Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jahodovice

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda li má někdo zkušenosti s pálenkou z jahod? Jak připravujete kvas? Jaká je přibližná výtěžnost? Děkuji za informace

Dobrý den, právě jsem dokončil pálení ze 100 kg jahod.
Na 100 kg jahod = 20 kg cukru a 10L vody. Kvasná zátka a kvašení probíhalo od prvního listopadu do 3. února, Při teplotě 14 až 16°C. Žádné kvasinky jsem nepřidával, kvašení probíhalo naturálně. Při teplotě 14°C
Kvašení započalo asi po 3 dnech. Po dvou měsících kvašení nenastala žádná hniloba ani octovátěni, příjemná jahodová kompotová vůně, Při započetí pálení zcelkového objemu jsem odstranil na začátku pálení 50 až 60 ml Úkapu, Přičemž pálenka Začala na 94% alkoholu a kterou jsem kolektoval do 50% alkoholu, Výsledný produkt měl okolo 64% alkoholu který jsem doředil Destilovanou vodou na 53% Jahodovice. Tuto pálenku ve skleněných demijonech jsem nechal odstát a odvětrat cca 60 dní.(Na hrdlo demižónu Jsem gumičkou zajistil jemnou síťku.
Ze100 l jahodového kvasu (zahrnující kompletně cukr i vodu ) 12,5 L =53% Jahodovice. 👍

Rada sice detailní, ovšem po skoro 9 letech od dotazu.:-)

Kvasná zátka a kvašení probíhalo od prvního listopadu do 3. února

Jen mi to nějak nesedí- kde nasbírat koncem října 100 kg jahod kromě supermarketů? Nebo máte velké pole se stáleplodícími? A když skončilo 3.února, čili dnes, jak se mohlo pak nechat odvětrávat 60 dní? Nebo to bylo už před rokem? To by ovšem nebylo Právě jsem dokončil....