Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Protéká horká voda přez poj.ventil

Ipři opakované výměně pojistného ventilu protéká ohřátá voda přez poj. ventil .Teplotu mám nastavenu na80stupnnněPustím studenou a teče vlažná ale jen do té doby než odteče skoro polovina vody .po ukončení ohřívání je to dobré ikdyž nepouštím žádnou vodu ráno je jen půl bojleru teplé vody.Bojler je asi z roku 2000.Vloni čištěný a výměna tělesa.Děkuji za případnou pomoc

Jaký typ bojleru?Jaký typ pojištováku,pokud je to italský tak se nedivím že protéká,jsou to šmejdy,zadarmo drahé. Můžete vyfotit ten pojištovák?Tak po šestnácti letech bych se vůbec nedivil ,že bude bojler K.O.Pokud se podíváte na obrázek -rez.jpg ,tak z Vašeho popisu je možné,že je děravá trupka teplé vody(8)u dna a míchá se se studenou vodou,normálně je odběr teplé vody nahoře,další možnost ,která se mi také stala je že na napoštěcí trubce studené vody(6)mi vypadla taková plastová krytka(není na obrázku),která má funkci při napouštění aby studená voda šla do boku a ne přímo nahoru do nahřáté vody,kterou by ochlazovala.

Ventil je v poloze zakroucena šipka směrem k bojleru na přívodu st. vody-takže dobře-večer jsem snížila o něco teplotu a ráno byl přívod studený,možná tlak ohřáté vody příliš tlačil na ventil a ten propouštěl i když by neměl-budu zkoušet dál .Děkuji.Na přední straně je CE 1299 DN15

bOJLER tatramat 150l pojištovaci vent. Slovarm 1299 DN15 NAPOJENÝ JE VODOROVNĚ BOJLER NA STOJATO VŠE V POŘÁDKU.byla výměna jen pojištovacích vent.Je možné že na to má vliv bar.Nevím co přesně to je ale asi tlak vřelé vody?Třeba to chce silnější aby nepropustil. Díky za trpělivost se mnou.

Dobrý den,tlak v řádu má vliv na funkčnost pojišťovacího ventilu.Zde je však divné,že píšete,že se teplá voda dostává až k čerpadlu,to by potom ve ventilu nefungovala zpětná klapka.Zpětná klapka může být vlivněna nějakou nečistotou,která brání její správné činnosti.Je třeba ji vyčistit,je pod tím šroubem zespodu ventilu,ten vyšroubovat můžete,funkci ventilu nenarušíte,ani nepřijdete o záruku,klapka může viset zaseklá,proto dochází k tomuto jevu.Kdyby byl ten ventil poddimenzovaný,tak poteče voda odfukovým otvorem,nikoli se tlačit do řádu.:-)

Nepsala jsem že k čerpadlu ale do trubky co vede ke kohoutkům ,ted´ jsem zjistila že při opakovaném otočení poj.vent. voda zůstala za ventilem směrem k napouštění studená tzn. že je v bojleru zase usazenina a ta se dostává do poj .vent.Tak budu často ten vent.popouštět než vyčistíme boj.Dík za radu.

Každý bojler se časem zanese,ale ten pojištovák musíte protáčet pravidelně,aby se pročistil,já to dělám asi jednou za měsíc několikrát ho protočím,aby se propláchla kuželka,ten Váš pojištovák se asi neprodává,nikde jsem ho v nabídce nenašel,já mám tento http://www.stavbaeu.cz/slovarm-pojistny-ventil-k-b ojleru-te-2848-3-4quot-417589-172790?utm_source=se znam&utm_medium=cpc&utm_campaign=Z+feedu&utm_conte nt=Slovarm+pojistn%c3%bd+ventil ,a při ohřevu mi do petky přes odpadní trubičku odteče asi kolem půl litru vody za den,kolik Vám ?Pokud někde pustíte studenou vodu,tak před pojištovákem se nesmí ohřát přívodní trubka,jinak zpětná klapka netěsní,pak zkusit propláchnout protočením,pokud to nepomůže tak vyměnit.

Ten samý pojištovák mám,asi před dvěma roky nám instalatér výměnoval topné těleso zárovenˇ vyčistil ,ale zdá se že nedostatečně vypláchl bojler takže tam něco drobného zbylo a dál dělá paseku.A to jsem myslela že je nefunkční poj. vent. No,co nejdřív si sami vyčistíme pořádně a opatrně boj.Dál budu otáčet ventilem.Díky všem za rady a názory ráda jsem se poučila ,pro příště.

Zapoměla jsem uvést to ,že z odpadní trubičky neodkapává žádná voda už při výměně dvou pojištˇováků.JINAK CO JSEM ZAČALA otáčet ventilem se rapidně zlepšil problém s únikem vody.To bud asi zanešením poj. usazeninama ,ale ani nový to nevyřešil myslím to ,že mi neodkapává voda trub. DÍK ZA PŘÍPADNÝ NÁZOR. Moc si toho vážím.

Dobrý den,voda odkapávat nemusí,ale čas od času může kápnout,záleží na nastavení termostatu a tlaku v řádu,pokud jedete na ekonomický režim,okolo šedesáti stupňů celsia,pojišťovák odkápne minimálně,čím vyšší teplota v bojleru,tím větší tlak a pojišťovák odkapává.Není to žádný odkapávací ventil,ale pojišťovací,tudíž hlídá vaši bezpečnost,kdyby selhal termostat a tepelná ochrana,tak by byla z bojleru na základě stoupajícího tlaku bomba,proto je tam pojišťovací ventil z nějž při takovém selhání teče proudem horká voda.Proto je doporučeno čas od času pojišťovací ventil odfouknout a tím prověříte jeho funkčnost.:-)

Voda odkapává na základě vyššího tlaku v bojleru,pokud je zpětná klapka uzavřena.Pokud nebude uzavřena,tak přetlak bude mizet v řádu tak dlouho,dokud to řád dovolí,tlakové nádoby nafoukané vzduchem,tam ten tlak mizí snadno.Spíš odkapávají starší pojišťováky,sedlo je potaženo sanýtrem a nedosedá jak má,pak to mírně kape.:-)

Ted´ skončil ohřev ,trubka přívodu je studená,klapka tam určitě je -plný bojler horké vody -do toho nepolezem,leda by se to stalo příště někdy.Pro mě je důležité to,že vím ventil často protáčet.To všechno co jste mi radili je neocenitelné a velké díky...Ventil je namontovaný vodorovně-čudlík kterým se protáčí je nahoře šipka ve směru přitékající st.vody.

Se zpětnou klapkou si nedělejte starosti, máte tam ještě dvě. Na čerpadle a na sacím koši. Při ohřevu vody buď kape pojistný ventil (který má zpětnou klapku) protože voda se nemá kam rozpínat, prostor bojleru je uzavřen natvrdo. Nebo pojistný ventil zpětnou klapku nemá a voda při ohřevu couvá (řádově decilitry) do vaší tlakové nádoby u čerpadla (za ní je zpětná klapka). Druhá možnost je výhodnější, proto že nedochází k narůstání tlaku a kapání pojistného ventilu.

Dobrý den,Kmet,nepište zde hovadiny.Jedenkráte jsem žažil v jednom podniku novou instalaci dvou bojlerů instalaterskou firmou.Tekla ze studených kohoutů vlažná voda,firma co to montovala závadu neodstranila na nic nepřišli.Tak koukám na připojení a ejhle,opačně daný přetlakový ventil,tudíž klapka nefunkční a teplá tekla do studeného okruhu,takže stejný jev bude,když tam klapka není.
Další věcí je to,že ta zpětná klapka tam je proto,aby dobře fungovalo natápění,jinak bude unikat teplá voda do studené zpět napájecí stranou na základě teplotou vyššího tlaku v bojleru než ve zbytku řádu a odpouštěním studené v řádu z kohoutů připojených před napájením bojleru a do bojleru přitékat studená a stále spínat termostat,takže zbytečný únik financí.
Bojler je totiž konstruován podobně ,jako papinův tlakový hrnec kde na základě tlaku dochází k úspoře nákladů na ohřátí vody,který funguje na základě té klapky jako samostatná jednotka s vlastním řízením funkčnosti.:-)

Popíšu havarii při nefunkční zpětné klapce,horká voda se natlačila až do splachovače tam povolil plastový ventil a výsledek:teplem deformovaná nádržka a splachovací potrubí.Tak opravdu neraďte Kmete a sám si dělejte doma co chcete.

nejde mi do hlavy, ako sa toto mohlo stať..

to cez vstupné potrubie do bojlera sa dokáže horúca voda šíriť niekoľko metrov naspäť do rozvodu vody? tým istým potrubím vychádza voda von a súčasne vchádza dnu?
alebo niekto v tom čase otvoril ventil teplej vody, a vznikol spätný chod?
ten splachovač zrejme musel byť práve aktívny, a následne tade musela tá horúca voda tiecť dlhší čas

a druhá vec, ako je možné, že bojler nemá spätnú klapku vstavanú? keď je to podľa týchto popisov zásadná vec

Milá poradno, u nás to tak je-bydlíme v domku a stalo se ii to že při puštění vody na zahradě tekla horká voda.Běžněpři puštění studené tekla teplá musela jsem párkrét otočit ventilem ale to už bylo hromadu vody pryč.Poté diskusi tady kontroluji přívod zda není teplý zatím se daří.Možná mě čeká výměna ventilu abych byla jistá.Každopádně si vážím vaší práce.Pro takové amatéry jako jsem já je velký poznatek i ostatní rady z kterých si člověk může vybrat

Ďalšia vec čo mi nejde do hlavy. U nás na zahrade tiež tečie teplá voda, ale tú zohreje slnko v hadici.
Neviem si predstaviť tú inštaláciu. Aká sila by to tlačila opačným smerom, a v takom množstve.. že niekomu tečie teplá voda v záhrade, a inému roztopí nádržku na wc, dokonca aj s odpadovým potrubím.
To sa mne nepodarí, ani keď tam vylejem pár litrov vriacej vody.

Vážený pane kenav, velice bych ocenil kdybyste nám všem podrobně popsal, jak se to doopravdy stalo. Váš splachovač musel protékat, tedy samovolně splachovat a v bojleru se musela tvořit pára. Mockrát děkuji za objasnění.

Zdravím všechny kutily a připomínám že na jiném vlákně jsem se již za to omlouval že to není pro každého ale pro ty kdo mají domácí vodárnu jako zde tazatelka.
Pokud je zpětná klapka obráceně, tak bojler se vůbec nedá napustit a ze suchého bojleru teplá voda nemůže vytékat. Při ohřívání vody když tam klapka není, se vrací voda zpět do přívodu ve stejném množství jako by vykapala přes pojistný ventil - řádově decilitry. Bez zpětné klapky u bojleru a u uživatelů kteří jsou připojeni na veřejný vodovod, může dojít vytékání teplé vody z bojleru, když vodárna zastaví vodu a vypustí stupačky.

Vážený pane Lubomíre, zřejmě jste nepochopil princip tlakového hrnce. Jeho vyšší tlak uvnitř umožňuje zvýšit bod varu vody přes 100 stupňů a tím zkrátit dobu vaření, protože při vyšší teplotě se potraviny uvaří dříve. Tohle nemá s bojlerem vůbec nic společného, i když voda v něm přece jen trochu změkne (je chudší o vodní kámen, který se usazuje na topném tělese).

Zdravím paní bopko, na začátku poradny píšete, že pustíte studenou vodu a teče vlažná tak dlouho, než odteče skoro polovina. Pokud tím myslíte polovinu bojleru, tak by to bylo asi 70 litrů vody. Takové množství se do potrubí nikam nevejde. Napadá mně jediná možnost, že je vadná vodovodní baterie.

Kmet,děláte zde zmatek nad zmatek,proč by se ta teplá voda mněla vejít někam do studeného potrubí když ta voda pochází z bojleru smísením horké se studenou ,cestou co odtéká přes neuzavřenou zpětnou klapku,tak tam se mísí horká se studenou,potom je vlažná,horkou totiž z bojleru strhává studená do studeného potrubí podobně jako je tvořena vodní vývěva,po otevření studeného kohoutu jde proud studené cestou nejmenšího odporu a strhává teplou z bojleru,protože klapka neuzavírá.:-)

Máš blbo napojený prívod a odvod vody a boilera.

Studená trubka končí navarená u spodku v interiéri nádrže kde je tiež ohrevné teleso a teplá trubka je natiahnutá durch až k povrchu z vnútra bolilera. (teplá voda prirodzeným pohybom molekúl stúpa nad studenú).

Predpokladám, že máš boiler vertikálny, závesný na stenu.

Poistný, tlakový ventil ktorý ti tečie sa vkladá na výstupné potrubie z ohriatou vodou smerom z boilera. Má výrobcom danú hodnotu na cca 5.5bar tlaku, nad tento tlak začne prepúšťať. Dá sa mierne utiahnuť čím sa zvýši prepúšťací tlak o nejakých 0.2bar, žiadna sláva.

Tlak v potrubí sa šíri po otvorení ventilu s teplou vodou iba jedným smerom. Opačným, vstupným potrubím tlak vody vytláča teplú vodu.

Jedine je možné, že pri hromadnom odbere vody v sústave klesne tlak na minimum pričom sa voda z boilera dostane spiatočkou do sústavy ak nie je opatrená spätnou klapkou v potrubí.

Požiadaj inštalatéra nech ti vrazí na prívod studenej vody do boilera 1/2" spätnú klapku. (mosazný diel vo vnútri so silikónom na pružine, stojí pár šupov). Dnes sa boilery pripájajú na nerezové trubky http://www.vasetopeni.cz/flexira-xconnect-system-t rubka-nerez-wr16-dn12-aisi-316l-vyzihana-baleni-5m -4101cz/

Poistný, tlakový ventil ktorý ti tečie sa vkladá na výstupné potrubie z ohriatou vodou smerom z boilera ...

Ten bojler který má takto nesmyslně napojený pojištovák bych rád viděl,už jsem viděl hodně bojlerů a vždy byl pojištovák napojen na vstupním potrubí.

A ješte jedna věc,tazatelka odpověděla že má nainstalovaný tento pojištovák http://www.stavbaeu.cz/slovarm-pojistny-ventil-k-b ojleru-te-2848-3-4quot-417589-172790?utm_source=se znam&utm_medium=cpc&utm_campaign=Z+feedu&utm_conte nt=Slovarm+pojistn%c3%bd+ventil ,na vstupu,který má v sobě už zpětnou klapu,takže tam nemusí dávat žádnou mosaznou zpětnou klapu,stačí občas propláchnout protočením pojištováku.

Pane,nemám blbě napojený ventil,vždy patří na přívod studené vody a když píšu že teče tak teče zpět do studené .K DYBY FUNGOVAL DOBŘE bude jen odkapávat přez ventil.tERMOSTAT JE NASTAVENÝ NA 80 ST.Možná ,že termostat už nefunguje jak má a přehřívá se voda-bojler je instalovaný 2002 plus minus.Ale zase když jsem ubrala na teplotě voda byla ohřátá na méně st.Z toho hlediska by měl ter. fungovat U Ž SI NEVÍM RADY našetřím a vyměním.Díky za názory.
´

´ˇˇˇ

Zdravím paní bopko, udělejte si zkoušku, abyste zjistila kde se ta teplá voda do studené vody dostává. Uzavřete přívod studené vody do bojleru a pusťte studenou vodu. Pokud je všechno v pořádku, bude téct jen studená voda. Nyní otevřete přívod studené vody do bojleru a pusťte teplou vodu aby se tento přívod ochladil. Nyní teplou vodu zastavte a pusťte studenou vodu. Když poteče vlažná a přívod do bojleru zůstane studený, je vadná páková baterie.