Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nádrž na chladicí kapalinu!

Dobrý den,mám taková problém .. přehřívá se mi auto .. když jedu někam tak to začne bublat a jak jsem otevřel kapotu tak z nádržky na chladící kapalinu unikala pára .. našel jsem tam prasklinu.Může to být ten problém? že se auto přehřívá ... když doleju fridex tak parkrát jedu někam a pak se vypaří.. je to tím že na nádržce je díra? nebo to na to nemá vliv ? DÍKY

Všichni vedle, věc, která to způsobuje je termostat a druhá může být v pumpě. Vyrovnávací nádržka je tam od toho, aby vyrovnávala rozdíl objemu a v případě nějakého úniku doplňuje okruh a vyprazdňuje se. Pokud okruh je v pořádku je vidět jak kapalina cirkuluje.

bengu, to co mi doporučuješ tak jsem dávno zapoměl. Schema chlazení je ze starších publikací a neřeší nové systémy i když je to funkční.
Pro benga i parda, vlastním Renaulta scenika 1,6 16V a to je stejný motor jako u Megana jestli tam tuuki nemá 66 Kw motor a tu závadu jsem měl tak vím o čem mluvím. Nechci urážet cech automechaniků, protože to co znám by někteří měli výuční list vrátit!

corve43, Ty nevíš ve srovnání se mnou o autech nic,já jsem se vyučil automechanikem v roce 1985. Nákladní auta jsem spravoval 6 let a osobní auta 11 let a věřmi že za tu dobu jsem opravil víc aut než máš vlasů na hlavě.Ty si myslíš že motor vaří vždycky jenom kvůli termostatu nebo těsnění pod hlavou. Těch příčin proč motor vaří Ti vyjmenuju deset.

Tohle je můj poslední příspěvek. Není v mém zájmu číst a reagovat na příspěvky od člověka který se pořád chová jako dítě a léčí si tady komplex méněcenosti. Chtěl jsem jako odborník lidem říci jaký problém na autě mají a jak ho odstranit, protože doba je zlá a autoservisy jsou drahý.Vím že tomu nedokážete zabránit ale dokud sem budou psát příspěvky lidi jako je corve43,nebudete tady mít na stálo žádnýho skutečnýho odborníka. Znám automechanika který se jmenuje Kurt,ale to bude asi jenom shoda jmen.Nashledanou Beng

Bengu, já Ti děkuji za Tvé ohodnocení a jen tak mimochodem já se v tom ranku pohybuji od r, 1959 a můj mistr za každou chybu nešetřil fackami (v té době to ještě šlo)! Tvoje znalosti jsem nezpochybnil,tak nevím proč jsi mě napadl. Navštěvuji servis u kamáráda tak vidím co dnešní vyučenci umí!