Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bidet, nebo bidetová sprcha?

Ahoj lidi, rekonstruujeme koupelnu a kamarád mě doporučuje bidetovou spršku k záchodu. Abych byl upřímný, moc si to nedovedu představit, při normální velikosti mísy (závěsné). Ale někde jsem narazil na přídavné bidetové zařízení, které lze jednoduše přimontovat pod sedátko, to vypadá schůdněji. Takže dotaz: máte někdo zkušenosti ať s tím, nebo oním? Prosím, podělte se o ně. Moc všem děkuji a přeji hezký den S.

Zakoupil jsem předmět o který se zajímáte - oficiální název elektronické bidetové sedátko na WC. Musím říci, že po půlroční zkušenosti si to oba s manželkou nemůžeme vynachválit. Je pravda, že to je nemalá investice (cca 10 tisíc), ale vyplatí se to. Ten pocit čistoty, zejména pro nás muže, kteří jsme v určitých partiích přeci jen trochu chlupatější a očista toaletním papírem je přeci jen svízelnější, je k nezaplacení. Věřte, že i manželka, pokud jde o ženskou hygienu, by zde zařízení do nebe vychválila.
Pokud se rozhodnete ke koupi sedátka, vybírejte mezi evropskými výrobci - na trhu je dost výrobků z asie a jak jsem mezi známými zjistil, ti co si pořídil výrobek z tohoto koutu světa, brzy zjistili že asiaté jsou kulantně řečeno poněkud jinak narostlí než evropané a tudíž sedátko nefunguje tak docela korektně.
Bližší informaci naleznete třeba zde: http://koupelny.pontte.eu/bidetova-sedatka-elektro nicka.aspx?Prod=1785 (mimochodem to je typ, který jsme zakoupili).
Takže shrnuto: na rozdíl od samostatného bidetu menší náklady, nepředstavitelně komfortní provoz, kromě přívodu elektřiny žádné stavební práce.

Ahoj, bidetová sprška je jakoby takového něco mezi bidetem a tradičním způsobem očisty v asijských zemích /kte rý je mimochodem fakt praktický někde, kde není zima a chodíš vetšinou v nějakým hábitu/´...máme doma...tu spršku /je to v podstatě podobná hadice jako u sprchy bez kohoutku...má tam místo toho takový mačkací zařízení /...a...montuje se to na studenou vodu /je s tím méně práce to připojit, protože to v podstatě připojíš na stejný zdroj, který vede k nádržce na splachování/...ale moc komfortní záležitost to fakt není....spíše taková nouzovka...použila jsem to za cca 3 měsíce možná 3x...je to fakt ledový....

My jsme pořídili něco takového jako na obrázku.
[TP320_2v1.jpg]
Není to sice takový komfort jako na bidetu, ale naprostá spokojenost.
Oproti obrázku máme ovládání na pákovou baterii pod zeď. Ale čekat na teplou nikoho nebaví, tak se stejně oplachují studenou.
A tryska nemá takový čůráček a je polohovatelná.

Ahoj, já si pořídil bidetové prkénko ke klasickému záchodu a nemohu si ho s celou rodinou vynachválit. Má mnoho funkcí. Například vyhřívání sedátka, mytí, masáž, sušení, UV lampa, skotské střiky, digitální nastavení teploty vody sedátka a vzduchu na osušení. A hudba. Je to super. Hlavně když se pravákovi stane nějaký úraz na pravé ruce. To je pak takový bidet těžko postradatelný. Jediná nevýhoda je, že když vlastníte takovéto prkénko a pak jdete na záchod někde jinde. Cítíte se hodně v diskomfortu. ? . J.

Já jsem se po něčem takovém taky poptával
https://kutilska.poradna.net/questions/2349227-bidetove-prkenko-mate-to-nekdo-doma¨
Zatím to doma nemám. Zaujalo mne, že prodejny instalačního materiálu v okolí co jsem se to tam sháněl to nemají na skladě (ani jen na ukázku ve vzorkovně prodejnu). A instalatér co bych si u něj asi objednal zabudování mi to spíš rozmlouval.
Manželčina známá to údajně má a pochvaluje si to, tak jsem se chtěl podívat, jak to vypadá namontované, domluvili jsme si návštěvu, ale na poslední chvíli se z ní vykroutila.
Tak z toho usuzuji, že to asi nebude nijak zvlášť hifi.