Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zavirac dveri na WC

Zdravim,
v nasem malem byte mame bohuzel takovou "blbou" kombinaci dveri, ze kdyz nekdo nedovre dvere na WC, tak ty se sami postupne otevrou a kdyz pak nekdo vchazi do bytu vchodovymi dvermi, tak mu tam ty otevrene dvere na WC prekazi - do bytu se dostane, ale vetsinou triskne vchodovymi dvermi do tech zachodovych a od kliky uz je na nich "vyzvejkany" slusny zasek. Leze nam to na nervy vsem, v podstate ten kdo prijde, ten sprdne ty co tam jsou, proc to nezaviraji, nicmene se nam to stava vsem.

Chtel bych nejak technicky vyresit ty samootevirajici se WC dvere (jsou to takove ty papirove dvere z 60 let - kostra z list a pres to sololit nebo tak neco). Samozrejme, asi by se tam dalo dat BRANO, to me jiste napadlo, nicmene, rikal jsem si, ze treba ma nekdo nejaky figl, trik, proste neco, co me nenapadlo.. Nema ? Ono to BRANO mi na dverich od WC pripada ze bude takovy divny...

Diky

loading...

tak ty se sami postupne otevrou

Futro není tak svisle jak by mělo být. Možná by šlo odehnout panty, jsou li vařené a dostat dveře to do svislice, ovšem zase vznikne mezera mezi dveřmi a futrem, nehledě k nebezpečí ulomení pantu od futra nebo šprajcování křídla o futro.

triskne vchodovymi dvermi do tech zachodovych

buď to kreslil diletant, nebo je to opravdu malý byt.
Brano by šlo nahradit několika očky, šňůrou a závažím které by běhalo svisle podél futra a které by dveře přivřelo. Je to jiný typ opičárny než brano.

je to typovy byt ze 60 let, dosti rozsireny. ale souhlasim, vymyslet to takhle musel leda nejakej tydyt. asi to jinak neslo, nevim.
ocko se snurkou a zavazim je sice zajimave, ale to mi prijde jako jeste vetsi hruza, navic tam pak neni zadny zpomalovac a tak by to navic jeste pekne triskalo (to by byla draha urcite na me moc mila, az bych tim vzbudil cerstve uspany mimino ;-)

nasel jsem ale tohle http://www.kovopolotovary.cz/zavirac-dveri-vrat-a- branek-pruzinovy-fm-088a-pozinkovany-d5683.htm a to by asi slo. nekde to okouknu. je otazka jestli to nebude taky triskat. pak jedine to brano a nebo zkusis pridat takovy ty tlumice na kuchynsky skrinky. a pak hura do nejak souteze s nejvic vytunenejma zachodovejma dverma na svete :-)

Existuje ještě triviálnější řešení. Vybrušuje se úkos v jednom závěsu dveří a protikusu, aby držely dveře zavřené. Prostě pak mají otevírání do kopce.
A ještě by šlo nasypat do pantu trochu písku :-D

noo, ja jsem sice "promovany inzenyr, sinus kosinus deskriptiva" a predstavivost jsem si az do ted myslel, ze mam docela dobrou, ale at se snazim jak se snazim, nejak mi to nejde do hlavy jak je to s tim ukosem mysleno - ono, moje mama (taky inzenyrka ;-) vzdycky rikala "lidi mluvi, inzenyri si to nakresli" - nebyl by nejaky obrazek nebo trosicku podrobnejsi popis tohohle reseni?
ten pisek predpokladam ze je forek, i kdyz i tady jsem se, musim se priznat, malinko ztratil..
omlouvam se, jsem asi trosku natvrdly

Sakryš, mám matný dojem, že jsem se s tím někde setkal, byly nějak šikmo seříznuté ty "trubičky" pantů, takže při otevírání se křídlo o kousek vysouvalo nahoru a vlastní vahou se pak přivíralo. Nějaký kutilský koutek ve starém VTM to byl či čo. Třeba se kejki dovyjádří.

jo, to bych uz asi teoreticky chapal, jenze, tim bych v zavrene poloze posunul dvere ponekud dolu ne? navic se musi opravdu zbrousit obe strany, cili i ta se zavesem. na tom futru se to podle me musi delat pekne blbe. jinak myslenka je to urcite prima, libi se mi to, neco takoveho jsem prave hledal. jen nevim jak to zrealizovat. mozna to obrousit na dverich a pak udelat nejakou "zbrousenou" podlozku a tu pak nejak heftnout na ten zaves, asi prilepit. mozna to zkusim, je to vyzva ;-)

na tom futru se to podle me musi delat pekne blbe.

On ten čep z toho jde (mizerně) vyndat (vyrazit) a zbude jen pouzdro. A při tom zavřeném stavu to podrží ve správné výšce či spíš nížce "špička" onoho čepu, aby to nekleslo níž. Asi. Teď jsem čuměl na dveře a vypadal jak jogín v transu jak mi chabá představivost pracovala.:-)

nojo, jenze kdyby to drzela ve spravny vyssce spicka toho cepu, tak by se zrejme ztratilo to co chceme a to je prave to, aby to prave niz kleslo, nebot prave tim, ze to je v zavrenem stavu niz nez v otevrenem to samo chce byt zavrene, protoze to samo chce vlastni vahou klesnou a tim se to otaci do zavreneho stavu, rekl bych ne? Mylim se?

nehledam zadnou komplikaci, ale chci se jim vyhnout - samozrejme mi prislo blbost, aby to viselo na spicce toho cepu. nicmene zbrousim li pouzdro jednoho cepu, musim zcela zakonite zbrousit pouzdra vsech cepu, jinak sice jeden cep budu mit zbrouseny, ale stejne to bude viset vyskove na tech ostatnich pouzdrech osttanich cepu a tim padem co cele nebude fungovat. aby to fuungovalo, musi se cele dvere samozrejme v zavrene poloze dostat nize, aby pri otevirani mohli byt tim excentrickym zbrousenim pouzdra cepu tlaceny vzhuru a tim padem mely pak tendenci se samospadem zavirat.
znamena to tedy zbrousit vsechny 3 panty a podriznout dvere - to jako ma byt trivialni vec? nez se pustim do takovyhdle generelnich a nevratnych zmen na dverich, tak proste chci vedet, ze to pujde.
Jsem v jadru linej clovek a nez neco delam, klidne o tom budu par dni premyslet, nez to pak sestnactkrat predelavat..

takže pak na sebe budou řvát nejen, když někdo přijde vchodovými dveřmi, ale trvale :-D

To už bych tam raději lípnul na dveře blbej neodymovovej magnet co dveře k furům přilípne (za předpokladu, že jsou ocelové, jestli ne, tak to chce ještě plíšek :-)), aby i nedozavřený dvěře aspoň drželi u futra, byť ne zavřený. Tipuju z popisu, že za sebou zavíráte, ale nedozavřete na kliku. Tohle by bylo relativně jednoduchý řešení.

deti, deti - to deti zapominaji vetsinou zavirat, nebo proste nedovrou. samozrejme je muzu pucovat a pucovat, jen nevim jestli pak krome nedovirajicich se dveri nebudu mit jeste doma naprdly deti ;-)aby to zapadlo tak se musi dvere dovrit uplne. ono, kdyz se s nima triskne, tak se dovrou - kdyz ja jsem takovej netolerak - triskani mi taky vadi... ;-)

nie su tie dvere v zavreterj polohe "napruzene"? To by mohlo byt napr. aj kvoli moc hloboko zaskrutkovanym pantom. Druha vec je mozne opilnikovat dieru pre zapadku tak, aby proste zapadla aj vtedy ked clovek zatvori dvere len jemne, ze nemusi tlacit do dveri aby sa zavreli. To len ako taky navrh, bez garancie uspechu :)

Složitě to umí vymyslet i inženýr, jednoduše je to ale fuška, co? :-) No jo, nacpěte tam elektriku, dejte zálohový zdroje, složte to ze stovek integrovanejch součástek... Proč to ale "předci" vymysleli z tří součástek a maká to sto let bez poruchy? :-)
Funkce a konstrukce:
Na dveřích a zárubni jsou umístěny držáčky 1 a 2,které mají v protilehlých ploškách vytvořen "důlek". Osa důlků je mírně šikmá oproti ose pantů(která je svislá). Mezi důlky je volně vložena tyčka 3 s takovou délkou, aby při zavřených dveřích nevypadla. Při otvírání dveří dojde k "příčení" osy pantů a osy tyčky 3, čímž se dveřní křídlo v pantech nadzvedne. Při plném otevření dveří (180°) je osa tyčky 3 svislá, dveře se tedy nezavírají, ale při jakémkoliv menším úhlu otevření je osa přikloněna tak, že dveře nadzvednuté v pantech se mají snahu zavírat silou, která odpovídá momentálnímu úhlu otevření (tedy sklonu osy tyčky 3) a váze dveřního křídla. Tato síla je nejmenší v úplném uzavření dveří, kdy váha dveří již nespočívá na tyčce 3, ale na pantech. Dveře tedy při malém otevření nebouchají, pouze pak nemají energii k úplnému zapadnutí zámku - jen se přivřou na dotek k zárubni.

predne - tu narazku na inzenyra jsem nejak nepochopil, ja sam "inzenyr" prave hledam reseni jednoduche a ne slozite, jak je jiste patrno.
v kazdem pripade tohle reseni je pri nejmensim teoreticky velmi zajimave, ted ovsem jak prevest teorii do praxe. Zajimalo by mne, jestli se tohle vyse popsane reseni da nekde koupit hotove a nebo si ho musim nejak ukutit. Pak to zase tak uplne trivialni neni - chce to nejaky ten material pokoupit, nejakou tu dilnicku s vybavenim na praci s kovy, mozna i svarecku, pak tomu dat nejakou povrchou upravu, no nejakou tu hodinku to zabere tohle "jednoduchy reseni predku".
Prepokladam ze ta miska 2 by se musela nejspis na ocelove futro privarit, nebo mozna by se na ni dal navarit vrut do plechu a zaroubovala by se tam jen. Musela by ale kazdopadne byt dost natesno na futru, aby neprekazela pri otevirani dveri. tim padem by ale tycka prechazela podle mne pres hranu dveri tak, ze by se v te hrane musel pro ni vyrobit zlabek, do ktereho by zapadla pri uplnem zavreni dveri.
Videls to nekdy v realu? Docela by me to zajimalo.. nejaka fotecka?

Diky

Předně musím vysvětlit tu svoji "narážku na inginiera" :-) : Celý svůj, dnes již dlouhý a nezdárný, život opravuji různá (převážně elektro) technická zařízení. Samozřejmě jsem se profesně setkal i s mnoha konstruktéry - lidmi s různými tituly před i za jménem, ale jenom asi tří z nich si opravdu hluboce vážím pro jejich schopnosti v dané oblasti. Mnohem častější je ale moje setkávání s technickými řešeními, která zjednodušují práci konstruktéra, na úkor ceny a spolehlivosti zařízení. Pokud patříte k těm několika, jež byť jsouce otitulováni, snaží se o optimální řešení technické, bez ohledu na vlastní pohodlnost, mám z toho upřímnou radost a současně mne mrzí, pokud právě Vy jste si ke své osobě vztáhl tuto moji, možná trochu jízlivou, poznámku. (Já si dovedu představit sešikmení dosedací plochy pantů docela snadno, ikdyž se mi z hlediska opotřebení nelíbí dosti namáhaná třecí plocha...)
Jo, a fotečku starých, těžkých vchodových dveří, které by snad ani žádný "péro" nezavřelo a přesto na principu "tyčky mezi křídlem a futrem" pracují minimálně od roku 1920 dodnes s tím, že v roce 1987 byl proveden "servisní zásah", spočívající ve výměně "tyčky" (z obyčejné "hlazenky"), jež se opotřebovala a nedovírala dveře, vložím pro zábavu a poučení zdejšího čtenářstva, příležitostně. Přeji hezký den :-) .

asi tam dam to normalni brano. system snur a kladek a petky s piskem by si mohl domu dat fakt jenom nejakej zapalenej kutil bez kousku estetickyho citeni, rekl bych. a ze bych chtel v podlaze vysekavat 6 cm hlubou diru na podlahovy zavirac to asi taky nechci. uprimne, nechci kvuli nedovirajicim se dverim rekonstruovat pulku bytu, sekat podlahu, predelavat dvere na posuvny a buhvi co jeste. chtel jsem jenom nejak jednoduse, levne a samozrejme pokud mozno s minimalnim usilim, idealne uplne bez prace ;-) docilit toho, aby se sami neotevirali. Napadu je tu uz dost, neco si z toho urcite vyberu, dekuju moc vsem prispevatelum!

PET s pískem byla spíš srandička. Ten podlahový zavírač je v panelové podlaze s dobrým kangem práce na půl hoďky, akorát sousedi myslí, že barák spadne. IMHO bych tam dal to pastorkové Brano, je lehké, malé (pozor, prodávají se rozdělené podle váhy dveří) a moc nestojí.

jojo, uz jsem na nej koukal, Brano P100/11 - stoji to nejakych bratru 1300,- (maj to i levnejc, ale pak zas doprava stoji dve stovky) nevim jestli je to kategorie "moc to nestoji" ale samozrejme, kdyz clovek neco chce tak na nejakou tu kacku nekouka ze jo.

ted me jeste napadlo to co se mi uz mnohokrat vyplatilo - kdyz neco shanis, podivej se na nemeckej amazon - obycejne je to tam levnejsi a i doprava z nemecka je casto bud zdarma a nebo polovicni nez z celakovic do prahy ;-) s reklamacema mam u nich jen tu nejlepsi zkusenost, takze hura...

tohle vypada docela dobre a nenapadne co ?

http://www.amazon.de/clip-close-der-patentierte-Mi nit%C3%BCrschlie%C3%9Fer-silber/dp/B0015XQDZW/ref= sr_1_2?ie=UTF8&qid=1380115062&sr=8-2&keywords=t%C3 %BCrschlie%C3%9Fer&tag=fczbkkcom01-21

jdu hledat dal...

nevim. jsou to stara futra a ty zavesy z toho tak nejak trci ruzne daleko, rekl bych ze nahore o neco vic ven nez dole, coz je asi ten zasadni problem. nejspis bych je asi musel uriznout a znovu navarit (coz se mi zrovna v byte delat nechce, zvlast kdyz bych je pak musel znova natirat). dvere taky nemaji panty stelovaci, i dvere jsou stare. i dvere ale nove kupovat nechci.

a nebo ceckovy zavesy, to by bylo navic takovy prima retro a jeste bysme si mohli hodit caru :-)
u nas bohuzel zasuvny system neni resitelny, protoze jaksi neni kam zasouvat, bud by dvere museli vyjet az na chodbu (barakovou) a nebo do koupelny. to by lidi koukali - jdou si tak klidne po schodech a najednou jim do cesty vyjedou nejaky zachodovy dvere :-)

Mal som doma obdobnu situaciu s tym, ze dvere sme sice zatvarat nezabudali, ale ked mal maly 2 roky zamkol sa tam, kluc vytiahol a potom zacal revat.
Trvali mi asi 30min kym som dvere vypacil, medzitym stihol odmotat cez hajzliak a nahadzat ho do zachodu lebo sa tam nudil (v prestavkach medzi placom) a kedze dvere mali problem so zatvaranim uz predtym vysadil som ich a mam tam harmonikove. Ich nevyhoda je, ze robia pomerne velky buchot pri otvarani a zatvarani a v noci ked je prievan vydavaju ducharske zvuky sem tam akoby bol niekto v byte. Za tie roky som si na to, ale uz zvykol;o).

Měl jsem tenhle problém taky. Kocour měl hajzlík v hajzlíku a bylo potřeba aby byly dveře zmíněného přivřené, právě aby do nich nemlátily vchodové dveře, ale nikoliv zaklapnuté - kocour kliku nějak nezvládal. Na křídlo dveří jsem připínákem připevnil kousek ploché gumy do tepláků, druhý konec jistil háček na obrazy do omítky vedle pantů. Aby křídlo dveří nekřápalo a nedej bože se nezaklapla střelka kliky, do spáry zárubně u pantu jsem nalepil kousek molitanu. Předpětí gumy a sílu molitanu nutno vyzkoušet. Řešení má výhodu, že pokud nechceme se zbytkem rodiny sdílet závěr trávicího procesu, není problém dveře úplně zavřít.
Kocour už je nebožtík, ale popsané zařízení funguje doteď.

tak nakonec zvitezila lenost a zakoupil jsem s8ci1l (potreboval jsem jeste nejake dalsi veci, tak to ani na postovnem nijak moc nepribralo). Vcera to prislo, staci to jen nasadit + dva vrutiky zeshora a funguje jak vino. u nas se da koupit taky, ale cena je o neco vyssi (1j6hA2). je to malinky, bily - takze to splyva s dvermi a je to v rohu, takze to zkratka nijak nerusi. a je to bez prace ;-)