jde nějak nabarvit nerez?
zdravím, koupil jsem si nerezovou stříšku na komín. Střechu mám černou. chci se zeptat jde nějak nčím natřít, nastříkat nerez? aby to tak nevypadalo jak pěst na oko
ja mám nějakou černou barvu ve spreji, ale nevím jestli to chytí, nesleze deštěm apod....nemáte nějaké rady, zkušenosti? díky moc
Bylo škoda, dělat stříšku z antikora, stačil kus normálního pozinku nebo černý plech. Zbytečně drahá, když jí chceš nabarvit. Mělo by na tom držet všechno na kov, Hammerite - nebo spíš doporučuji Alkyton. Zbytečnost je v tom, že barvy chrání před rezem něco, co nezrezaví .
Preco skoda ? Ved ta strieska vydrzi viac ako cela strecha :D Inak mne na nerezi v pohode drzia bezne farby na kov. Dokedy, to neviem, ale aj ked sa osupu, tak material podtym nezkoroduje. Potom sa to len pretrie. Ja myslim, ze ak to dobre odmastnis a pravis aspon 2 vrstvy, tak to podrzi.
Rce: tos asi moc nerezů neviděl. Klasický nerez, který se používá na podobné zámečnické práce zrezne úplně v pohodě, i když dýl než obyč.plech, ale nevydrží ani tolik, co pozink, takže nátěr je rozhodně vhodný. Stačí řádně odmastit a použít klasické barvy na kov. Doporučuju syntetické, ale ve své podstatě je to věcí majitele.
Jediný nerez, který opravdu vydrží je potravinářský, ale ten je tolikanásobně dražší, že pochybuju, že by z něj někdo dělal stříšku na komín, vyšla by dráž než celý komín.
Ladaadaldo, tys tomu dal na pr...
Potravina (1.4301) je ta úplně nejhorší a taky nejlevnější legovaná ocel(nejnižší obsah chromu a molybdenu) a komínů přežije určitě několik.
Co se týká reznutí legovaných ocelí (nerezu), tak to je velice obsáhlá tématika které se věnuji několik let, ale zjednodušeně v normálním prostředí za bězných atmosférických podmínek uzemněm proti bludným proudům na věky.
On se nerez natírá ne proto aby se ochránil prěd korozí, sám si na povrchu časem vytvoří pasivační vrstvu. Ale řekl bych, že je to jednak ochrana před odlesky ze slunce a jednak lesklá věc na střeše není také nic moc estetická.
Nerez, který nevydrží ani jako pozink? To bude asi nějaký z Číny ne?
Před časem jsem potřeboval něco vyrobit z nerezu, tak jsem navštívil firmu, která se zabývá zakázkovou výrobou z nerezu. Když jsem se zeptal, z jakého materiálu to bude vhodné, tak mi řekli že "potravinářský bude dobrý". Řekl jsem jim, že na to nemám velké nároky, že potravinářský bude zbytečně drahý.
Řekli mi že jsem na omylu, že právě potravinářský je nejlevnější. Nejdražší jsou nerezy pro použití v prostředí chemického vlivu.
Jinak k dotazu. Jestli dobře chápu, tak se jedná o stříšku nad výdechem komínu?
V tom případě jediné co tam může vydržet, je silikonová barva.
Koukám, že mě s tím vysvětlením potravinářského nerezu Skipi předešel chjo
Ano, máš pravdu, nerezi do chemického průmyslu jsou opravdu mnohem kvalitnější, ale člověk, který tvrdí, že nerez nikdy nezrezne ví evidentně o nerezu úplný h....o. Nerez neznamená, že to nezrezne, ale že je proti korozi odolnější. Ovšem zase záleží na kvalitě a druhu. Pochybuju, že by někdo dělal stříšku na komín z čehokoli dražšího, co by vydrželo na věky. Ochrana proti povětrnostním vlivům je tady na místě, ať si píšete, co chcete. Možná by bylo vhodné občas vystrčit hlavu z knih a mrknout kapku do praxe.
Chlape, ty mi dáváš zabrat, co já vyfoukal argonu tys asi ani vzduchu nenadýchal. Ale nechme to být, je to o ničem.
Jo, ani emerikanci nenatierali, též blbí :) http://en.wikipedia.org/wiki/File:St_Louis_night_e xpblend_cropped.jpg A uz to tam je 50rokov. Samozrejme su tam naznaky hrdze, ale "experti" tvrdili ze to je len kozmeticky problem, ne strukturalny. Ten nastane za veeelmi dlho. Zevraj. Takze neco z nerezu je pre jedneho cloveka na cely jeho zivot. Ale natret si to samozrejme moze.
K vašim odpovědím. Existuje jednoduchý trik jak zjistit kvalitu nerezu. Vemte magnet a pokud se přichití jedná se o meně kvalitní nerez která vám určitě udělá patinu a méně vydrží.
Tak tohle je taky pěkná kravina. Nemagnetický nerez může být kvalitní i nekvalitní stejně jako klasický. Magnetizace nemá se složením nerezu nic společného, co se kvality týče.
Určitě bych nenatíral. Spíš bych se poohlédl po spreji (měděný lak ve spreji Wurth)
Dokonale odmastit a stříknout slabou vrstvičku.
zdravím
ja mám doma lak ve spreji od PRISMA COLOR ACRYL - schwarz mat
mohl bych použít tento sprej?
Těžko radit, snad jen pokusně stříknout na stejný materiál a počkat jestli se časem nebude odlupovat.
Jediný za který se můžu zaručit je právě měděný sprej perfekt co nabízel nějaký dealer od Wurta. Ten zatím drží tuším 7. rokem na nerezové kapličce kterou chtěl zákazník stříknout aby vypadala jako (dražší) měděná.
https://katalog.wuerth.cz/katalog/med-ve-spreji-pe rfect-400ml-0893114118039-12/
A co tak černou barvou na grily, kotle, radiátory, kamna: odkaz
Asi je také otázka co je to za kotel, čím topíš a jaká teplota by mohla být u nerezové stříšky.
Nerezových materiálů je spoustu druhů. Nejhojněji používaná potravinářská nerez 1.4301 ze které se dělají např. dřezy vydrží venku bez koroze velmi dlouho. Rez může chytit třeba u svárů. Svařování nerezi chce svoje. Po svařování vznikne vrstvička která je více porézní a má menší obsah chromu, kterou je dobré ošetřit mořící pastou, aby se zabránilo budoucí korozi. Mořící pasta odstraní i nežádoucí zabarvení kolem sváru.
Rez se objeví i po kontaktu s normální ocelí, například pokud do plechu bedeme bušit kladivem. Nerazaví však samotný nerezový materiál, ale stopy materiálu z kladiva. Stejně tak třeba po práci s drátěným kartáčem.
Potravinářská nerez, pokud je dobře ošetřená a nepřijde do kontaktu s chemií vás rozhodně přežije :)
Rez se objeví taky při kontaktu se solí, třeba při solení chodníků. V takovém případě je lepší použít zmiňovanu chemickou nerez 1.4571 nebo třeba 1.4404 která je někdy názývaná také chirurgická.
To že je 1.4301 ta úplně nejhorší a taky nejlevnější legovaná ocel je nesmysl. Stejně tak, že má nejnižší obsah chromu a molybdenu jak tu někdo napsal. Některé feritické nerezové oceli jsou na rez ještě náchylnější.
Prodávám nerez, tak trošku vím o čem mluvím ;)
Dovolím si odbočit od tazatelova dotazu. Zdá se, že se vyznáte. Zmiňujete nežádoucí chemii na nerezu.
Otázka zní: Jak vyčistit zašlé nerez hrnce? Např. "papiňák". Hospodyňky to mnohdy drhnou vším možným mechanicky i chemicky a stejně jsou stěny potažené "tmavými mapami filmu". Tuším, že to bývá nerez ocel 18/10. Zdá se, že tomu škodí i běžné solení potravin na začátku vaření. Lépe asi dosolovat později. Jak tedy nerez nádobí vypulírovat do stavu novoty?
Zaběhněte někam kde svařují nerez tigem ať Vám odlijí trochu pasivační pasty a pak v gumových rukavicích potřít a za půl hoďky dokonale umýt jarem. Mechanicky by to šlo vatičkou na čištění spojů měděných topenářských trubek, koupíte ve vodo-topo instalatérských obchodech.
Trvalé změny z přehrátí to nejsou (viz dotaz níže od Kejki).
Vám díky za radu! Proč ty rukavice? Jak velký driák je pasivační pasta? Je to žíravina?
Ano je to žíravina, Pokud ji seženete, dejte pozor na leštěné nebo broušené povrchy nerezu ať si nepokazíte vzhled. Nejlépe vyzkoušet na nějakém špatně viditelném místě. Pokud si jen kápnete na nehet tak v místě kápnutí zežloutne a budete muset počkat až nehet odroste. Proto bych se raději přikláněl k té vatičce na měď pokud to nejde nerezovou drátěnkou.
Je to celkem dost dryják, protože to obsahuje kyselinu dusičnou a fluorovodíkovou, která je extrémně nebezpečnej dryják.
A nejsou to trvalé změny z přehřátí?
a co byste řekl nátěru podle níže uvedené url adresy. není drahá a na žlabech u roubenky ji mám už několik let a drží perfektně. já mám měděnou, ale jsou i jiné.
http://www.amazon.de/98EUR-Krautol-Metalldekor-Eff ektlack-Kupfer/dp/B004FULV9U/ref=pd_sim_sbs_diy_1