Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Plastová okna zkušenosti

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem plastových oken. Na jaře 2016 budeme měnit okna na celém rodinném domě. Předběžně jsem si byl pro kalkulace a zatím nám to vychází takto

Svět oken: trojsklo Galean S9000, cena 115 000,-
JIS: trojsklo Efforte, cena 120 000,-
VEKRA: trojsklo Komfort Evo, cena 130 000,-
Pramos: trojsklo HORIZONT PS penta plus, cena 123 000,-

Nemáte s některým typem oken/firmou zkušenosti? Uvítám jakékoliv rady. Předem díky.

Obklady do koupelny různých vzorů a barev na Favi.cz (inzerce) (reklama)

nemohu souhlasit, že by 3sklo bylo marketingový trik. U rodičů rpg dalo namontovat 2skla a jak je kolem 0°C, tak jak člověk pod tím oknem sedí, tak na něho "padá" chlad od okna.
Na domě mám 3skla a jak bylo -15°C, tak jsem od oken chlad necítil ani po 2hodinách. Při takové venkovní teplotě je u oken (přímo na parapetu) cca o 1.5°C méně, než o 2m dále více do středu místnosti. U rodičů to může být klidně o 5°C (z 23°C klidně těch 18°C může "padat").

Bacha na jednu věc ovšem, výklopné 3sklo je poměrně těžké :) Není to ale něco, co by 10ti leté dítě neudrželo. Ale je to překvapivě těžší...

Není pravdou, že by trojsklo nemělo smysl. V práci, nebo u tchýně jsou dvojskla - v zimě na omak chladná. U nás doma v zimě, trojskla, mají v podstatě teplotu místnosti. Při dotyku příliš nestudí. V podkroví, kde je nově udělaná zeď z porobetonu mají na dotek stejnou teplotu, jako ta, dobře izolující, zeď.

teď mi akorát osadili 6oken (155x125) + vchodové (100x210) a balkonové dveře (155x210) z S9000 (3-sklo Ug=0,5 TGI SPACER)... nabídka byla nejlepší (59tis) a dodání trvalo cca 4 týdny.

Velmi mile mě tento profil překvapil svojí tuhostí a s celkovým provedením jsem zatím spokojen.
Izolační vlastnosti nemohu posoudit, ale jestli se jim při výrobě něco nepos*alo tak snad bude v pohodě.

[http://pasivnidrevostavba.cz/fotky/hyskov/images/p  hotosFullsize/IMG_7759.jpg]

Tak já bych šel spíš do české výroby, takže z tvého výběru Vekra nebo Pramos. Ceny nemůžu hodnotit, protože nevím počet oken ani přesné parametry, ale vždycky jdou ceny ještě stlačit dolů.

Souhlasím s tím, že jsou vždycky ještě ceny stlačit dolů. Plus když vychytáš nějaký akce co zrovna mají, tak se můžeš dostat fakt na zlomek původní ceny. Já jsem takhle poptával okna u Vekry a cenově jsme to ještě oproti původní kalkulaci hezky stlačili. Co se týče oken, nepíšeš žádné podrobnější info, takže těžko ti poradit. Já mám na baráku trojskla, ale každému se může hodit něco jiného.

Dobrý den, jelikož z příspěvku nelze přesně určit přesné parametry oken, těžko Vám něco blíže poradit. Každopádně až budete u prodejce zadávat poptávku, žádejte plastový profil třídy „A“. Ten je nejtlustší, a je na něj proto využito nejvíce materiálu. Okna z prvoplastu lépe drží ve spáru, a jsou proto pevnější. U jakéhokoliv prodejce, vždy chtějte znát původ oken. Na našem trhu je spousta překupníků, kteří mají okna od bůhvíkud. S výrobou oken nemají nic společného a těžko tak mohou za kvalitu oken ručit. Všechny tyto parametry si nechte zapsat do kupní smlouvy, ať Vás nikdo nemůže ošidit.

Nic neříkající text, omlouvám se, ale jak tazatel (ne)pozná, že jde o prvoplast typu "A". Původ oken mu sdělí, třeba ze Slovenska, Německa, EU, a co z toho? Neznám že by byl problém s rámy či křídly (přesněji jen minimálně) největší vady jsou s pocením oken, profukování okolo okna a to přeci neřeší prvoplast.
OK, okna z třídy "A", ale trojitá skla a trojité těsnění.

Souhlasím, trojitá skla jsou většinou lepší. Celé je to o tom, aby si nechali všechno zapsat do kupní smlouvy. Když budou mít pak s oknama problémy, můžou si pozvat znalce, aby zjistil jestli dostali co měli dostat. No a pokud se to bude lišit od toho, co mají ve smlouvě tak logicky pak budou mít podklady pro případný soudní spor. Samozřejmě, jak jsem psal je dobré vybírat kvalitní férové firmy, které nemají potřebu šidit. U překupníků je větší riziko, že budou mít větší tendenci tyto informace zatajovat, nebo neříkat pravdu.

Já jsem loni taky měnil okna a ve finále jsem se rozhodoval mezi třema firmama. Ty jsem požádal o přesné zaměření a kalkulace. V závěru jsem vybral zlatou střední cestu a vzal okna od Vekry. Už je máme něco přes rok a zatím nebyl jediný problém.

Já mám s nimi naopak dobré zkušenosti, ale je mi jasné, že když se to nepovede, trvá řešení velice dlouho.
Když jsem vybíral okna, také jsem hledal na internetu a našel jsem pozitivní i negativní recenze prakticky na každou firmu. Jediná asi trochu rozumná rada je zkrátka celý proces montáže kontrolovat od začátku do konce a pokud se cokoliv nelíbí, tak to ihned sepsat a nechat podepsat technikem.

Tak to mě mrzí, že máte takové zkušenosti. My od nich okna máme také a neměli jsme nejmenší problém. Dokonce jsme si od nch nechali dotahovat těsnění u balkonových dvěří a to nám přijeli udělat prakticky hned.

Oni mají dokonce i svoje stránky, kde si to každý může přečíst.

Společnost Svět oken, s.r.o. poskytuje kromě standartního záručního servisu, který vyplývá ze smluvních podmínek také pozáruční servis, kterého můžete využít po uplynutí záruční lhůty.

Všechno jsou to prověřené firmy s historií a kvanty zakázek, takže myslím, že s žádnou z nich neuděláte chybu. Možná by stálo za to optat se po známých, kteří měnili okna s nějakou z těchto firem a můžou hodnotit odvedenou práci i kvalitu oken s odstupem času.
Na vašem místě bych detailněji porovnal parametry oken, zda vůbec porovnáváte porovnávatelné. Ono to totiž bude ještě o něco složitější :-)

Ale, jak jsem psal, firmy jsou to známé a pokud nabízejí stejné produkty se stejnými nebo aspoň porovnatelnými parametry, řídil bych se cenou. O přístupu firmy k zákazníkům také hodně napovídají recenze a reference na jejich webech, např. výše jmenovaný Svět oken http://www.svet-oken.cz/cz/o-spolecnosti/recenze.html
Případně pohledat recenze na jiných portálech, kde to ale samozřejmě můžou být placené články.