Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatně použité kvasinky

Dobrý den,
Včera jsme založili pampeliškové víno. Bohužel jsem špatně použil kvasinky vinka. Místo toho, abych je nechal pomnožit, tak jsem to s živnou solí nasypal no demižonu a zamíchal. Je to tam 24 hodin. Trošku bublá, ale mám strach, aby to nebyli divoké kvasinky. Co mi doporučíte? Nechat, nenechat, vylít.
Napadlo mě, že bych to nechal projít varem, abych kvasinky zabil a připravil nový zákvas tak jak má být.
Díky

Nech to bejt. Pokud bubla, tak dobry. I kdyby to byli divoky kvasinky - v cem je problem? Vinky nejsou zadnej zazrak a divocina je obcas prekvapive dobra.
Navic - pampelisky - co si od toho slibujes? Jako jo, pitny to mozna bude, alee zadnej zazrak bych necekal.

Taky jsme v pátek založili demižon s pampeliškovým vínem! Ještě jsme to nikdy nedělali, tak jsme též zvědaví.:) Moje polovička nasypala kvasiky do vlažného až teplého (do 40°) sladkého nálevu a pak to vlila do demižonu. Na deset litrů vína se použil jeden malý pytlíček s kvasinkami. Pak jsme na dva dny odjeli k příbuzným a po návratu už demižon hezky přes kvasnou zátku bublal... Je ale nutné mít v pokoji těch 20°C, jinak se jim nechce moc pracovat.:) Včera jsem zatopil, v pokoji bylo cca 23° a jelo to jak divé a všechny kvasinky se již z prášku přeměnily na "pěnu", tak uvidíme, co bude dál... :) Pokud další zkušení vinaři poradí, co dělat dál, jakou teplotu udržovat, jak dlouho, čeho se vyvarovat, budu moc rád. Díky a vinařům zdar!