Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem moped korado nechce jít za plynem

Dobrý den,

mám problém s mopedem manet korado. Jezdil dlouho ok, pak se začal na plný plyn dusit, ale stále se dalo jezdit, během dalšího půl roku se postupně stav zhoršil natolik že se s tím nedá jet, max. z kopce nebo se sytičem. Nejsem vůbec kovaný v oboru ale provedl jsem následující věci:

1. Rozdělal jsem kohout od nádrže na pouštění benzínu a vyměnil sítko v nádrži(bylo na kaši) a celé to odrezil. Nepomohlo
2. Rozdělal jsem tedy karburátor na který jsem sázel nejvíc, vyčistil všechny trysky, zkontroloval a vyčistil plovákovou komoru, zkontroloval těsnění, sítko a dal do kupy. Nepomohlo.
3. Zkontroloval jsem dotažení hlavy motoru, z hlavy nic nefouká, pro jistotu jsem ještě sprejem projel těsnění na hlavě a dál jestli se to zlepší. Nepomohlo
4. Vyměněna svíčka a zkontrolováno zapalování. Nepomohlo.

Volnoběh drží, ale za plynem nejde, pouze se sytičem, přitom karbec je ok a vyčištěný, výfuk průchozí.

Poslední věc jsou gufera na klice, ale pořád se mi to nezdá, vypadá to jako by tam z nějakého záhadného důvodu nešel benzín než že by to přisávalo falešný vzduch. Volnoběh drží, po přidání plynu se chvíli drží asi 2 vteřiny a pak zdechává, kdyby byly špatné gufera myslel jsem si že by nejel ani na volnoběh. Navíc se sytičem jede jak drak. Má teda najeto 25 000km a má 19 let tak nevím. Chtěl jsem vědět na co se ještě zaměřit než začnu rozdělávat motor, do čehož se mi teda vůbec nechce a asi bych to musel někomu dát. Díky za rady a zkušenosti, je to podobné jak babeta akorát jednorychlostní.

Ahoj Jirko, nevím jestli tam ještě jsi, protože Tvůj článek je staršího data. Ale měl bych na tebe prosu, protože mám úplně stejný problém tak bych byl moc rád, pokud budeš tak hodný a poradíš mi co tam bylo za problém a jak si jej vyřešil. Také mi na volnoběh Korádo běží a v otáčkách bez sytiče nejde. Moc děkuji a prosím na e-mail : pepa-jihlava@seznam.cz