Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mycka AEG stále jen vypouští vodu - chyba i20

Je to přesně AEG Mod.F88009WOP, PNC: 911417003/02. Opravdu si už nevím rady, pročítal jsem různá fóra a nic vůbec na nic jsem nepřišel..

Myčka na kterýkoliv program začne vypouštět vodu - i když je prázdná, pod filtrem je jen opravdu trošililinka. Čerpadlo vypouštění jede asi minutu, pak se zastaví na asi 10s, pak se cyklus 2x opakuje a pak svítí hlášení i20. Vodu novou na mytí nenapouští.

Plastovou nádobku s filtrem jsem měl vymontovanou, je důkladně vyčistěná, propláchlá proudem vody ve vaně, hadičky také, čisté zkontrolované.
Hladinové čidlo na pravém boku také zkontrolované čisté, hadičká průchozí, čistá. Čidlo - jde o tip elektronický s cívečkou bez spínače. Funkčni asi je, při provozu myčky jsem do něj fouknul a napsalo to nějakou chybovou hlášku myslím i40, ale to je asi jedno.
Čerpadlo také čisté.
Čidlo proti zaplavení s polystyrenem vyzkoušené, při odpojení žádná změna, nebo to napsalo nějakou chybovou hlášku, teď nevím.
Topné těleso vyzkoušené pípákem - přerušené není, při odpojení změna žádná.
Zkoušel jsem nalít vodu do mycky a zapnout ji, čerpadlo všechnu odčerpalo, pak jede zase nasucho a po asi 3 minutách napíše známou hlášku i20.

Myčku jsem dostal jako nefunkční, takže ani pořádně jsem ji v chodu neviděl. Bylo mi řečeno že nenapouští vodu.

Prosím o jakoukoliv radu co bych ještě mohl vyzkoušet..už opravdu nevím jak určit závadu, děkuji.

Chtel jsem nejakym zpusobem zjistit ktere cidlo porad dava signal k vypousteni vody, jsou dve. Jedno na zakalenou vodu a druhe je ten hladinovy. Jednotky jsou dve, jedna ve dverich a druha za cerpadlem. Ta ve dverich se stara o cidla. Po vyndani obou jednotek jejich zkontrolovani jsem ocistil plosky pro konektory, konektory jsem prostrikal sprejem na kontakty, vse zapojil nazpet a mycka jede :) Takze jedine co me napada, ze v jednom tom spoji byl nepatrny odpor a jednotka z cidla cetla spatnou informaci o stavu hladiny..

Osobně si myslím, že studené spoje jsou častou příčinou problémů s myčkami obecně - přecejen je uvnitř po relativně dlouhý čas teplá voda, resp. pára a ta se může k elektronice dostat i nepatrnou netědností.
Každopádně blahopřeji a děkuji za informaci o způsobu řešení.

Děkuji za radu - po spuštění programu myčka 3x pustila vypouštění (i když již vypuštěno bylo po prvním vypuštění), potom začala pípat s err. I20 (+F1 - význam jsem nenašel) - v servisním modu vše fungovalo, pouze voda se napouštěla až těsně pod kovový filtr (to jsem si uvědomil bohužel až poté, co zase běžela - normálně bývá 1-2 cm nad kovovým filtrem "-). Můj postup (pouze základní kroky ), který nakonec znamenal po celodenním boji "vítězství" nad myčkou AEG F87004P:
o Do myčky nalita horká voda s jarem a následně vyčerpáno, protože jsem nenašel kovové sítko (ví někdo, zda-li se k němu dá dostat ?), tak potom přes noc nalito 0,5 litru octa. Nevyřešeno (měl jsem asi začít následujícím krokem "-).
o Vytaženo čidlo hladinového spínače (nepodařilo se změřit změnu odporu při přetlakování pusou – ale docházelo ke „klapnutí“ (později zjištěno, že je to asi indukční a ne odporový spínač a že to asi není vhodné dělat "-)). K hadičce hladinového spínače připojena další hadička, ke které připojena PET s horkou jarovou vodou a samospádem vytlačen do myčky „mastný nepořádek“ (předtím jsem to zkoušel pusou a bylo to průchozí, ale po této operaci zjištěno, že jsem musel "fouknout" pod vyšším tlakem)– 2x opakováno. Nevyřešeno. Je možné, že následným problémem mohlá být vzniklá pěna z jaru - ale vlastní vypouštění fungovalo, tak jsem to neřešil.
o Oddělána přívodová hadice na vodu a kontrola sítka v hadici (sítko jsem se nepokoušel vytáhnout – lze to vůbec ?) – v sítku opticky nebyl nepořádek.
o Myčka položena „na záda“. Protože v servisním módu oběhové čerpadlo (tuším krok 8) se sice spustilo, ale nebyl slyšet ostřik z trysek, kontrola čerpadla pro oběh vody při mytí – bez problémů (). Vyčištěno čidlo teploty vody (nízký váleček zasunutý přímo do plastové vaničky). Rozdělán plovák spínající bezpečnostní spínač vody v spodní části myčky – po sepnutí změna pouze mezi 2 kontakty, třetí kontakt nevím k čemu je. Vyzkoušeno zapnutí myčky při odpojení kontaktu na spínač – jiná chybová hláška hned po spuštěno (i30). Nevyřešeno.
o Nějakou dobu mám problém s napouštěním (dlouho trvá) - labyrint vlevo – vytažení (nutnost odšroubování velké plastové matice zevnitř vlastní myčky), dal jsem do pekáče a zalil 3 litry horkého octa – vyčištěno. Nevyřešeno.
o Hladinový spínač - ve servisním režimu vyzkoušení funkce tak, že spínač vytažen, ale el. zapojen – přetlak simulován pusou - funkční. Přestříkání konektoru kontaktolem. Asi omylem zapnuto pulsní mytí. Rozdělány dveře, oddělán konektor s černými kabely (černé kabely jdou i do hladinového spínače), přestříkán kontaktolem. Na zákl. desce jeden kontakt nějaký zvláštní (mohl být z předchozí opravy, kdy jsem měnil relátka na RAS-1215 ) – přepájen. Znovu vytažen konektor na hladinový spínač, vyzkoušeno spuštění myčky při vytaženém konektoru – jiná chybová hláška hned po spuštění (tuším i40). Do tohoto okamžiku napouštění skončilo tak, že hladina byla těsně pod kovovými filtry myčky a v servisním módu č.8 sice čerpadlo spustilo mytí, ale nedocházelo k ostřiku v myčce (asi nevytlačilo vodu nahoru). Od tohoto okamžiku napouštění vody tak, že hladina byla cca 1-2cm nad kovovým filtrem.
o Myčka začala fungovat – nevím přesně proč - asi hladinový spínač spínal dříve než měl, nebo kontakty měly větší odpor ?, možná vygenerování jiné chybové hlášky udělal reset původní (za celou dobu se mi nepodařil reset myčky tak, aby zmizely chybové hlášky – při spuštěném daného funkce nebo spuštění myčky jsem mačkal 2 a 3 tlačítko ale bez jakékoliv reakce). Ještě prý by to mohlo ovlivnit nějaké čidlo špinavé vody za čerpadlem (asi mycím - oběhovým) – to jsem ale neviděl. Ví někdo jak vypadá ?

Čidlo špinavé vody (turbidity sensor) byva v jimce a je spojeno s teplotním cidlem v jednom. Pokud je zaneseno šlemem či zbytky tesniciho žlutého čehosi, způsobuje i20.
Vytáhnout (bývá na klipsně), vyčistit, vrátit, zkusit znovu. JohnymuCV toto pomohlo, třeba pisne neco víc ...

Zdravím, tak se vracím zpět se stejnou závadou, tudíž to pomohlo jen dočasně a následné čištění čidla již nepomáhá. Ba naopak se mi v poslední době stává, že při zapnutí programu se objeví chyba i40 a spustí se odčerpávání vody. Někdy pouze ji nechat chvíli vypnout někdy ji musím vytáhnout ze zásuvky aby i40 zmizela. A chyba i20 se stále objevuje a vždy ve stejnou dobu. Nevím přesně jaká část programu se spouští, ale když dám program bez sušení nádobí, tak se i20 objeví zpravidla kolem 7 minuty před koncem, když se susenim tak asi 35 minut. Objevuje se stále dokola až to nevydržím a vypnu. Ale každopádně nádobí je čisté, tak nevím co ta myčka ještě dělá v tuhle dobu.

Kontroluje hladinu vody, bývá bordel v hadičce, který může reagovat na teplotu. Nevím, jestli tady, nebo na bastlírně to bylo, hadička se musí propláchnout zhora, po odpojení čidla. Na youtube je návod, ale asi s výměnou čidla, nekoukal jsem. (Aeg i40 error)

Doporucuju odpojit vypousteci cerpadlo, vyndat ven, rozebrat, zkontrolovat, zda je vrtulka v labyrintu OK a neni tam bordel, zkontrolovat zda neni motorek zarezly na plechach, vycistit všechny hadicky i sitka vedouci od jimky k čidlu hladiny (obě) a k vypoustecimu cerpadlu.
Asi bude třeba nový motorek vypousteciho cerpadla, da se koupit za par stovek ...
Ala toto:
http://www.elektro-nahradnidily.cz/motorek-bajonet-univerzalni-leili-electrolux-1326119003-bosch-siemens-p40789

Myčka VŽDY zahajuje jakýkoliv program odcerpavanim vody pryč. Vždy.

Kontroluje si tak, ze pak v průběhu cyklu bude schopna se vody zbavit.

Tedy pdcerpavani na začátku programu je OK. Mycka spustí cerpadlo a čeká na signál “voda pryč”. Kdyz tento signál nedostane do 120 s. zkusí to znovu jeste 2x. Pokud stále čidlo nedává signál “voda neni”, hodi chybu ...

Jojo, to vím. Já to myslel tak, že čerpadla fungují v pořádku, spíš mám na mysli to, které čidlo dává tu informaci, že tam žádná voda není. Problém bude v něm, protože občas mi to hodí i tu chybu i40 a ke spuštěno odčerpávání, jako když se spustí protizaplava. A tu chybu i20 to hází před koncem programu, když se odčerpává voda, tak proto jsem se ptal, jestli to nemůže dělat to čidlo, co je dole v té plastové nadrzce. To tlakové čidlo co je napojené vedle přes hadicku jsem měl venku a je ciste a hadička také.

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Dnes opět to samé dokola, 20 minut před koncem chyba i20, čerpadlo se snaží 2 cyklusy stále odčerpávat a pach chyba. Myčka rozebrána, nikde žádné známky koroze, oxidace nebo něčeho podobného. Čidla co jsem našel zkontrolována, vyčištěna, také bez nějakých známek zanešení či poškození....

No ležet a měřit. Když netuším jaké to mám mít hodnoty tak se těžko něco měří a navíc tam jsou takové debilní konektory, že to ani změřit nejde. Jsou tam jen kontakty na plosnaku, na které se ten konektor nasune, tak tam ani nebi možné dostat měřák, jedine nějak rozebrat ten konektor. No o topnem tělese jsem taky četl, ale ohřívá to normálně. A hlavně netuším kde je. Také mě napadlo, že to mám napojené na teplou vodu, ale to by mít vliv nemělo, myčka to normálně podporuje, mít to napojené na teplou vodu.

Hele ja to taky tak delal, navěšený žárovky na vedeni, kdyz se rozsvitila, věděl jsem, ze to seplo, proste bastlirna :-) ... vědíc prd, jaká ma kde bejt kdy hodnota.
Ale kdyz spustis mytí a jede to OK, mas šanci (přímo na plosnaku) měřit. A kdyz to ke konci mytí začíná blbnout, zjistíš měřením, co se kde změnilo (a nemělo by) ... s tema myckama je to dost alchymie.
Topné bych čekal úplně dole vpravo, taková trubka napojena na potrubí za obehovym čerpadlem, s privody od relé na desce (jdi po kabelech a najdeš ho). Kdysi jsem měl doma servisaka a ten zkousel od topného tělesa i odpojit zelenozluty ochranný vodič, ze prý to někdy pomůže, ale to se mi moc nelíbilo :-)

Na youtube nabízí jako řešení i ten kousek do jímky - https://www.amazon.de/Druckw%C3%A4chter-Niveuschalter-Niveauregler-Sp%C3%BClmaschine-Electrolux/dp/B06ZYXKPMV/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&qid=1511430720&sr=8-1&keywords=405534606&linkCode=sl1&tag=ds3010-21&linkId=38a2986d5625927eedcc0052ac4f710c

Ale ve vzácných případech to může dělat i deska... Musím si koupit brčka, ten trik s čištěním se mi líbí.

Žárovka připojena kablikama paralelne k topnemu tělesu, kdyz se v průběhu mytí rozsvítí, je jasný, ze seplo relé ... a je videt, zda to svícení odpovídá tomu, co píše displej a la “teplý oplach” ... kdyz je vse Ok, žárovka svítí, dokud se voda neohreje na teplotu danou mycim programem ... kdyz je třeba tacho špatný, tak zarovka přestane svítit, i kdyz by to mělo jeste hřát, neb voda jeste neni dostatečně ohrata ... a člověk to VIDÍ hned, aniž by měl merak zapichlej na kontaktech ...

Jj, myslel jsem sondama multimetru měření na Te desce elektroniky dole pod myčkou

No tak dneska se mi při spuštění programu objevila chyba i40 a nejde s ní hnout. Obvykle pomohlo vytažení ze zásuvky ale teď ani ťuk, furt vypouští. Zkoušel jsem i odpojit a připojit hladinové čidlo a stále nic. Může ještě něco mimo hladinového čidla způsobovat i20 a i40 zároveň? Na to měření jsem kratkej.

Tak jen pro info, mycka šla do servisu, vadné hladinové čidlo a prej zanesené labyrinty. Vyměněno, vyčištěno zaplaceno 1800 a zatím funguje. A to pravidelně používáme čistič, nedáváme krátké programy a stejně se to zaneslo. Prý je to u určitých typů myček normální a že jsme to jen oddálili tím čištěním a používáním dlouhých programu.....

Zdar.
Poprosím o radu. Na myčce Bosch mi stále vypouští vodu. Na ovládacím panelu bliká symbol kohoutku, žádný program nesvítí. Nelze vypnout ani respektovat. Jen vytazenim ze zásuvky. Po zapojení opět to samé. Stále vypouští. V intervalech. I hodinu, dvě. Ještě důležitá informace. Manželka dala do myčky jar. Takže pěna všude. Nebyl jsem u toho. Myčka vyplachnuta. Pěna už nikde. Rozebral jsem i dveře a ovládací panel. Vyfoukal konektory ale tam voda nebyla. Dělá to stále. Díky Jarda tel 731158941

Dobrý den,

Chtěla bych se Vás požádat o radu. Koupila jsem byt s myčkou AEG F99705VI1P. Vždy když jsem chtěla myčku pustit, tak jsem ve stále stejném momentu dostávala chybovou informaci i20. Tak jsem začala pátrat a přečetla jsem si, že to může být špínou v hadicích, tak jsem vyndala filtr a podívala se, jestli tam nejsou někde usazeniny. Vyndala jsem take část(i) z umělé hmoty - vyfotila jsem je. Nic moc jsem nenašla, tak jsem vše vrátila zpátky a zkusila myčku znovu. Včechno fungovalo jak mělo, ale uvědomila jsem si, že vyfocenou část jsem tam zapomněla vrátit. Po nasazení součástky se opět zobrazila chybová zpráva i20. Tak jsem se Vás chtěla zeptat, jestli někdo ví, k čemu se ta součástka používá? Je to velký problém, když jí tam nedám zpátky? Předem děkuji za radu