Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakončení nopové fólie

Dobrý den,

mám kolem domu nopovku a k ní udělanou zámkovou dlažbu. Přebytek fólie jsem seřízl a teď řeším, jak nopovu fólii ukončit. Zakončovací lišty plastové už mám, akorát řeším upevnění lišty. Musím je totiž ukotvit do extr. polystyrenu, který tvoří sokl a je tam už natažený marmolit. Za prvé by mě zajímalo, jak moc má jít lišta vidět nad dlažbou a pak, jestli by třeba nešlo natvrdo přilepit. Vrtat se mi do soklu moc nechce. Klasické hřebíky samozřejmě v polystyrenu nedrží. Navíc na slunci se lišty dost kroutí, takže mám strach, ať se nezvlní. Šly by schovat a zatlačit co nejvíce pod úroveň dlažby, ale nevím no.

Díky moc za rady a zkušenosti.

Předmět Autor Datum
je to častý problém. Lištu co nejvíce schovwejte, páč je černá a na slunci se zkroutí, neurží to ani…
milan.cukrar 09.08.2017 17:10
milan.cukrar
Co říkáte na to lištu přilepit natvrdo např. mamutem? Díky
AM 09.08.2017 20:17
AM
mamutem nevím. Je to takové lepidlo, které moc nedrží. Spoustu dřevěných podlahových lišt, které jse…
patyk 09.08.2017 21:42
patyk
Jenže to není chyba mamuta, ale špatného technologického postupu! Tu stěnu jste měl nejdříve v místě…
dejv111 09.08.2017 23:36
dejv111
dejv, pak dejte vědět, jak to šlo, pokud si vzpomenete.
milan.cukrar 10.08.2017 06:18
milan.cukrar
OK, zkusím lištu co nejvíce schovat, protože kolegovi se zkroutila na slunku fakt hodně, v podstatě…
AM 10.08.2017 21:47
AM
Co kdyz bych tu ukoncivaci listu vubec nedaval, vzhledem k tomu, jak se to krouti a nevypada to hezk…
AM 02.09.2017 15:35
AM
Starší domek nebo novostavba? Nopovka byla aplikovaná proč? Jestli slouží jen jako ochrana soklového…
sHpy00n 03.09.2017 10:26
sHpy00n
Novostavba, bungalov bez sklepa, navic strecha ma dost velky presah, takze v podstate u domu je such… poslední
AM 03.09.2017 10:55
AM

je to častý problém. Lištu co nejvíce schovwejte, páč je černá a na slunci se zkroutí, neurží to ani hmoždinky. Nejlepší by bylo schovat lištu až pod zámkovou.

mamutem nevím. Je to takové lepidlo, které moc nedrží. Spoustu dřevěných podlahových lišt, které jsem přilepil mamutem ke stěně, přitlačil fest, zašprajcoval o protistěnu, se po čase(rok?) odlepily. Doma je vlhko tak 40-60%.
Možná tak chemoprenem?

Jenže to není chyba mamuta, ale špatného technologického postupu! Tu stěnu jste měl nejdříve v místě lepení napenetrovat nebo oškrábat vrstvy malby, poté napenetrovat, nechat řádně zaschnout a lepit. Ani mamut nedrží na stěně, která buď špiní nebo je zaprášená. Jinak je toto lepidlo vynikající.

A k tématu. Se zakončovacími lištami řeším úplně stejný problém jako tazatel. Budu lišty upevňovat do perimetru s marmolitem. Na připevnění použiji zatloukací hmoždinky velikosti myslím 6x60, které budu do perimetru lepit právě buď mamutem nebo řidším montážním lepidlem např. z lidlu. Možná by stejnou službu udělal i silikon. To musí držet i kdyby nechtělo. Na lištu ještě, před upevněním, nejspíše nanesu proužek asfaltu v tubě jako těsnění. Díry budu předvrtávat vrtákem 5 mm. Jo a trn do zatloukací hmoždinky nebudu zatloukat, ale šroubovat, aby nedošlo k případnému narušení marmolitu a vrstvy lepidla s perlinkou.

OK, zkusím lištu co nejvíce schovat, protože kolegovi se zkroutila na slunku fakt hodně, v podstatě vykroutila i hmoždinky. No tak vlastně ale pořád neví, jak je připevnit..:)

Starší domek nebo novostavba? Nopovka byla aplikovaná proč?
Jestli slouží jen jako ochrana soklového polystyrenu, pak ji s klidným srdcem zařízněte až pod zámkovku. Na lištu použijte hmoždinky do polystyrenu a vruty. No a jestli měla sloužit jako sanace vlhkého zdiva, udělejte v klidu totéž, protože už tím že je seřízlá se zámkouvkou jste se dopustili hrubé chyby.

Novostavba, bungalov bez sklepa, navic strecha ma dost velky presah, takze v podstate u domu je sucho, kdyz prsi.
Jinak lista se na slunku zkroutila hrozne, vyrvala i hmozdinky, takze proto resim, jestli ji tam vubec davat. Zkousel jsem mezeru jen dosypat drobnym kamenivem a vypada to o hodne lepe, ale nevim no, jestli tim neco nepokazim.

Diky

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru