Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Forman 1994 40kW nestartuje

Zdravím,
dalo by se říct pro dobrotu na žebrotu. Kamarád mi tu nechal na pár dní auto, abych mu namontoval rádio a repráky. Rádio je zapojené, kabely k reproduktorům opravené, jenže druhý den po kamarádově odjezdu přestalo auto startovat.
Sednu do něj, otočím klíčkem, podle zvuku není nic špatně, startér točí, nezatížená baterka má 12,45V, ale motor nenaskočí.
Usoudili jsme s tátou, že problém bude v přívodu paliva. Motor je to prakticky jako na 120L, kterou měl, jen trochu jinak uspořádaný. Řešili jsme, jestli to má mechanické, nebo elektrické čerpadlo paliva. Jeden z kamarádů závodníků tvrdí, že tenhle motor má zcela jistě mechanické, tak jsme ho začali hledat. Blok motoru je jako ve 120, ale tam, co měla čerpadlo ona, jsou jen tři šrouby a záslepka (čerpadlo nikde). Kde ho má tenhle Forman?
Díky moc za rady.

edit: Čerpadlo je elektrické, našli jsme schované tři 15A pojistky u řídící jednotky. Všechny jsou dobré. Rozebrali jsme rozdělovač, je čistý a v pořádku. Takže nevíme co dál a asi si to bude muset odtáhnout.

Ahoj lidi.
Já jsem tu poprvé,ale to jen naokraj.
Já mám úplně stejný problém.Auto nestartuje.Hází jiskru,ale není slyšet čerpadlo paliva.Dostal jsem se až do nádrže k čerpadlu.Jenže nevím,jak je tam připevněné.Po odtáhnutí matice jsem oddělal víko a čerpadlo nejde ven.Chci ho odzkoušet na stole,ale jak ho vytáhnout,netuším.
Druhý problém je,že káblík č .15 šedý mám volně u spínací skříňky a nevím,kam patří.

Cvaká relé čerpadla při zapnutí zapalování? Hučí čerpadlo v nádrži po zapnutí zapalování? Háže jiskru při startování? Po sundání deklu vzduchového filtru, vstřikuje se při startování palivo? Nerozpojili jste při montáži rádia nějakou svorkovnici v palubovce nebo pojistkové skříňce?
Bosch Monomotronic je jednoduchý motormanagment, spolehlivý, blbuvzdorný a nenáročný na diagnostiku a opravy.

Omlouvám se za odmlčení.
Auto nehází jiskru, přijel si pro to kamarád, odtáhli ho do servisu, tam počítač ukázal, že je úplně zblázněná elektronika. Jednou jsme rádio už zapojovali, teď se jen připojily dva už připravený kabely a následně zase odpojily, takže nevěřím tomu, že by to bylo vinou rádia (tedy mě), spíš věřím na nešťastnou shodu náhod.

No jako by toho nebylo málo, tak mi začala šílet Fabie, ale tu to snad přejde. Jednou zase stála v zimě mimo garáž, přišel jsem, nastartoval jsem, šel jsem oškrábat okno a chcípla. Tak jsem ji znova nastartoval, seděl jsem uvnitř, rozsvítila se na palubce baterka a otáčky postupně klesly až na nulu. Akumulátor je nabitý, 7 měsíců starý, alternátor z minulé zimy, starý po 35 000 km úplně odešel (prý stav jak po 200 000). Nakonec jsem v pohodě odjel, tak uvidím, co bude.

Vyřešeno, auto jezdí.
Má u řidiče dva vypínače přívodu proudu do motoru. Jeden jsem objevil a bral jsem to tak, že jeden si lidi dávali. Jenže on tam má schovaný i druhý vypínač a to tak, že kdo o něm neví, nemá ho šanci najít. Tak ten byl z mně nejasného důvodu vypnutý (nevím, jak se mi ho podařilo přepnout). Po zapnutí hází jiskru, startuje.

Kdysi dávno když jsem vlastnil Škodu 100 jsem si v ní upravil motor a chtěl jsem vědět výkon tak jsem to odvezl ráno do servisu s tím, že si to odpoledne vyzvednu. Já měl také udělaný systém na odpojení kablíku od rozdělovače tím způsobem, že jsem nepřidával žádný vypínač, ale vyřadil reostat co sloužil na podsvícení palubky, kde jsem to na nožovkách co se zasouvaly do palubky propojil. Nikoho by nikdy nenapadlo na tomto principu hledat, protože to byla součást osvětlení. Odpoledne když jsem si pro auto přišel tak mi přejímací technik neštastně sdělil, že mnou požadovanou práci neudělali, z důvodu, že málem vytloukli baterku a auto nenastartovali. Závadu nezjistil ani přítomný autoelektrikář. Všechno absolutně fungovalo jen nešel proud na kondík, já to vždy po opuštění auta přetočil. Tak jsem jim řekl, že to není možné, vlezl do auta a jak jsem nalézal přetočil reostat otočil klíčkem a motor běžel. Byli z toho paf tak jsem ji řekl co s tím mám uděláno, automechanik řekl, že to je geniální a požadovaný výkon jsem měl zdarma na počkání.