Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem polysteren lepení

Dobrý den , prosím , potřebuji pro psa do kánoe Samba udělat palubu ( jak je kýl dovnitř tak mi neustále přesedal a měnil těžiště) extrudovaný polysteren se taky na hranách drobí, ale nekteré spotřebiče jsou baleny v bílé hmotě podobné miralonu ( prý druh polysterenu) prosím o přesný název , nebo typ kde sehnat desku 60x80cm o síle cca 8 cm ,případně radu čím slepit . zkoušel jsem chemoprén,alkaprén a silikon a vždy se sloupne z jedné nebo druhé strany i po zdrsnění a odmaštění ,tavná pistole taktéž. Menší kusy cca 20x60cm bych sehnal od spotřebičů , pokud by byla rada čím slepit . kusy o síle 2cm jsem prošil provázkem ,ale již druhý den se provázek prořezal a desky se rozdělovaly. předem děkuji za typy a rady

Kus desky XPS (ten se ale na sokly opravdu NEdává) a nalepit na ni kus vysloužilé karimatky. IMHO by pak stačil i o dost lacinější EPS. Čím lepit? Pokus-omyl na zbytcích. Silikon, mamut, lepící PUR pěna, disperzní lepidlo... Když už sešívat, vzpomeň si čím si čalouníci pomůžou na prošívanou matraci, sedák a pod. Vsadím se že jsi na tom seděl nejmíň už tisíckrát. ;-)

pěna na lepení fasádního polystyrenu - mám vyzkoušeno, že udrží polystyren snad na čemkoli. případně polyuretanové lepidlo Soudal 66A, funguje taky, jen napěňuje.

Protože tohle použití je dost specifické (loďka se kroutí jak podélně, tak stranově), zkusil bych lepit tou lepicí pěnou tak 5cm pásky polystyrenu s 1cm mezerou podélně s osou lodi, na to potom nalepit karimatku která to vyrovná.

polystyren sa dá lahko lepiť pomocou "lepidla" vytvoreného zo zbytkov polystyrénu rozpustených v acetone,do acetonu sa primiešava a rozpúšťa také množstvo polystyrenu,až sa vytvorí "roztok" hustoty medu,podobne sa dá lrepiť plexisklo,celuloid,kde sa pomocou acetonu a zbytkov príslušného materiálu vytvorí lepidlo,alebo pokial to financie dovolia,tak zakúpiť špeciálne lepidlo na polystyrény Humbrol Poly Cement

Dobrý večer tak aceton tu bílou hmotu ( pravděpodobně miralon) vůbec neleptá , a bohužel i montážní pěna se z této hmoty lehce sloupne. nejblíž mám OBI a tam mají miralon silný max 15 mm , takže to neřesí výrobu bez lepení to bych potřeboval desku silnou 7 cm o velikosti 60x80cm
děkuji

Pokud jde skutečně o Mirelon, pak je možné použít asi jen kontaktní lepidlo, tedy Chemoprén nebo něco podobného i když nevím jak úspěšně. Mirelon te totiž pěněné PVC a PVC se skutečně velmi špatně lepí. Prodává se chloroprenové lepidlo na Mirelon (Mirelon-therm), ale to je vhodné zřejmě jen na lepení Mirelonu na řezu. Povrch Mirelonu je jinak steně hladký jako igelit (což vlastně Mirelon je) a ani kontaktní lepidlo k němu moc nepřilne. Určitě by fungovala oboustranná lepící páska, ale tady půjde asi o cenu.
Jo a bez záruky, moc jsem to neštudoval, ale mám pocit, že v Uni Hobby měli desky tak okolo 40 - 50mm.

Dobrý den , tak ani polyuretanové lepidlo na polystyrén na Miralonu nedrží, Chemoprén ani alkaprén taky ne , respektive trochu ,ale to neřeší pevné spojení desek na palubě pro psa, zkusím ještě lepit na řezu a sehnat lepidlo Mirelon ( ptal jsem se v několika instalatérských potřebách a provozovnách a nikdo miralon nelepí , maximálně stahují páskou kolem trubky) .zatím děkuji a dám vědět

Lepidlo na Mirelon (Mirelon-therm) je zhruba totéž co chemoprén (chloroprénové kontaktní kaučukové lepidlo) a tak bude asi držet či spíš nedržet podobně, v popisu píší lepení podélného spoje rozříznuté trubice a lepení čel jednotlivých trubic. Mám obavy, že jediné použitelné řešení je oboustranná lepící páska případně nějaké přijatelné mechanické připevnění.

Dobrý večer ,tak jsem vyzkoušel tavnou pistoli a miralon pod lepidlem vysloveně mizí ,chemoprén na řezu drží proti posunu velmi dobře ,ale při tahu desek od sebe se začne oddělovat lepidlo od povrchu , takže jedinné řešení se sehnat 8 cm silnou desku 60x80cm a vyřezat drážku na kýl. Děkuji

A nestačilo by ten mirelon před lepením lehce zdrsnit? Myslím tím narušit tu lesklou povrchovou vrstvu. Otevřete tak póry (bublinky) mirelonu a použité lepidlo (nebo PUR pěna) se do nich vpije a vytvoří pevnější základ. Toť můj názor. Možná je moje domněnka milná, ale za zkoušku to stojí. :-)

Ano, nabízí se to, ale Peru zkoušel lepit Mirelon na řezu což je v podstatě totéž jako zdrsnění či obroušení povrchu a lepidlo stejně nedrželo. Prostě igelit je na lepení sviňa. Už jsem to psal výše - dobře drží izolepa či oboustranná lepící páska. Ale tady jde o cenu.

Silkaflex zkusím , k tomu prošití sešil jsem provázkem desky cca 5 mm a jak píšu výše prořezal se ven , někdo mi psal použít postup čalouníků , ale nepřišel jsem co tím bylo myšleno. Shrnuto je vidět že tato hmota je stejně problematická na lepení jako PET láhve a asi půjdu do další varianty a tou je lehká dřevěná paluba na hranolkách o výšce kýlu. zatím moc děkuji