Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nádrž na chladicí kapalinu!

Dobrý den,mám taková problém .. přehřívá se mi auto .. když jedu někam tak to začne bublat a jak jsem otevřel kapotu tak z nádržky na chladící kapalinu unikala pára .. našel jsem tam prasklinu.Může to být ten problém? že se auto přehřívá ... když doleju fridex tak parkrát jedu někam a pak se vypaří.. je to tím že na nádržce je díra? nebo to na to nemá vliv ? DÍKY

Tuuki, v prvom rade vymeň nádržku (bezpodmienečne) a nesnaž sa ju lepiť ani nijak plátovať.Nepomôže to.Dolej chlad.kvapalinu.Chlad.systém musí! byť hermeticky uzavretý.Ak sa bude zohrievať naďalej, napíš.Podumáme.
Podla mňa je príčina v nádržke.Odparovaním sa stráca voda a motor sa prehrieva.

Pokud nemáš v chladícím okruhu chladící kapalinu auto se přehřívá. Prasklina v nádržce nemůže, sama o sobě způsobovat přehřívání ani masivní únik, pokud je nahoře.
PS. A co olej, toho máš dost, málo nebo víc než po výměně? :puff:

Nádržka musí být naprosto neporušená, protože musí udržet tlak vody v chladícím okruhu,který se vždy vytvoří jakmile se začne motor zahřívat na provozní teplotu, protože voda při ohřívání zvětšuje svůj objem. Když je voda pod tlakem, tak se posouvá bod varu směrem nahoru.To je další důvod,proč se na tlakové nádržky dávají tlaková víčka.Správný bod varu v chladícím okruhu je 110 až 115 stupnů, podle síly tlakového víčka.Jako automechanik Ti doporučuju vyměnit i tlakové víčko, protože i to má svojí životnost. Na nové nádržce si zkontroluj plochu, na kterou dosedá těsnění od tlakového víčka,plocha musí být hladká bez nerovností.Někdy tam bývají z výroby výstupky úmělé hmoty.Jestli Ti vařil motor víckat čeká Tě výměna těsnění pod hlavou,protože to těsnění bude spálené.

Ještě to doplním.Až vyměníš nádržku,tlak.víčko a odvzdušníš chladící okruch,nech motor běžet a hlídej si teplotu motoru a čekej jestli se roztočí ventelilátor na chladiči.Když se ventilátor neroztočí,zkontroluj konektory na čidle případně čidlo vyměn.

Všichni vedle, věc, která to způsobuje je termostat a druhá může být v pumpě. Vyrovnávací nádržka je tam od toho, aby vyrovnávala rozdíl objemu a v případě nějakého úniku doplňuje okruh a vyprazdňuje se. Pokud okruh je v pořádku je vidět jak kapalina cirkuluje.

corve43 - ty si veštec ked si si taký istý príčinou.
O čom to tu píšeš?Má prasknutú nádržku a v prípade že ju nevymení tak nikto nebude vedieť či je nejaký problém s pumpou,s tesnením ,s termostatom a pod.
"Beng" - to napísal dobre.
Už nemám na takéto dohady energiu takže končím nech si majitel urobí čo chce.Pokial nevymení nádržku nebude vedieť na čom je.

bengu, to co mi doporučuješ tak jsem dávno zapoměl. Schema chlazení je ze starších publikací a neřeší nové systémy i když je to funkční.
Pro benga i parda, vlastním Renaulta scenika 1,6 16V a to je stejný motor jako u Megana jestli tam tuuki nemá 66 Kw motor a tu závadu jsem měl tak vím o čem mluvím. Nechci urážet cech automechaniků, protože to co znám by někteří měli výuční list vrátit!

corve43, Ty nevíš ve srovnání se mnou o autech nic,já jsem se vyučil automechanikem v roce 1985. Nákladní auta jsem spravoval 6 let a osobní auta 11 let a věřmi že za tu dobu jsem opravil víc aut než máš vlasů na hlavě.Ty si myslíš že motor vaří vždycky jenom kvůli termostatu nebo těsnění pod hlavou. Těch příčin proč motor vaří Ti vyjmenuju deset.

Tohle je můj poslední příspěvek. Není v mém zájmu číst a reagovat na příspěvky od člověka který se pořád chová jako dítě a léčí si tady komplex méněcenosti. Chtěl jsem jako odborník lidem říci jaký problém na autě mají a jak ho odstranit, protože doba je zlá a autoservisy jsou drahý.Vím že tomu nedokážete zabránit ale dokud sem budou psát příspěvky lidi jako je corve43,nebudete tady mít na stálo žádnýho skutečnýho odborníka. Znám automechanika který se jmenuje Kurt,ale to bude asi jenom shoda jmen.Nashledanou Beng

Bengu, já osobně vaše rady zde vítám. Nicméně váš přístup je spíše vhodný právě do dílny a ne na veřejné fórum. V dílně totiž identifikujete problém (na základě své kvalifikace a zkušeností) a ten odstraníte (opět postupem, který vychází z vaší erudice). Zde je to ale jiné - své řešení a pohled na věc pouze nabízíte. Neřešíte, to musí ten, kdo přichází s problémem sám. Stejně tak je zde, narozdíl od té dílny, naprosto běžné, že i někdo jiný nabídne svůj pohled na věc (který může být diametrálně jiný od vašeho) - je jen na tazateli, na kterou stranu se přikloní, komu dá za pravdu a čí řešení zvolí.
Nebudu vám radit, to ani jeden z nás nemáme zapotřebí, ale možná, že by bylo lepší nabízet svá řešení bez zpochybňování toho, co píší jiní. Nechť si tazatel vybere.

Bengu, já Ti děkuji za Tvé ohodnocení a jen tak mimochodem já se v tom ranku pohybuji od r, 1959 a můj mistr za každou chybu nešetřil fackami (v té době to ještě šlo)! Tvoje znalosti jsem nezpochybnil,tak nevím proč jsi mě napadl. Navštěvuji servis u kamáráda tak vidím co dnešní vyučenci umí!

Voda se někam ztrácí, takže budˇ teče na zem, nebo si to cucne motor.Těsnění pod hlavou dokáže pozlobit.
Že to topí nárazově způsobuje vzduch v hadicích. Motor fouka plyny do chladícího okruhu a vyfoukne vodu ven (možná proto ta prasklina). Je kapalina čistá, nebo v ní plavou mastný fleky? Bílej kouř po startu (ale hodně) = voda v motoru.Jakej je olej? Není v něm voda?
Zkusil bych to "uvařit" na parkovišti s pomocníkem, aby to jeden okukoval a druhej držel otáčky, protože volnoběh je málo.