Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arduino uno - napajení

Zdravím.
Nejsem elektrikář a toto je můj první projekt tak dotaz.
Zatím napájím arduino přes USB s pc.
Chtěl bych ho však napájet přes 12 V baterku.
Něco takoveho
http://www.autobaterie-pema.cz/motobaterie-exide-b ike-conventional-12v-9ah-eb9-b_147592.html

Tedy ji připojím na VIN a GND
Když je baterka připojena, mužů připojit i USB s PC, když bych chtěl upravovat zdrojak nebo musím baterku odpojit?

Tak Vašek je soused, mame dvojomek.
On řeší vysílač přes baterky a ja přijímač :-D

http://www.nordicsemi.com/eng/Products/2.4GHz-RF/n RF24L01

The nRF24L01 is a highly integrated, ultra low power (ULP) 2Mbps RF transceiver IC for the 2.4GHz ISM (Industrial, Scientific and Medical) band. With peak RX/TX currents lower than 14mA, a sub μA power down mode, advanced power management, and a 1.9 to 3.6V supply range, the nRF24L01 provides a true ULP solution enabling months to years of battery lifetime when running on coin cells or AA/AAA batteries.