Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noční/levnější proud

Zdravim, noční/levnějěí proud je ten samý jako klasický?

Jde mi o to zda to nemá nějakej svůj vlastní okruh.Máme bojler na noční proud, přestal chodit.

Zásuvka bojleru na zkoušečku nereagujenejde do ní proud.

tak jsem to přepojil přes vypínač a k zásuvce na 400V a bojler jde, jen ho musím zapínat vypínačem ale nevím od kdy do kdy a jestli to vůbec k něčemu(jde mi o ten noční proud abych neohříval vodu draze.

Přikládám schéma zapojení.

Jestliže jste zapojil bojler podle Vámi uvedeného nákresu, je následující rada určena již jiným majitelům, kteří mají ještě topné těleso v pořádku :-), protože jste jej zapojil mezi dvě fáze, tedy na 400V a těleso je už po krátké době provozu druhotnou surovinou.

1) Dotazem na ČEZ zjistíte, kdy Vám jde levný proud
2) V uvedeném čase zkontrolujte, jestli elektroměr opravdu přepnul na levný tarif, tedy zda šipka na mechanickém přístroji ukazuje na počítadlo II, nebo LED kontrolka, či šipka na displeji elektronického elektroměru ukazuje na T2. Pokud tomu tak je, zkontrolujte zda je sepnutý stykač nočního proudu, tedy zda na dvou svorkách jeho cívky lze naměřit napětí 220V.
3) Pokud je na cívce pouze fáze, ale ne nulák, je vada na dálkovém ovladači nočního proudu - řeší ČEZ. Pokud lze na těchto dvou svorkách naměřit napětí a stykač přesto nepřevádí proud z přívodu kontaktů do vývodu, je vadný.

Špatně zapojený? to není.

2 dny stim ohřívám vodu a bojler neshořel nebo něco, jen musim chodit zapínat/vypínat proud.

220/230 V je snad jedna fáze kostra a nulák ne?
380/400 V jsou 2 fáze kostra a nulák ne?

Na to se právě ptám: jestli když jsem to odpojil s tý původní zásuvky bojleru kde to bylo určitě na noční proud jestli je jen v tý jedný zásuvce nebo když ten noční proud zapnou tak jestli chodí ve všech zásuvkách v celým baráku nebo to má svůj nějakej okruh?

ten Váš postup zkusím za ten děkuji a popř to zapojim zpátky do původní zásuvky, jestli teda bude odpověď na odstavec výše záporná.

takže to přepojovat do tý původní zásuvky nemusím, nechám vypínač v poloze ON a mám zkusit rovnou popsaný postup od kolegy anebo ČEzáky?

Hele a každou noc ale to už dělá pár let ve skříni s jističema furt něco bzučí ale ukrutně nahlas, nemůže to být taky tim?