Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jde nějak nabarvit nerez?

zdravím, koupil jsem si nerezovou stříšku na komín. Střechu mám černou. chci se zeptat jde nějak nčím natřít, nastříkat nerez? aby to tak nevypadalo jak pěst na oko :-)
ja mám nějakou černou barvu ve spreji, ale nevím jestli to chytí, nesleze deštěm apod....nemáte nějaké rady, zkušenosti? díky moc

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nerezových materiálů je spoustu druhů. Nejhojněji používaná potravinářská nerez 1.4301 ze které se d…
mates444 07.01.2014 18:59
mates444
Dovolím si odbočit od tazatelova dotazu. Zdá se, že se vyznáte. Zmiňujete nežádoucí chemii na nerezu…
Nerez 08.01.2014 12:37
Nerez
Zaběhněte někam kde svařují nerez tigem ať Vám odlijí trochu pasivační pasty a pak v gumových rukavi…
Skipi 08.01.2014 13:49
Skipi
Trvalé změny z přehrátí to nejsou (viz dotaz níže od Kejki). Vám díky za radu! Proč ty rukavice? Jak…
Anti Tablet 09.01.2014 15:08
Anti Tablet
Je to celkem dost dryják, protože to obsahuje kyselinu dusičnou a fluorovodíkovou, která je extrémně… poslední
martas38 10.01.2014 22:33
martas38

Nerezových materiálů je spoustu druhů. Nejhojněji používaná potravinářská nerez 1.4301 ze které se dělají např. dřezy vydrží venku bez koroze velmi dlouho. Rez může chytit třeba u svárů. Svařování nerezi chce svoje. Po svařování vznikne vrstvička která je více porézní a má menší obsah chromu, kterou je dobré ošetřit mořící pastou, aby se zabránilo budoucí korozi. Mořící pasta odstraní i nežádoucí zabarvení kolem sváru.
Rez se objeví i po kontaktu s normální ocelí, například pokud do plechu bedeme bušit kladivem. Nerazaví však samotný nerezový materiál, ale stopy materiálu z kladiva. Stejně tak třeba po práci s drátěným kartáčem.
Potravinářská nerez, pokud je dobře ošetřená a nepřijde do kontaktu s chemií vás rozhodně přežije :)
Rez se objeví taky při kontaktu se solí, třeba při solení chodníků. V takovém případě je lepší použít zmiňovanu chemickou nerez 1.4571 nebo třeba 1.4404 která je někdy názývaná také chirurgická.
To že je 1.4301 ta úplně nejhorší a taky nejlevnější legovaná ocel je nesmysl. Stejně tak, že má nejnižší obsah chromu a molybdenu jak tu někdo napsal. Některé feritické nerezové oceli jsou na rez ještě náchylnější.
Prodávám nerez, tak trošku vím o čem mluvím ;)

Dovolím si odbočit od tazatelova dotazu. Zdá se, že se vyznáte. Zmiňujete nežádoucí chemii na nerezu.
Otázka zní: Jak vyčistit zašlé nerez hrnce? Např. "papiňák". Hospodyňky to mnohdy drhnou vším možným mechanicky i chemicky a stejně jsou stěny potažené "tmavými mapami filmu". Tuším, že to bývá nerez ocel 18/10. Zdá se, že tomu škodí i běžné solení potravin na začátku vaření. Lépe asi dosolovat později. Jak tedy nerez nádobí vypulírovat do stavu novoty?

Zaběhněte někam kde svařují nerez tigem ať Vám odlijí trochu pasivační pasty a pak v gumových rukavicích potřít a za půl hoďky dokonale umýt jarem. Mechanicky by to šlo vatičkou na čištění spojů měděných topenářských trubek, koupíte ve vodo-topo instalatérských obchodech.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru