Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aky je rozdiel s rele s paticou a bez patice

Zdravim,
staviam si vodikovy generator do auta, riseim teraz el. cast. Vo vacsine navodou je na spinanie pouzivane rele. Chcem sa spytat aky je rozdiel s rele s paticou a bez patice. Kupil som bez patice a nie som si isty ako ho spravne zapojit (mozem napisat presny typ ak to pomoze).
Elektrika mi moc nejde, tak za pomoc dakujem
Změna předmětu, původně: relé (Kurt)

drobná poznámka:

1. celý nápad má jednu chybku, energetická bilancia:

- koľko energie je potrebné na elektrolytický rozklad vody, pre účel získania vodíku ?
- koľko energie sa získa spálením vodíka ?

neviem aké sú tie čísla a nemám chuť to hľadať, jedno je isté, viac energie vynaložíš ako získaš, ak by to bolo opačne energetický problém ľudstva by neexistoval

2. koľko energie je schopný dodať alternátor ? cca 1,5 -2,5 KWatt

- pripustme že energetická účinnosť procesu elektrolytický rozklad na vodík - jeho spálenie, bude utopických 100%, samozrejme že nie je, no keďže neviem koľko je, som veľkorysý ....
tak energetický prínos vodíku je 1,5 -2,5 KWatt mínus účinnosť premeny energie samotným motorom, ktorý je u moderných spaľovacích motorv cca 35-40 %, mínus účinnosť premeny mechanickej energie na elektrickú alternátorm, ktorá je cca 80% u malých alternátorov, učinnosť 0,4 x učinnosť 0,8 = účinnosť 0,32

výsledkom by bolo: odoberieš napr 2,5 KW výkonu motoru aby si získal 1 KW energie z vodíka

výborný stroj, pre ropné spoločnosti ....

... :puff:

celkovo sa spotreba znizuje to je dokazane uz X ludmi

jo, protože ______ kterej to postaví, nemá dost soudnosti k tomu, aby přiznal, že je to k ničemu ;-)

ty z elektriky ziskas palivo ktore ma ucrcite vacsiu energeticku ucinost ako si zoberu elektrody

Ee, zkus si nejdřív přečíst o zákonu zachování energie a účinnosti. Když si to chceš vyzkoušet tvoje věc, ale věř, že je to fyzikální nesmysl.

Motorem vyrobíš z benzínu elektřinu, už tady je to hrozné plýtvání, 30% účinnost motor, kolem 70% alternátor. Tj. spálením benzínu získáš JEN cca 20% (při nejlepším 30%) původní energie benzínu, ale bude z ní elektřina. Ty tu elektřinu vezmeš a vyrobíš z ní elektrolízou s účinností cca 40% opět spalitelný produkt.

Prostě nelze vzít jednu energii a vyrobit z ní více. To by lidstvo nepotřebovalo elektrárny ;-).

Nejde o perpetum mobile

Ano nejde, perpetum mobile vytvoří stejné množství energie, jako potřebuje. Už to je nereálné, ty ovšem stavíš zařízení, které vezme jednu energii a (ne)vyrobí ji z této ještě více, než samo spotřebuje. To ti přijde ovšem normální. Smutné :-(

Ale stav si, kdo si hraje nezlobí :-).

Ano, nejedná se o perpetum mobile, protože se otevřeně přiznává, že to udělátko spotřebovává vodu, kterou rozkládá na spalitelný produkt a je ji zase potřeba do systému dodat. Voda je ale (zatím) o něco levnější, než ropa ;-).
Nicméně - účinnost celého zařízení (motor-výrobník-motor:mechanická energie z části pro výrobu elektřiny, z části pro pohyb auta) bude asi opravdu v nejlepším případě na hraně efektivity.
Pokud tazatele vede touha po poznání,lze to pochopit a radou podpořit. Pokud je ale veden snahou o levný dopravní prostředek, je jeho snaha /jemně řečeno/ "krok stranou". :.(
Nás ještě učili ve škole a není to tak dávno - bratru jen 40 let, že tepelná čerpadla jsou pro vytápění utopie, protože tohle drahé zařízení má reálnou účinnost asi 1:3 a při ceně za 1kWh 0,07 Kčs se nikdy nezaplatí. A kde jsou tyhle výpočty dneska? :-)
P.S.: Rád bych viděl alternátor 2,5kW, který se dá ještě vměstnat pod kapotu moderního motoru... :-(

Ano využil se fakt prebytku tepelné energie pocházejíci ze spalováni uhlovodíkových paliv. K navýšení výkonu dojde dvema faktory, napred promena vody v páru, tento jev doprovázi objemová expanze, co je u spalovacích motorú kladný jev a následne tepelný rozklad na složky, tedy vodík a kyslík co vytvorí výbušnou smes, to se taky hodí k zvýšení výkonu.

Má to iba jeden háček, motory nemají rády exposivni horení s moc vysokou rychlostí horení a vodík s kyslíkem reaguje práve takto, likviduje to ojnice a ložiska, proto toto zvýšení vykonu bylo vždy užívano jenom na velice krátkou dobu.

... :puff: