Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak řezat polystyren?

Dobrý den,
Prosím o radu. Dělám si svépomocí zateplení domu a soused mi neustále nadává, že má zahradu plnou kuliček z polystyrenu. Zkoušel jsem i to, že někam zalezu, ale foukne vítr a už to lítá?
Mám se na souseda vykašlat nebo je nějaké řešení?
Děkuji

Na zakladnej, co si spominam sme vyrezavali z polystyrenu takou pilkou, co bol asi kus nahriateho drotu. Slo to pekne, bez odpadu, pomalicky a robili sme z toho rozne veldiela;o).
V tvojom pripade by si, ale takto zateploval asi cely zivot, takze jedine tak ako doteraz.

Mám se na souseda vykašlat

Na souseda nekašli,nebo se ještě pohádáte na roky dopředu.Naopak mu nabídni,že Tě to moc mrzí a snažíš se to napravit.Proto si najmeš několik aktivních "spoluobčanů" a když je pustí na svou zahradu a do domu,tak mu všechny ty kuličky vysbírají a odnesou.A možná i něco navíc.:-)

Sestrojil bych jednoduchou řezačku. Struna či odporový drát. U stropu očko a upevnit, malý stolek s dírkou a vedením pro řezy a na konec drátu závaží. Stará autonabíječka jako zdroj, jedna svorka dole u závaží a druhá nahoře (posuvem se vyladí teplota). Nejvíce náročné je oběhnout nějaké GME, Conrada, Pselectronic a pod., kde prodávají topné dráty, nebo objednat spolu s něčím z netu. taková věc se doma hodí a ještě to můžete na nějakou korunu půjčovat.;-)

Taky jsem před zateplováním hledal jak dělit polystyren. Nakonec jsem si vyrobil řezačku z odporového drátu poťáku a nabíječky na autobaterii. Perfektní čistá práce. Ve vloženém odkazu výše jsem o tom také psal. Foto je už ale nefunkční. Jestli ale sousedovi vadí nyní řezání polyše, tak při jeho zarovnávání před finální úpravou ho raději pošli na dovolenou. To je potom totiž pěkný bordel a docela dost.

http://worazim.rajce.idnes.cz/rezacka_polystyrenu/