Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem meřič tepla

Dobrý den,minulý rok 2013 jsme vůbec netopili.letos od 1.1.2014 topení taky vypnuté a přitom na měřáku máme 49.je to po tom co problikne datum 31.12 tak by to měla být aktuální spotřeba.Nechápu,když je topení vypnuté.Měřák MÁME CALORIC 5 davali ho před rokem.Díky moc za vysvětlení.

Niky, pokuď se při vypnutém topení načítá jeden měřák a ostatní ne, je to na reklamaci měřáku. Druhá možnost je ta, že místnost se zmíněným měřákem je extrémně ochlazovaná. Pokud máš totiž termostatický ventil u radiátoru, tak ten nejde úplně uzavřít, ale udržuje v místnosti teplotu cca 5 - 8 stupňů nad nulou (tzv. ochrana před mrazem). Pokud máš třeba, jak píšeš, otevřenou ventilačku, tak se Ti v krátkých intervalech otvírá ventil a pouští teplou vodu do radiátoru (a měřák připočítává). Musela bys mít přívodní trubku do radiátoru stále na omak studenou a potom je to fakt špatný měřák.