Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem polysteren lepení

Dobrý den , prosím , potřebuji pro psa do kánoe Samba udělat palubu ( jak je kýl dovnitř tak mi neustále přesedal a měnil těžiště) extrudovaný polysteren se taky na hranách drobí, ale nekteré spotřebiče jsou baleny v bílé hmotě podobné miralonu ( prý druh polysterenu) prosím o přesný název , nebo typ kde sehnat desku 60x80cm o síle cca 8 cm ,případně radu čím slepit . zkoušel jsem chemoprén,alkaprén a silikon a vždy se sloupne z jedné nebo druhé strany i po zdrsnění a odmaštění ,tavná pistole taktéž. Menší kusy cca 20x60cm bych sehnal od spotřebičů , pokud by byla rada čím slepit . kusy o síle 2cm jsem prošil provázkem ,ale již druhý den se provázek prořezal a desky se rozdělovaly. předem děkuji za typy a rady

Předmět Autor Datum
Asi se trochu mýlíš. Pokud se ti polystyren drobí nejde o extrudovaný (XPS), ale o expandovaný polys…
czcharlie 01.09.2017 20:07
czcharlie
Děkuji za první reakci opravdu jsem koupil extrudovaný ( ten co se dává na sokly) kuličky nejsou zře…
Peru 01.09.2017 20:20
Peru
No nemá cenu se dohadovat jestli EPS nebo XPS, usoudil jsem, že jde o EPS podle popisu. Důležité ale…
czcharlie 01.09.2017 20:49
czcharlie
Moc děkuji to je ono bílý miralon objednám , moc děkuji
Peru 01.09.2017 22:45
Peru
Zrovna před chvílí jsem viděl desky i pásy Miralonu v Uni Hoby i v Baumaxu...
czcharlie 03.09.2017 20:29
czcharlie
Kus desky XPS (ten se ale na sokly opravdu NEdává) a nalepit na ni kus vysloužilé karimatky. IMHO by…
sHpy00n 01.09.2017 22:12
sHpy00n
pěna na lepení fasádního polystyrenu - mám vyzkoušeno, že udrží polystyren snad na čemkoli. případně…
nocturneop15 04.09.2017 16:28
nocturneop15
Super tak ta pěna mě nenapadla vyzkouším a dám vědět moc děkuji
Peru 04.09.2017 18:07
Peru
Nizkoexpanzni penu! Eventualne PU lepidlo. Vcelku to drzi, ale uplnej zazrak to neni. Slepit treba h…
bahno - jinde 04.09.2017 18:58
bahno - jinde
polystyren sa dá lahko lepiť pomocou "lepidla" vytvoreného zo zbytkov polystyrénu rozpustených v ace…
audax 04.09.2017 15:50
audax
Dobrý večer tak aceton tu bílou hmotu ( pravděpodobně miralon) vůbec neleptá , a bohužel i montážní…
Peru 05.09.2017 21:10
Peru
Pokud jde skutečně o Mirelon, pak je možné použít asi jen kontaktní lepidlo, tedy Chemoprén nebo něc…
czcharlie 05.09.2017 21:55
czcharlie
Dobrý den , tak ani polyuretanové lepidlo na polystyrén na Miralonu nedrží, Chemoprén ani alkaprén t…
Peru 06.09.2017 17:36
Peru
Lepidlo na Mirelon (Mirelon-therm) je zhruba totéž co chemoprén (chloroprénové kontaktní kaučukové l…
czcharlie 06.09.2017 17:44
czcharlie
Dobrý večer ,tak jsem vyzkoušel tavnou pistoli a miralon pod lepidlem vysloveně mizí ,chemoprén na ř…
Peru 06.09.2017 20:27
Peru
A nestačí to jen prošít dohromady provázkem?
kejki 07.09.2017 11:53
kejki
A nestačilo by ten mirelon před lepením lehce zdrsnit? Myslím tím narušit tu lesklou povrchovou vrst…
dejv111 07.09.2017 12:19
dejv111
Ano, nabízí se to, ale Peru zkoušel lepit Mirelon na řezu což je v podstatě totéž jako zdrsnění či o…
czcharlie 07.09.2017 12:51
czcharlie
http://www.naradiprofesional.cz/122771-sikaflex-crystal-clear-elasticky-polymerovy-tmel-a-lepidlo-v-…
Kimbert 07.09.2017 17:02
Kimbert
Silkaflex zkusím , k tomu prošití sešil jsem provázkem desky cca 5 mm a jak píšu výše prořezal se ve… poslední
Peru 07.09.2017 19:02
Peru

Asi se trochu mýlíš. Pokud se ti polystyren drobí nejde o extrudovaný (XPS), ale o expandovaný polystyren (EPS - struktura drobných kuliček). Tedy plast shodný, způsob zpracování a vlastnosti dost odlišné. Extrudovaný polystyren je o dost odolnější a mohl by vyhovět. Koupíš ho ve stavebninách pod různými obchodními značkami, ale na XPS budou prodavači slyšet všude. Nemůžeš ho lepit rozpouštědlovými lepidly (Chemoprén apod.) protože ho silně naleptávají. Mirelon není druh polystyrenu nýbrž pěnový polyetylén. Ten se bude lepit dost obtížně i když netvrdím, že bu to nešlo.

Děkuji za první reakci opravdu jsem koupil extrudovaný ( ten co se dává na sokly) kuličky nejsou zřetenlé ,ale na hranách se drolí(olamuje) a není dobré aby řekou plavaly tyto kousky , proto mám zájem a miralon ( ten znám pouze jako trubky na izolaci vody ( na desky jsem nikde nenarazil) nebo o tu podivnou bílou hmotu z krabic od elektrospotřebičů ( zatím pro mne neslepitelnou)případně odkaz na distributora , někdo to přeci musí dodávat v deskách ze kterých pak někdo někde řeže ty proložky do krabic, dříve tam byl polysteren z kuliček a dnes toto .

Kus desky XPS (ten se ale na sokly opravdu NEdává) a nalepit na ni kus vysloužilé karimatky. IMHO by pak stačil i o dost lacinější EPS. Čím lepit? Pokus-omyl na zbytcích. Silikon, mamut, lepící PUR pěna, disperzní lepidlo... Když už sešívat, vzpomeň si čím si čalouníci pomůžou na prošívanou matraci, sedák a pod. Vsadím se že jsi na tom seděl nejmíň už tisíckrát. ;-)

pěna na lepení fasádního polystyrenu - mám vyzkoušeno, že udrží polystyren snad na čemkoli. případně polyuretanové lepidlo Soudal 66A, funguje taky, jen napěňuje.

Protože tohle použití je dost specifické (loďka se kroutí jak podélně, tak stranově), zkusil bych lepit tou lepicí pěnou tak 5cm pásky polystyrenu s 1cm mezerou podélně s osou lodi, na to potom nalepit karimatku která to vyrovná.

polystyren sa dá lahko lepiť pomocou "lepidla" vytvoreného zo zbytkov polystyrénu rozpustených v acetone,do acetonu sa primiešava a rozpúšťa také množstvo polystyrenu,až sa vytvorí "roztok" hustoty medu,podobne sa dá lrepiť plexisklo,celuloid,kde sa pomocou acetonu a zbytkov príslušného materiálu vytvorí lepidlo,alebo pokial to financie dovolia,tak zakúpiť špeciálne lepidlo na polystyrény Humbrol Poly Cement

Dobrý večer tak aceton tu bílou hmotu ( pravděpodobně miralon) vůbec neleptá , a bohužel i montážní pěna se z této hmoty lehce sloupne. nejblíž mám OBI a tam mají miralon silný max 15 mm , takže to neřesí výrobu bez lepení to bych potřeboval desku silnou 7 cm o velikosti 60x80cm
děkuji

Pokud jde skutečně o Mirelon, pak je možné použít asi jen kontaktní lepidlo, tedy Chemoprén nebo něco podobného i když nevím jak úspěšně. Mirelon te totiž pěněné PVC a PVC se skutečně velmi špatně lepí. Prodává se chloroprenové lepidlo na Mirelon (Mirelon-therm), ale to je vhodné zřejmě jen na lepení Mirelonu na řezu. Povrch Mirelonu je jinak steně hladký jako igelit (což vlastně Mirelon je) a ani kontaktní lepidlo k němu moc nepřilne. Určitě by fungovala oboustranná lepící páska, ale tady půjde asi o cenu.
Jo a bez záruky, moc jsem to neštudoval, ale mám pocit, že v Uni Hobby měli desky tak okolo 40 - 50mm.

Dobrý den , tak ani polyuretanové lepidlo na polystyrén na Miralonu nedrží, Chemoprén ani alkaprén taky ne , respektive trochu ,ale to neřeší pevné spojení desek na palubě pro psa, zkusím ještě lepit na řezu a sehnat lepidlo Mirelon ( ptal jsem se v několika instalatérských potřebách a provozovnách a nikdo miralon nelepí , maximálně stahují páskou kolem trubky) .zatím děkuji a dám vědět

Lepidlo na Mirelon (Mirelon-therm) je zhruba totéž co chemoprén (chloroprénové kontaktní kaučukové lepidlo) a tak bude asi držet či spíš nedržet podobně, v popisu píší lepení podélného spoje rozříznuté trubice a lepení čel jednotlivých trubic. Mám obavy, že jediné použitelné řešení je oboustranná lepící páska případně nějaké přijatelné mechanické připevnění.

Dobrý večer ,tak jsem vyzkoušel tavnou pistoli a miralon pod lepidlem vysloveně mizí ,chemoprén na řezu drží proti posunu velmi dobře ,ale při tahu desek od sebe se začne oddělovat lepidlo od povrchu , takže jedinné řešení se sehnat 8 cm silnou desku 60x80cm a vyřezat drážku na kýl. Děkuji

A nestačilo by ten mirelon před lepením lehce zdrsnit? Myslím tím narušit tu lesklou povrchovou vrstvu. Otevřete tak póry (bublinky) mirelonu a použité lepidlo (nebo PUR pěna) se do nich vpije a vytvoří pevnější základ. Toť můj názor. Možná je moje domněnka milná, ale za zkoušku to stojí. :-)

Ano, nabízí se to, ale Peru zkoušel lepit Mirelon na řezu což je v podstatě totéž jako zdrsnění či obroušení povrchu a lepidlo stejně nedrželo. Prostě igelit je na lepení sviňa. Už jsem to psal výše - dobře drží izolepa či oboustranná lepící páska. Ale tady jde o cenu.

Silkaflex zkusím , k tomu prošití sešil jsem provázkem desky cca 5 mm a jak píšu výše prořezal se ven , někdo mi psal použít postup čalouníků , ale nepřišel jsem co tím bylo myšleno. Shrnuto je vidět že tato hmota je stejně problematická na lepení jako PET láhve a asi půjdu do další varianty a tou je lehká dřevěná paluba na hranolkách o výšce kýlu. zatím moc děkuji

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru