Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Plastová okna zkušenosti

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem plastových oken. Na jaře 2016 budeme měnit okna na celém rodinném domě. Předběžně jsem si byl pro kalkulace a zatím nám to vychází takto

Svět oken: trojsklo Galean S9000, cena 115 000,-
JIS: trojsklo Efforte, cena 120 000,-
VEKRA: trojsklo Komfort Evo, cena 130 000,-
Pramos: trojsklo HORIZONT PS penta plus, cena 123 000,-

Nemáte s některým typem oken/firmou zkušenosti? Uvítám jakékoliv rady. Předem díky.

Obklady do koupelny různých vzorů a barev na Favi.cz (inzerce) (reklama)

Všechno jsou to prověřené firmy s historií a kvanty zakázek, takže myslím, že s žádnou z nich neuděláte chybu. Možná by stálo za to optat se po známých, kteří měnili okna s nějakou z těchto firem a můžou hodnotit odvedenou práci i kvalitu oken s odstupem času.
Na vašem místě bych detailněji porovnal parametry oken, zda vůbec porovnáváte porovnávatelné. Ono to totiž bude ještě o něco složitější :-)

Ale, jak jsem psal, firmy jsou to známé a pokud nabízejí stejné produkty se stejnými nebo aspoň porovnatelnými parametry, řídil bych se cenou. O přístupu firmy k zákazníkům také hodně napovídají recenze a reference na jejich webech, např. výše jmenovaný Svět oken http://www.svet-oken.cz/cz/o-spolecnosti/recenze.html
Případně pohledat recenze na jiných portálech, kde to ale samozřejmě můžou být placené články.