepidlem vysloveně mizí ,chemoprén na řezu drží proti posunu velmi dobře ,ale při tahu desek od sebe se začne oddělovat lepidlo od povrchu , takže jedinné řešení se sehnat 8 cm silnou desku 60x80cm a vyřezat drážku na kýl. Děkuji

A nestačilo by ten mirelon před lepením lehce zdrsnit? Myslím tím narušit tu lesklou povrchovou vrstvu. Otevřete tak póry (bublinky) mirelonu a použité lepidlo (nebo PUR pěna) se do nich vpije a vytvoří pevnější základ. Toť můj názor. Možná je moje domněnka milná, ale za zkoušku to stojí. :-)

Ano, nabízí se to, ale Peru zkoušel lepit Mirelon na řezu což je v podstatě totéž jako zdrsnění či obroušení povrchu a lepidlo stejně nedrželo. Prostě igelit je na lepení sviňa. Už jsem to psal výše - dobře drží izolepa či oboustranná lepící páska. Ale tady jde o cenu.

Silkaflex zkusím , k tomu prošití sešil jsem provázkem desky cca 5 mm a jak píšu výše prořezal se ven , někdo mi psal použít postup čalouníků , ale nepřišel jsem co tím bylo myšleno. Shrnuto je vidět že tato hmota je stejně problematická na lepení jako PET láhve a asi půjdu do další varianty a tou je lehká dřevěná paluba na hranolkách o výšce kýlu. zatím moc děkuji