Auto do 40.000 Kč
Dobrý den. Před 4 měsíci jsem koupil škodu felicii 1.3 mpi 50 kw (krátkou). Bylo to moje první auto, tak jsem se naněm chtěl aspon trochu naučit, ale ted chci už změnu. Po letní brigádě s prodejem feldy dám tak 40000 (50000 z Německa)do kupy. Chci prostornější auto, vzadu aby se nemačkaly tři normální "hubené" postavy, do kufru aby se vešlo trochu víc jak nákup z kauflandu. Chci jedině benzin, maximálně nějaký osvědčený a perfektní diesel. Spotřebu chci tak do těch max 8,5-9l, čím mín, tím líp. Nájezd ročně 12000 km, (jsem ještě student). Chci rozhodně pár koníků navíc a abych nemusel kupovat každý rok půl kila kytu.
Zatím to vypadá na Nissan primera 2.0 96kw, v kombi a nejlépe z Německa. Ale chci slyšet váš názor a třeba i další alternativy..
Ještě mě láká nějaká zadokolka, ale Volva žerou všechny přes 12l a u BMW bych musel počítat, že se na tom vyřádilo mnoho lidí v mým věku . Děkuji za názory
Za sebe můžu doporučit Citroen Xsara s benzínovými motory 1,4i nebo 1,6i (8V). Jsou to odzkoušené, prověřené motory s dostatečnou dynamikou. Auto je velice pohodlné (možná trochu hlučnější) a s dostatkem prostoru pro cestující vzadu i pro zavazadla - zvlášť ve verzi break. Break zrovna mám s motorem 1,4i. Není to žádný závodník, ale opravdu jen přemísťovák z bodu A do bodu B. 1,6 už je živější - měli ji naši. Co mi zatím na autě zlobilo, byla elektroinstalace a to konkrétně v gumové průchodce vedoucí do předních dveří. Izolace kabelů je po X letech již ztvrdlá a častým ohýbáním se kabely lámou. Tady stačí vzít pájku a dráty sletovat. Dále bývá po ujetí 100k kilometrů problém se zadní nápravou - kozí nohy. Náprava sedá a kola jsou do A. Mám nyní najeto 125k a zatím drží i když už má mííírný náběh. Repase stojí kolem 6k, což není tak hrozné a pak vás to přežije. Korozi prakticky u tohoto vozu neuvidíte, antikorozní ochrana je zde na vysoké úrovni - pozinkovaný plech. Nemám nikde zatím ani kapku rzi a to ani na místech, které jsem již lehce škrábnul - používám auto jako pracovní - dovoz stavebního materiálu a pod. Dále je slabinou tohoto vozu malá životnost tyčí stabilizátoru - charakteristické klepání od nápravy při průjezdu nerovností - jedna tyč cca 400Kč - výměna svépomocí bez problému. Jinak mě zatím žádná závada nepotkala. Auto mám zatím něco málo přes rok. Jo ještě popiskuje vnitřní ventilátor vzduchu, ale to nějak neřeším... Až budu mít náladu, vymontuji a promažu hřídelku.:) Jinak tady tip na mooooc pěkný kousek s málo najetými kilometry z Německa:
http://auta.yauto.cz/citroen-xsara-1-4-mpi-55-kw-k lima-2214497.html
Dobrý den, překvapuje mě ,skvělé auto jen jsem za rok vyměnil ..... .Mám starého passata,najeto 400000 a nemusím měnit nic. U golfa který má 200 tis. Je to stejné .
Skoro se mi chce zvolat ZÁZRAK!
Jiní musí na JAKÝCHKOLI autech ve víceméně pravidelných intervalech měnit činné prvky, které mají omezenou životnost, jako jsou čepy, klouby, táhla, lanovody, ložiska, brzdy, čerpadla, ventily, výfuky a mnoho dalších, opravovat stárnoucí vedení provozních hmot a náplní, přetěsňovat celky spojené z více dílů, ztrácející těsnost v důsledku cyklického teplotního a mechanického namáhání, řešit s postupem času stále častější závady elektroinstalace atd., a v okamžiku namontování nového dílu mít již na paměti, že se zároveň spouští countdown životnosti dotyčné součásti.
Ale vy máte zázračná auta, u nichž při nájezdu odpovídajícímu již několikeré výměně minimálně typických prvků, nemusíte měnit nic. To prostě musí být zázrak, nebo ta auta provozujete jen v laboratorních podmínkách s neměnnou teplotou, bez přístupu UV záření, ve stavu beztíže a v umělé atmosféře netečných plynů.
Zdravim. Ja to mam tak, zakoupil jsem ojety vuz stejne znacky a stejneho typu jako pred nim, vim ze musim ze zacatku do nej neco investovat jako je vymena oleju, tyc. stab, rozvody, filtry, svicky a nejaky ten cep. 2 roky jezdim bez problemu jako v minulem aute jen vymenim kosti stabilizatoru. Pak zase nanovo urcite soucastky po 2 letech vymenin. Podotykam ze me vozy stoji denodenne 5 let negarazovane pred domem kde pali slunce o sto pero. Je pravdou ze rocne najedu max. 10 az 12 tisic km. Mozna je to Zazrak mozna je to kvalitou vozu
To je ovšem trošku jiná situace, než co líčí předešlý vlastník zázračného Golfa a Passata(u nějž drží jako skála dokonce i složitá přední náprava, která u jiných po max. 150 tisících vyžaduje generálku, na českých silnicích mnohdy podstatně dříve), které prý jezdí bez jakýchkoli závad.
Já mám také auto, dokonce značky Fiat(Punto) se 180 tisíci na tachometru(reálně něco přes 200), a od jeho pořízení před 3 lety, spojeného s investicí do nutné údržby, jsem na něm měnil jen přední žárovky, stěrače, akumulátor a koncový díl výfuku. Kromě toho se přetrhlo lanko na el. stahování okna, které jsem sám s věcmi z garáže opravil a vypadlo táhlo stěračů, které jsem otočil o 180°, nasadil a drží. Ale to jsou přeci běžné věci, které se u 15 let starého, negarážovaného auta po 3 majitelích, dají čekat a dějí se na všech autech, protože v této části vesmíru prostě jakákoli hmota podléhá s časem opotřebení a zkáze. Abych provozoval staré auto s nájezdem 400 tisíc a kromě paliva mě nic nestálo, to je opravdu sci-fi. Tedy pokud dotyčný ta auta nekoupil před týdnem a ještě nestačil zjistit, co vše je na nich v havarijním stavu.
Ale to jsou koncernový auta, ty se přece nekazí.
Ale prosímtě. To jsou nějaký francouzi a italové. Koncernová auta jsou nejlepší a vydrží 2 milióny kilometrů a nemusí se za tu dobu měnit ani olej.
Lenze nezabudaj, ze aj na autach v havarijnom stave sa da uspesne jazdit bez investicii, teda krom toho paliva.
Kdybych nyní kupoval ojeté auto, tak bych do toho pade nerval a koupil nějaký starý kýbl. Třeba něco takového na benzín (bude to chlastat), nebo na naftu. Pohodlné svezení nesmrtelnými auty. Zadohrab, pojede to pěkně.
Ano jak pise Dejv. Citroen Xsara v benzinu. Klasickou atmosferu 1,4, 1,6 a nebo 1,8i Vsechno jede i v plnem zatizeni! Obcas zazlobi sem tam elektrika jakoze nejvice kontrolka airbagu, ale je to vse odstranitelne a motory jsou naproste drzaky! Spotreba u 1,4i sptreba cca na 100 kilasku 6 az 7 litru, u 1,6 cca 7 az 8 a u 1,8 8 az 9 litru. Jeste jsou trhace verze VTS a lehce sportovni VTR Xsary. Jo k te naprave je tam torzka, casem je zadni naprava do A. Repas 7 az 8 tisic, hledejte pokud mozno po repasi ci s vzprimene rovnema kolama. Je lepsi uz hledat dvojkovou verzi(vetsi svetla a par vylepseni).
Nedávno jsem místo nabourané Xantie koupil c5 (2.0 benzin, za 30 tisíc) a rozhodně bych do toho (ať už Xantie, nebo C5) šel znova. Velké, pohodlné (hydropneumatický podvozek), spolehlivé a motory nezničitelné. Slabší je elektronika, ale není to nic strašného, občas prostě něco na palubce svítí nebo bliká. jo a ty auta nereznou (parkováno 18 a 14 let na sídlišti a ježděno na soli i štěrku. ) s tím dvoulitrem jezdím za 7.5-8l, což mi přijde hodně slušné. Na pohodlné ježdění stačí s klidem i ta 1.8.
Spíš jak po značce bych ale šel po stavu auta a po dostupném servisu. Pokud kamarád například opravuje nějakou značku, šel bych do toho. Z tohohle hlediska je dobrá škodovka - opraví to všude, ale ta za 40 tisíc v normálním stavu nebude.
Pro j-k...promiňte,ale i malé dítě pochopí, že jsou věci jako brzdové destičky, gumy,baterie které se prostě měnit musí. Ale letovat kabely,generalkovat nápravu po 120 tis. To se na mě nezlobte, ale takové auto je šmejd a hodil bych to ze skály.
A ještě psal jsem starého passata, problémy s nápravou jsou u 5 řady, mám 4 a u 6 je to už v pohodě. Proto prosím čtěte pečlivě a když nevím tak mlčím.