Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komunikace s řemeslníky - už me to štve

Ahoj lidi,

jdu si sem postěžovat, protože už mě to fakt nebaví. Proč sakra musím řemeslníky neustále uhánět? Navíc volat, nejlépe v pracovní době, kdy si na to těžko vzpomenu.. A neustále někomu volat já považuju za nechutné pruzení, protože mě samotného sere, když mi furt někdo volá. Email bez odpovědi, sms bez odpovědi a to včetně mladých lidí..

Díky tomu se všechno neustále protahuje, fakt mě to hrozně štve, protože opravde nemám peníze, aby mi to celé firma za víc jak dvojnásobek zařídila na klíč.

Máte podobné zkušenosti?

Ono právě to zařizování "na klíč" je tak drahé proto, protože někdo musí neustále šlehat bičem nad řemeslníky. Když na to nemáme, musíme šlehat sami, když už máme to štěstí a z nějakého důvodu nemůžem kopnout řemeslníka do razdvatři a vzít jiného. I mezi řemeslníky jsou dobří a špatní. Můj dojem je, že těch špatných je víc.

ano

- remeselník PC ignoruje, nemá čas, pracuje, na tuto zábavku intelektuálu pohléži zvrchu a právem, není z toho žádny užitek pri omítani, svárení, rezáni a jiných težkých pracech mužú, je to akorát na filmy a deti na tom hrají hry
- remeslník e-mail zásadne ignoruje, pokud vúbec tuší že neco takové existuje, netuší jak se to užíva, pokud e-mail má, to konto zridil nekdo jiný, asi ten co delá papíry

- remeselník nikdy neví zda za hodinu nedostane daleko výhodnejší zakázku a všichni co jim neco slíbil pújdou stranou, proto SMS ignoruje taky, protože, co je psáno to je dáno a nebude sám na sebe poskytovat usvedčujíci materiál

... :puff:

Uhanim kominika uz pul roku, mala uprava na komine, jeste me na to upozornil on. Kazdych 14 dnu jeny vymluvy a vymluvy ze se stavi. Jo panecku kdyby to byl kseft aspon za dvacet litru tak by tam byl jeste ten den kdy jsem ho potreboval. V dnesni dobe najit nekoho feroveho a spolehliveho je tezke!

Ahoj, nemám chytrý telefon a čas v prac. době emailovat. Když vám člověk pošle v 10 dopolko email, v 10 20 další s tím že proč nereaguji a v 10 50 volá, že co si myslím, že nereaguji na jeho dotazy, tak co mu mám říct. A telefonáty ve 22 či 22 30 jsou taky dobrý. A to nemluvím o mailech v 02 v noci, abych do rána objednal zboží... Komunikuji s lidmi přes celý den, na emaily reaguji každý den navečer. Mezi řemeslníky je dost lemplů, ale investoři jsou také někdy na zabití. ( teď píši jelikož mám dovču )

Abych pochopitelně nekřivdil jen řemeslníkům - mám podobný problém například se zubařem. Přes den si na to nevzpomenu a večer je zbytečné volat se objednat. Jak mě neobjedná při návštěvě, horkotežko si na to vzpomenu sám. Pro mě je elektronická forma komunikace prostě jednodušší. Jednak mám komunikaci písemně uchovanou, můžu se k ní kdykoli vrátit a jednak jsem oproštěn problémů, že si musím vzpoměnout, že musím zavolat, pak se bát, jestli to vezme (abych nemusel volat znovu), jestli nebudu obtěžovat.

Ach jo, archaický telefon, jak já ho nerad používám.

Sláva, nejsem v tom sám. (A ty další věci taky platí.)

Mě může nakrknout např. když po 20minutovém čekání zařizuju něco v bance (posledně to byl konec fix(l)ace) a do toho zavolá té paní kdosi, ona se mu začne věnovat - tím mě vlastně drze předběhl!

A taky jsou lidé, kteří se děsně diví, že mám často vypnutý telefon (někdy i celý den). No a co? Copak jsem ministr obrany nebo prezident?

Je to asi horší než za komunistů, z kvalitou řemeslníků :x:

Tehdy byl řemeslník rád za každou fušku. V práci si odpočinul a nakradl, na fušce se snažil. Když srovnám objem prací, co dokázali řemeslníci dělat za jednotku času na stavbě mého baráku (za minulého režimu) a na stavbě domu synátora, je to několikanásobný pokles síly a elánu pracujících. Naštěstí do práce nechodí, a syn stavěl asi 300 metrů od nás, mohl jsem se tam otočit klidně 5x denně. Bez neustálého dohledu si nedovedu představit, jak by ta stavba vypadala (vše se dělalo dodavatelsky, více firem), kdoví co a jak by odrbali (na co bych třeba ani nepřišel, kdyby mě neměli furt za prdelí). Akorát obkladač byl opravdu pan řemeslník; přitom mu bylo kolem 30 a byl jen zaměstnancem firmy, dodávající kachličky.

Jsem 22 let na obou stranách barikády, profíci chtějí zaplatit svoji práci podle svých schopností a levnější poloamatéři s cenou ustoupí za "cenu" amatérského přístupu. To bylo, je a pozvolna se to mění směrem k profíkům. Jsou to úžasné debaty, když se investorovi zdá 300 kč za hodku moc, přitom v servisu vysází klidně 600 a sám si za běžnou, dá se říci strojovou práci ve fabrice vydělá víc, než řemeslníkovi zbude.
Procházím továrny ve svém okolí, mám tady automobilku, Fab, Orsil, Esab, Pewag a jiné. Nacházím tam hodně slušných řemeslníků, kteří to zabalili z důvodu financí i právě dohadů s investorem nebo stavebním dozorem. Prostě je to generace, která uměla, ale neuměla SE organizovat a sebe prodat. Ti, co to umějí, jsou "drazí".
Nová generace řemeslníků uvažuje jinak, už třeba nechtějí telefony po 17 hodině, nebudou se dohadovat v neděli, svůj čas chtějí věnovat i rodině, klidně si naplánují dovolenou, což investor považuje za své výhradní právo, protože poroučí. A pokud se tomu podvolí, pak to chtějí zaplatit, tak jako každý, například ve státní správě.
Nu, já na tom až tak něco špatného nevidím......
Ti, kteří zůstali u verpánku a jedou na sebe, mají NĚKDY právě chování, na které poukazuješ, je to pozůstatek dřívějších přístupů. A pozvolna ubývají..........

Pár možných příčin "z druhé strany" ]:)
1) SMS je pro mne nespolehlivý a dost zdlouhavý způsob kmunikace - než to přečtu, než odepíšu, pak potvrzení, že to platí... :-P Kašlu na to a každému to předem řeknu - pokud nechce, nemusí.
2) Stejně, jako odběratel má právo vybrat si svého dodavatele, tak i já, jako dodavatel mám právo výběru odběratele. Tam, kde je převyšující poptávka, odběratelé dost těžce nesou, že nejsou tám pánem, co poroučí, protože přece PLATÍ :-P Pak mohou mít pocit, že jsem neuctivý a nehltám právě tu jejich poptávku :-(
3) Elektronická komunikace s budoucím "platícím odběratelem" mne po celodenní fizycké práci unavuje a je mi nepříjemná, když v průběhu práce /přes den/ nemám k tomu možnost. Navíc mne zdržuje od toho, co umím a za co mne platí JINÝ platící odběratel.
4) TLF hovor delší 1 minuty je zbytečným vykecáváním - pokud chce někdo vysvětlit důvody, proč budu dělat odbornou práci tak a ne jinak, nebudu mu věnovat čas - nejsem školící středisko a telefonuji zdarma (stojí mi ruce a nedělám to, za co jsem placený)
5) Cena dodávky je dána ochotou k zakázce za nabízených podmínek. Chcete-li menší cenu, musíte ustoupit z nároků. Výběr řemeslníků je dán jejich množstvím, z kterého se pak "rekrutují" ti lepší (kterým nemůže být každý) a ti horší.
6) Často je druh řemeslné práce nahony vzdálen používání elektroniky - elektronické komunikace. Řemeslník považuje za nehoráznost, že "IT specialista" chce za hodinu práce, kdy zevloval a čekal, až si z internetu stahne jakýsi prográmek, pomocí kterého "opravil" počítač jeho dětí, 800,-Kč. Velmi dobrý obkladač nemusí mít ani páru o existenci počítače, přesto je vyhledávaný a dobře placený. (A ani on není nahraditelný "aiťákem" a naopak).

Je vidět, že bych měl uvést ještě podrobnosti. Při osobní návštěvě mě bylo slíbeno zaslání kalkulace (když jsem poslal svůj email na mailová kontakt, aby bylo kam zaslat). Tou SMS se pouze připomínám, že čekám v emailu tu kalkulaci (případně, jestli už byla odeslána, abych hledal problém u sebe).

Častým problémem poctivých řemeslníků bývá neschopnost odmítnout zakázku. Není to chamtivost, ale zdvořilost a nechuť zarmoutit - zklamat zákazníka s vírou, že "to nějak ještě zvládnu". Ten člověk chce opravdu pomoci a vyhovět, protože má pocit, že se to od něho očekává. Taky někdy proto, že na něho jsou dobré reference a zákazník naléhá ...

Netvrdím, že je to pravidlem a že je to tento případ :-/

Proto sem s tim ja osobne zkoncil a poradne ani vlastne nezacal.

Zacal jsem svyho casu pracovat pro "remeslnika" na zivnost a k tomu jeste chodil makat ve svoji zivnosti.

Je to i o tom ze remeslnici-podnikatele si radi nasmlouvaji nejen jeden kseft ale treba 2 nebo 3 a pak se jim to blbe stiha kdyz ma den jen 24 hodin.

I kdyz jsem mu jezdil jen pomahat aby stihal tahat vodu pak bylo videt ze i to jest nestihacka a jezdil jsem samostatne za vidinu hodne penez-ktery stejne nakonec nebyly, tak jsem musel zkoncit i se svym fochem a casem i u nej.Dnes ho podnikatele potkavam v jedny stavebni firme jako delnase, ja jsem zkoncil taky jako mako pako a je mi fajn.

Plný souhlas.
Pokud má řemeslník dělat projekt, ocenění, nasmlouvání, materiálové zabezpečení, zhotovení, zaúčtování a zajistit i platební morálku, je to jednak vše, co platíte, ale zároveň JE TO JEHO KOMPLETNÍ KVALIFIKACE. Když byť v jené z oblastí chybuje, jde zakázka do kopru. Kdo si to poctivě a spravedlivě vyzkoušel, je nyní spolehlivým (a možná i vděčným) zaměstnancem.

Kurňa, teď čtu, co jsem napsal : fIzYcká práce - :-) Já se picnu :-)

Je to smutne, ale je to realita. Dnesni fachmani bud praci nemaji a to je spatne,nebo toho mají ( naslibuji ) moc a to je ještě horsi ( pro zákazníka ).

Stavba me naučila a musim priznat, ze psychicky jsem zestárnul tak o 20 let, hruza , des, uz nikdy bych to tak nerealizoval.
Zacalo to KB a hyposkou, kterou reditel ( velice dobry znamy a kamarad z fotbalu ) malem totalne zazdil . Pak sadrokartonari, kteří když jem jim tyden před nastoupenim na zakazku volal, tak me suse oznamili, ze mají lepsi kseft a ze se mnou nepocitaji ( To hovado se ani neobtěžovalo to dat vedet ), pak truhlar, kterej pobral zalohu na schody a dveře a ja ho pul roku nahanel aby alespoň udelel nejakou praci .

Okna a dveře od renomovane firmy, vysledny odstin jiny, nez jsme se dohodli, ale podle smlouvy to byla moje chyba, protože jsem nevedel, ze barva Orech-palisandr, je vlastne Zaklad a vrchni barva a ne kombinace těchto dvou a pak ještě totolni dojebani jednoho ramu, kde na velikosti dlane byly tzv. Lodicky od suku jedna vedle druhé a to ze je pry super, protože je to masiv a ne nejaky plast....ATD...ATD..

Je toho mraky a jsem vylecenej, vycvicenej a pekne neduverivej k lidem, fakt jsem se zmenil a muze za to ta stavba potažmo ty soukromy hovada, který to mají jako folklor.

Takze jsem provolal tisice, denne jsem resil desitky telefonatu a to hlavne v praci, jinak bych ty hovada nikdy nedohnal, nepocitanekrat jsem se stavovali na firme, protože před ostatními zakazniky vypadalo dost strasne a alespoň se něco delo...

Snad jedinej s kym nebyl problém byl topenar ( voda i odpady ), kterej prijel, 14 dni se nezastavil a pak poslal fakturu, slava mu a pak me vyrazil dech, když rikal, ze jsem jedinej za poslední dobu, kterej mu proplatil fakturu ve spaltne době ::)
A i další sadrokartonari, kztere jsem sehnal diky svagrovi byli skveli.

Jinak je to moje nocni mura .

Jo, jo, to je realita, to je hnus.

realita - hnus... :-( Zvykli jsme/jste si a kdekdo nás tím hustí, že ruční prací se žíví jen primitivní póvl, co na víc nemá a je možné s ním vydrbat. Tak to tedy někdy opravdu póvl dělá a pro "intelektuálně plnohodnotného jedince" je těžké odhalit mezi "smetím" Řemeslníka. Požadovaná cena za práci je vypovídající stejně, jako cena za potraviny v supermarketu ]:) Asi jste pro ně /bez urážky/ opravdu nebyl zákazníkem, který by vyhovoval jejich představám. Buď chtěli "za svoje služby zlato", nebo Vy jste čekal za málo peněz hodně muziky... Ale chyba fakt nemusela být u Vás :-(

No tak sadrose byly za 150 000 !! Coz mi teda neprijde zrovna mala zakazka, a bylo to i vcetne zatepleni, takze si na tom mohli i něco vydělat na materialu, ja jsem se nehodlal o nic starat ( jak jsem se mylil ).
Okna za 330 000, Patrovy dům vcetne dvou francouzkych dveri a balkonovek, to je slusny peniz ne ? Ano chtěl a mel jsem asi dat plastaky, usetril bych 158 000, ale ja se rozhodl pro tuto firmu a eurookna, tak proc ta vyjebavka ?

O hypotéce nemá smysl mluvit, ten reditel se na to proste vysral, takových jako ja tam ma 12 do tuctu.

A ty schody a dveře, ten chlap mi delal kuchyn, teda montoval, prvotridni makac, 1,5 dne se nezastavil, nepil, skoro nejed a makal a makal, dokonce vyresil i věc spatnyho zamereni te firmy, borec . A pak, když se to podělalo, mi majitel, kterej si ho najima na praci říká, ze nejsem jedinej, ze svoje soukromy ksefty ojebava a topi se v dluzuich ?? Takovej fachman ?? NECHAPU !!
Nakonec ho zavreli pro podvod, takze jsem vlastne stastnej, ze mi dluzi JEN 3 000 Kč, který jsem pustil z hlavy.

A muzes mi rict, jak smlouva osetri vychcanky ?

Ano je to podlozeny a to pisemne, ale co z toho budu mit ja ? Ve vysledku jsem stejne bez penez, odvedene práce a materialu, musim sehnat jiného ( peníze, materiál a zaplatit praci ) a s timhle zmrdem se soudit. Nikomu neberu iluze, ale delam u soudu a bohužel vim, jaka je vymahatelnost prava u nas, je to vysmech. 10 let se soudit a pak mi ten zmrt bude platit 300 Kč / mesicne . Neee diky, to mu radeji rozbiju hubu a alespoň si ulevim.

Jak sem dělal třebas v Praze tak smlouva byla na dny, pak následovaly sankce, v Ostravě jsme měli třebas 3 dny, na komplet zhotovení díla. A to jsme si nemohli dovolit posrat. Ale je řemeslník a řemeslník, to je fakt.

Jinak za řemeslníka mluví jen jeho práce, reference. Jednou něco posereš a už si neškrtneš.