Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Plastová okna zkušenosti

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem plastových oken. Na jaře 2016 budeme měnit okna na celém rodinném domě. Předběžně jsem si byl pro kalkulace a zatím nám to vychází takto

Svět oken: trojsklo Galean S9000, cena 115 000,-
JIS: trojsklo Efforte, cena 120 000,-
VEKRA: trojsklo Komfort Evo, cena 130 000,-
Pramos: trojsklo HORIZONT PS penta plus, cena 123 000,-

Nemáte s některým typem oken/firmou zkušenosti? Uvítám jakékoliv rady. Předem díky.

Obklady do koupelny různých vzorů a barev na Favi.cz (inzerce) (reklama)

Není pravdou, že by trojsklo nemělo smysl. V práci, nebo u tchýně jsou dvojskla - v zimě na omak chladná. U nás doma v zimě, trojskla, mají v podstatě teplotu místnosti. Při dotyku příliš nestudí. V podkroví, kde je nově udělaná zeď z porobetonu mají na dotek stejnou teplotu, jako ta, dobře izolující, zeď.

Já mám s nimi naopak dobré zkušenosti, ale je mi jasné, že když se to nepovede, trvá řešení velice dlouho.
Když jsem vybíral okna, také jsem hledal na internetu a našel jsem pozitivní i negativní recenze prakticky na každou firmu. Jediná asi trochu rozumná rada je zkrátka celý proces montáže kontrolovat od začátku do konce a pokud se cokoliv nelíbí, tak to ihned sepsat a nechat podepsat technikem.

Tak to mě mrzí, že máte takové zkušenosti. My od nich okna máme také a neměli jsme nejmenší problém. Dokonce jsme si od nch nechali dotahovat těsnění u balkonových dvěří a to nám přijeli udělat prakticky hned.

Oni mají dokonce i svoje stránky, kde si to každý může přečíst.

Společnost Svět oken, s.r.o. poskytuje kromě standartního záručního servisu, který vyplývá ze smluvních podmínek také pozáruční servis, kterého můžete využít po uplynutí záruční lhůty.

Všechno jsou to prověřené firmy s historií a kvanty zakázek, takže myslím, že s žádnou z nich neuděláte chybu. Možná by stálo za to optat se po známých, kteří měnili okna s nějakou z těchto firem a můžou hodnotit odvedenou práci i kvalitu oken s odstupem času.
Na vašem místě bych detailněji porovnal parametry oken, zda vůbec porovnáváte porovnávatelné. Ono to totiž bude ještě o něco složitější :-)

Ale, jak jsem psal, firmy jsou to známé a pokud nabízejí stejné produkty se stejnými nebo aspoň porovnatelnými parametry, řídil bych se cenou. O přístupu firmy k zákazníkům také hodně napovídají recenze a reference na jejich webech, např. výše jmenovaný Svět oken http://www.svet-oken.cz/cz/o-spolecnosti/recenze.html
Případně pohledat recenze na jiných portálech, kde to ale samozřejmě můžou být placené články.