Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arduino uno - napajení

Zdravím.
Nejsem elektrikář a toto je můj první projekt tak dotaz.
Zatím napájím arduino přes USB s pc.
Chtěl bych ho však napájet přes 12 V baterku.
Něco takoveho
http://www.autobaterie-pema.cz/motobaterie-exide-b ike-conventional-12v-9ah-eb9-b_147592.html

Tedy ji připojím na VIN a GND
Když je baterka připojena, mužů připojit i USB s PC, když bych chtěl upravovat zdrojak nebo musím baterku odpojit?

Neni problem, externi napajeni ma prednost, ale USB funguje normalne dal.
Jenom bacha, 12V baterka ma obvykle vic nez 12V. Stabik v arduinu prezije az 20V, ale cim vetsi napeti a proud, tim vic topi. A topi a topi az umre. Vcelku bych doporucoval si premerit odber toho zarizeni a pokud by byl vetsi nez cca 400-500mA zacal bych resit jeste externi 5V zdroj.
A 3V3 stabik uz je uplny zoufalstvi, z nej netahat vic nez cca 50mA.

V scheme (google: arduino uno schematic) vidis ze je USB +5V oddelene tranzistorom, ak UIN je vyssie jak 6,6V tak ten komparator (po vydeleni na polovicu a porovnani s 3V3) odpoji tranzistor od USB napajania. T.j. mozes kludne zapojit obe, nic sa nestane.

Se omlouvám, byl jsem mimo a nebyl tam net.

V bedně bude.
Arduino Uno což ma kolem 10 mA.
Přes 3,3 V se bude napájet NRF24L01, pokud jsem to pochopil spravě, tak si vezme 12 mA.
2 X Stepper Motor Driver H-Bridge BTS7960B 43A
asi 3 x 2 mA led

To by mohlo utáhnout přes ten VIN ?

Koukám, že nick ani neudržíš!
http://kutilska.poradna.net/q/view/139836-napajeni -arduina-baterkou - už jsem ti dal odkaz, kde je jasně upozorněno, že ten NRF24L01 bere při provozu daleko více! Nač volíš ten typ otevřeného olověného akumulátoru a jak bude nabíjen, to bude asi tématem dalších dílů telenovely.
Zapomeň, moc složité, prostě sejdi a otoč klíčem v zámku ručně.

Tak Vašek je soused, mame dvojomek.
On řeší vysílač přes baterky a ja přijímač :-D

http://www.nordicsemi.com/eng/Products/2.4GHz-RF/n RF24L01

The nRF24L01 is a highly integrated, ultra low power (ULP) 2Mbps RF transceiver IC for the 2.4GHz ISM (Industrial, Scientific and Medical) band. With peak RX/TX currents lower than 14mA, a sub μA power down mode, advanced power management, and a 1.9 to 3.6V supply range, the nRF24L01 provides a true ULP solution enabling months to years of battery lifetime when running on coin cells or AA/AAA batteries.